Dostawa defibrylatorów, specjalnej odzież roboczej, innego sprzętu oraz indywidualnych żywnościowych racji w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026
MIASTO MIŃSK MAZOWIECKI
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00629324
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00629324/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2025-12-30 15:30
- Lokalizacja
- Mińsk Mazowiecki, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-150508ec-5e61-4ffd-a2af-2b85e2780b0b
- Identyfikator
- 8222146599
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00629324 z dnia 2025-12-30 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa defibrylatorów, specjalnej odzież roboczej, innego sprzętu oraz indywidualnych żywnościowych racji w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: MIASTO MIŃSK MAZOWIECKI
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 711582598
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Konstytucji 3 Maja 1
1.5.2.) Miejscowość: Mińsk Mazowiecki
1.5.3.) Kod pocztowy: 05-300
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL912 - Warszawski wschodni
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: wioletta.blaszczak@umminskmaz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.minsk-maz.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/12273441.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa defibrylatorów, specjalnej odzież roboczej, innego sprzętu oraz indywidualnych żywnościowych racji w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-20262.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-150508ec-5e61-4ffd-a2af-2b85e2780b0b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00629324
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-12-30
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00569904
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WI.271.33.2025
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 1019935,00 PLN
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 183400,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa defibrylatorów AED. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia stanowi załącznik nr 4.1 do SWZ. Zamówienie jest finansowane ze środków budżetu państwa w ramach: Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026.4.5.3.) Główny kod CPV: 33182100-0 - Defibrylatory
4.5.5.) Wartość części: 17960,00 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa specjalnej odzieży roboczej. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia stanowi załącznik nr 4.2 do SWZ. Zamówienie jest finansowane ze środków budżetu państwa w ramach: Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026.4.5.3.) Główny kod CPV: 18130000-9 - Specjalna odzież robocza
4.5.5.) Wartość części: 74186,00 PLN
Część 3
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa innego sprzętu. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia stanowi załącznik nr 4.3 do SWZ. Zamówienie jest finansowane ze środków budżetu państwa w ramach: Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026.4.5.3.) Główny kod CPV: 33141116-6 - Zestawy opatrunkowe
4.5.5.) Wartość części: 66854,00 PLN
Część 4
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa indywidualnych żywnościowych racji. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia stanowi załącznik nr 4.4 do SWZ. Zamówienie jest finansowane ze środków budżetu państwa w ramach: Programu Ochrony Ludności i ObronyCywilnej na lata 2025-2026.
4.5.3.) Główny kod CPV: 15897100-3 - Polowe racje żywnościowe
4.5.5.) Wartość części: 24400,00 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z art. 255 pkt 7 ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli „wykonawca nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy lub uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, z uwzględnieniem art. 263”. Zamawiający 19 grudnia 2025 r. poinformował o wyborze najkorzystniejszej oferty w części 1 pn. „Dostawa defibrylatorów AED”, którą złożył Wykonawca: CZARMED Łukasz Czarnecki z miejscowości Bedoń Przykościelny. W tym samym dniu Zamawiający przekazał Wykonawcy pismo informujące o wyznaczeniu terminu zawarcia umowy na 23 grudnia 2025 r. oraz zwrócił się do Wykonawcy z prośbą o przekazanie informacji niezbędnych do wypełnienia wzoru umowy tj. danych osoby, która będzie zawierać umowę, adresu zamieszkania Wykonawcy oraz danych przedstawiciela wyznaczonego do realizacji umowy tj. imię, nazwisko, nr telefonu, adres e-mail.
Wykonawca natomiast przesłał przez platformę zakupową wiadomość o następującej treści: „Szanowni Państwo ze względu na brak dostępności towaru (ze względu na niespotykana ilość zakupów w ramach programu Obrona Cywilna) i dodatkowo końca roku nie jesteśmy w stanie podpisać umowy ponieważ nie będziemy mogli jej zrealizować.”
W obliczu wskazanych okoliczności Zamawiający stwierdził, że Wykonawca uchyla się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Mając na uwadze art. 263 ustawy Pzp „Jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, uchyla się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego lub nie wnosi wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy, zamawiający może dokonać ponownego badania i oceny ofert spośród ofert pozostałych w postępowaniu wykonawców oraz wybrać najkorzystniejszą ofertę albo unieważnić postępowanie” - Zamawiający postanowił, że nie będzie dokonywał ponownego badania i oceny ofert spośród ofert pozostałych w postępowaniu, lecz unieważni postępowanie w części 1 pn. „Dostawa defibrylatorów AED”.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 14683,68 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 308685,6 PLN
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
W części 2 przedmiotowego postępowania w wyznaczonym przez Zamawiającego terminie składania ofert tj. 11 grudnia 2025 r. do godz.10.00 wpłynęła 1 oferta złożona przez Wykonawcę: INI Konrad Warda, 02-495 Warszawa, z ceną ofertową brutto z tytułu wykonania zamówienia: 172 704,18 zł.
Zaoferowana cena ofertowa brutto z tytułu wykonania zamówienia przewyższa środki finansowe przeznaczone na sfinansowanie tej części zamówienia tj. kwotę 100 000,00 zł.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 172704,18 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 172704,18 PLN
Część 3
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
W części 3 przedmiotowego postępowania w wyznaczonym przez Zamawiającego terminie składania ofert tj. 11 grudnia 2025 r. do godz.10.00 wpłynęła 1 oferta złożona przez Wykonawcę: INI Konrad Warda, 02-495 Warszawa, z ceną ofertową brutto z tytułu wykonania zamówienia: 366 745,63 zł.
Zaoferowana cena ofertowa brutto z tytułu wykonania zamówienia przewyższa środki finansowe przeznaczone na sfinansowanie tej części zamówienia tj. kwotę 156 000,00 zł.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 366745,63 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 366745,63 PLN
Część 4
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
W części 4 przedmiotowego postępowania w wyznaczonym przez Zamawiającego terminie składania ofert tj. 11 grudnia 2025 r. do godz.10.00 wpłynęła 1 oferta złożona przez Wykonawcę: INI Konrad Warda, 02-495 Warszawa, z ceną ofertową brutto z tytułu wykonania zamówienia: 155 250,60 zł.
Zaoferowana cena ofertowa brutto z tytułu wykonania zamówienia przewyższa środki finansowe przeznaczone na sfinansowanie tej części zamówienia tj. kwotę 40 000,00 zł.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 4)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 155250,60 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 155250,60 PLN
| 2025-12-30 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |