Prace i roboty budowlane dostosowujące pomieszczenia do wymagań związanych z instalacją nowo-zakupionej aparatury w Instytucie Agrofizyki Polskiej Akademii Nauk przy ul. Doświadczalnej 4 w Lublinie

INSTYTUT AGROFIZYKI IM.BOHDANA DOBRZAŃSKIEGO POLSKIEJ AKADEMII NAUK

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00631784
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00631784/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-12-31 11:47
Lokalizacja
Lublin, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-da19c846-3118-41d0-a76e-58ae90d7f0b6
Identyfikator
9461824287
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie usuwania gruzuRoboty przy wznoszeniu rusztowańWyrównywanieRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychInstalowanie sufitów podwieszanychPokrywanie podłóg i ścianRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałeKładzenie wykładzin elastycznychRoboty malarskieMebleRoboty instalacyjne w budynkachRoboty instalacyjne elektryczneRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychRoboty w zakresie okablowania elektrycznegoRoboty w zakresie instalacji elektrycznychInstalowanie infrastruktury okablowaniaUkładanie kabliInstalowanie systemów alarmowych i antenInstalowanie przeciwwłamaniowych systemów alarmowychInstalacje niskiego napięciaInstalowanie konstrukcji metalowychInstalowanie urządzeń elektrycznego ogrzewania i innego sprzętu elektrycznego w budynkachInstalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnychInne instalacje elektryczneElektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczychInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnychInstalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnychInstalowanie urządzeń klimatyzacyjnychRoboty rozbiórkoweRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemneKładzenie i wykładanie podłógTynkowanieNakładanie powierzchni kryjącychRoboty w zakresie okładaniaBiurka i stołyRolety wewnętrzne

Wykonawcy

1 przyznane

TOMASZ PIEKARCZYKLublin, PL · lot 0
196 800 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00631784 z dnia 2025-12-31

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Prace i roboty budowlane dostosowujące pomieszczenia do wymagań związanych z instalacją nowo-zakupionej aparatury w Instytucie Agrofizyki Polskiej Akademii Nauk przy ul. Doświadczalnej 4 w Lublinie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: INSTYTUT AGROFIZYKI IM.BOHDANA DOBRZAŃSKIEGO POLSKIEJ AKADEMII NAUK

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 9461824287

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Doświadczalna 4

1.5.2.) Miejscowość: Lublin

1.5.3.) Kod pocztowy: 20-290

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski

1.5.7.) Numer telefonu: 81 744 50 61

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@ipan.lublin.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.ipan.lublin.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ipanlublin.ezamawiajacy.pl/pn/ipanlublin/demand/240102/notice/public/details

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - Polska Akademia Nauk i tworzone przez nią jednostki organizacyjne

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


BADANIA NAUKOWE I PRACE ROZWOJOWE W DZIEDZINIE POZOSTAŁYCH NAUK PRZYRODNICZYCH I TECHNICZNYCH

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Prace i roboty budowlane dostosowujące pomieszczenia do wymagań związanych z instalacją nowo-zakupionej aparatury w Instytucie Agrofizyki Polskiej Akademii Nauk przy ul. Doświadczalnej 4 w Lublinie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-da19c846-3118-41d0-a76e-58ae90d7f0b6

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00631784

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-12-31

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00061292/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Roboty budowlane

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Projekt: FELU.01.01-IZ.00-0002/24 „Wzmocnienie potencjału laboratoriów Instytutu Agrofizyki PAN w celu prowadzenia badań w obszarze holobiontu roślinnego”

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00474436

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: A-2403-2/2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 136318,10 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są: Prace i roboty budowlane dostosowujące pomieszczenia do wymagań związanych z instalacją nowo-zakupionej aparatury w Instytucie Agrofizyki Polskiej Akademii Nauk przy ul. Doświadczalnej 4 w Lublinie.
1.1. Prace i roboty, o których mowa w ust. 1 dostosowują pomieszczenia 139, 140 i 141 budynku głównego Instytutu Agrofizyki im. Bohdana Dobrzańskiego Polskiej Akademii Nauk do wymagań związanych z instalacją zakupionej aparatury przy ul. Doświadczalnej 4 w Lublinie.

2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w Załącznikach nr 1.1 – 1.3 do SWZ, tj.:
1) Załącznik nr 1.1: Opis przedmiotu zamówienia;
2) Załącznik nr 1.2: Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót:
Załącznik nr 1.2.1 – STWiORB branża architektoniczna;
Załącznik nr 1.2.2 – STWiORB branża elektryczna;
Załącznik 1.2.2.1 – Projekt techniczny instalacji elektrycznych
Załącznik nr 1.2.3 – STWiORB branża sanitarna;
3) Załącznik nr 1.3: Przedmiar robót – dokument pomocniczy.
3. Z uwagi na to, że wynagrodzenie Wykonawcy wskazane w ofercie będzie miało charakter ryczałtowy, Wykonawca przy wycenie oferty powinien opierać się na zakresie wskazanym w dokumentacji, o której mowa w pkt 2. Przedmiar robót ma charakter pomocniczy. Wystąpienie w trakcie realizacji umowy robót nieujętych w przedmiarze robót lub w większej ilości w stosunku do przyjętej w przedmiarze nie będzie uprawniało Wykonawcy do żądania dodatkowego wynagrodzenia - jeżeli roboty te ujęte były w dokumentacji, o której mowa w pkt. 2.
4. Pozostałe obowiązki wykonawcy wymagane w celu prawidłowego wykonania przedmiotu zamówienia określone zostały w Projektowanych Postanowieniach Umownych ujętych w Załączniku nr 2.1 i 2.2 do SWZ.

4. Zakres rzeczowy prac obejmuje m.in.:
4.1. Roboty rozbiórkowe:
• Usunięcie płytek podłogowych wraz z cokołami i płytek ściennych z pomieszczeń 140 i 141,
• Wyrównanie posadzki i ścian po demontażu płytek ceramicznych,
• Usunięcie gruzu i elementów rozbiórkowych z terenu prowadzenia robót wraz z wywozem i utylizacją,
• Demontaż istniejących rolet.

4.2. Roboty budowlane:
• Wyrównanie posadzki cementowej zaprawą samopoziomującą,
• Przygotowanie podłoża - odtłuszczenie powierzchni,
• Gruntowanie podłoża – powierzchnie poziomie oraz miejsca z wywinięciem na ściany,
• Zgrzewanie wykładzin rulonowych z tworzyw sztucznych (PVC) na posadzce,
• Zgrzewanie wykładzin rulonowych z tworzyw sztucznych (PVC) na ścianie,
• Gruntowanie ścian pod malowanie,
• Dwukrotne malowanie ścian farbami dostosowanymi do pomieszczeń laboratoryjnych,
• Zamontowanie stelaża pod sufit podwieszany,
• Montaż sufitu podwieszanego – sufit higieniczny;
• Wykonanie ścianki działowej: ruszt pojedynczy uzupełniony wełną mineralną oraz obustronne i dwuwarstwowe pokrycie płytą g-k,
• Montaż przewidzianych obudów i zabudów,

4.3. Dostarczenie mebli i wyposażenia:
• Dostarczenie stołu laboratoryjnego +/- 377 cm x 81 cm - 1 szt.,
• Dostarczenie stołu laboratoryjnego +/- 200 cm x 81 cm - 1 szt.,
• Rolety okienne termiczne dostosowane do pomieszczeń mikrobiologicznych +/- 108 cm x 178 cm – 7 szt.,


4.4. Roboty elektryczne i systemy kontroli dostępu:
• wykonanie kontroli dostępu pom. 140, 141 wraz z całym osprzętem oraz integracją systemu z istniejącą instalacją,
• uruchomienie systemu kontroli dostępu do 4 sterowników magistrali,
• sprawdzenie i pomiary elektryczne obwodów sygnalizacyjnych oraz próby pomontażowe,
• wykonanie nowej rozdzielnicy elektrycznej
• wykonanie instalacji oświetleniowej z montażem opraw
• rozbudowa rozdzielni o pole odpływu
• wykonanie instalacji gniazd wtyczkowych 230V,
• rozbudowę instalacji połączeń wyrównawczych
• wykonanie okablowania strukturalnego,
• zasilenie jednostek klimatyzacji
• instalację zasilania urządzeń instalacji sanitarnych i teletechnicznych,

4.5. Roboty klimatyzacji i wentylacji:
• Montaż klimatyzatorów - jednostka wewnętrzna i zewnętrzna wraz z orurowaniem i zasileniem – 2 szt.

4.6. Zabezpieczenie elementów istniejących budynku oraz istniejącego uzbrojenia przed uszkodzeniem lub zniszczeniem w trakcie wykonywania robót związanych pracami i robotami budowlanymi dostosowującymi pomieszczenia.
4.7. Przeprowadzenie rozruchu technicznego i technologicznego urządzeń i całego zakresu objętego pracami i robotami budowlanymi dostosowującymi pomieszczenia.
4.8. Wykonanie niezbędnych rysunków warsztatowych elementów budynków oraz projektu(ów) technologii i organizacji montażu o ile będzie to konieczne do wykonania zamówienia.
4.9. Przeprowadzenie niezbędnej kontroli i odbioru w celu potwierdzenia wykonania przedmiotu umowy zgodnie z obowiązującymi przepisami i wymaganiami w celu użytkowania zrealizowanego zakresu.
4.10. Wykonanie innych robót wynikających z projektów technicznych oraz przepisów prawa a także niezbędnych dla prawidłowego wykonania i użytkowania obiektu.

Uwaga: Powyższy wykaz obejmuje zakres robót podstawowych. Oferent powinien przewidzieć i wycenić ewentualne prace pomocnicze, konieczne do realizacji wymienionych prac podstawowych.
Uwaga: Wykonawca odpowiada za gospodarkę wszystkimi materiałami pozostałymi po robotach budowlanych, powinny one zostać przetworzone z uwzględnieniem ustawy o odpadach oraz Krajowym Planem Gospodarki Odpadami (za wyjątkiem materiałów i urządzeń, które zostaną, po wcześniejszym uzgodnieniu z Zamawiającym, przekazane do powtórnego wykorzystania przez Zamawiającego). Wszelkie odpady powstałe w wyniku prowadzenia prac muszą być na bieżąco usuwane z terenu. Wykonawca powinien przekazywać je uprawnionym firmom posiadającym zezwolenie na prowadzenie działalności w zakresie unieszkodliwienia, zbiórki lub odzysku określonych rodzajów odpadów. Przekazanie odpadów Wykonawca powinien udokumentować stosownymi kartami przekazania wg aktualnego wzoru.
Uwaga: Zamawiający podkreśla, że prace będą prowadzone w pomieszczeniach laboratoryjnych, więc obszar prac musi być bardzo dobrze zabezpieczony. Należy zachować szczególne zasady ostrożności, a trwające roboty nie mogą wpłynąć na funkcjonowanie sąsiednich pomieszczeń.
5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót stanowiącej załącznik nr 1.2 do SWZ

Zamawiający informuje, iż wizja lokalna terenu inwestycji odbędzie się w dniu 20.10.2025 roku o godzinie 10.00. W celach organizacyjnych zamiar uczestnictwa w wizji lokalnej należy zgłosić drogą elektroniczną na adres: sekretariat@ipan.lublin.pl. Zebranie zainteresowanych wykonawców odbędzie się przed siedzibą Zmawiającego – budynek „A”. Wszystkie osoby, które przybędą na spotkanie zobowiązane są do pisemnego potwierdzenia swojej obecności na liście uczestników przygotowanej przez Zamawiającego. Zamawiający informuje, że nie przewiduje zebrania wykonawców w celu wyjaśnienia wątpliwości dotyczących treści SWZ, a w trakcie wizji lokalnej nie będzie udzielał odpowiedzi na pytania dotyczące treści SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu

45262100-2 - Roboty przy wznoszeniu rusztowań

45262320-0 - Wyrównywanie

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45421146-9 - Instalowanie sufitów podwieszanych

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45432111-5 - Kładzenie wykładzin elastycznych

45442100-8 - Roboty malarskie

39100000-3 - Meble

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania

45314310-7 - Układanie kabli

45312000-7 - Instalowanie systemów alarmowych i anten

45312200-9 - Instalowanie przeciwwłamaniowych systemów alarmowych

45315600-4 - Instalacje niskiego napięcia

45223110-0 - Instalowanie konstrukcji metalowych

45315000-8 - Instalowanie urządzeń elektrycznego ogrzewania i innego sprzętu elektrycznego w budynkach

45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych

45317000-2 - Inne instalacje elektryczne

45317300-5 - Elektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczych

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45331220-4 - Instalowanie urządzeń klimatyzacyjnych

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45432100-5 - Kładzenie i wykładanie podłóg

45410000-4 - Tynkowanie

45442000-7 - Nakładanie powierzchni kryjących

45262650-2 - Roboty w zakresie okładania

39121000-6 - Biurka i stoły

39515410-2 - Rolety wewnętrzne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 196800,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 196800,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 196800,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: RYTOM Tomasz Piekarczyk

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 061379615

7.3.4) Miejscowość: Lublin

7.3.6.) Województwo: lubelskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-12-01

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 196800,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 35 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Źródło finansowania:

• Zamówienie finansowane ze środków otrzymanych w ramach Działania 1.1 Regionalna infrastruktura badawczo-rozwojowa (typ projektu 1,2) Priorytetu I Badania naukowe i innowacje programu Fundusze Europejskie
dla Lubelskiego 2021-2027: Projekt: FELU.01.01-IZ.00-0002/24 „Wzmocnienie potencjału laboratoriów Instytutu Agrofizyki PAN w celu prowadzenia badań w obszarze holobiontu roślinnego”
• Środki własne Instytutu Agrofizyki PAN
2025-12-31 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane