Wykonanie uproszczonych planów urządzenia lasu (UPUL) oraz inwentaryzacji stanu lasu (ISL) dla lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa dla gmin (...) położonych na terenie powiatu zgierskiego”

Powiat Zgierski

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00631817
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00631817/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-12-31 11:50
Lokalizacja
Zgierz, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-213b8e58-ccc8-4c71-98b6-457fb199983e
Identyfikator
7322170007
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi sektorowego planowania lasówUsługi gospodarki leśnej

Wykonawcy

1 przyznane

TAXUS UL Sp. z o.o.Warszawa, PL · lot 0
300 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00631817 z dnia 2025-12-31

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Wykonanie uproszczonych planów urządzenia lasu (UPUL) oraz inwentaryzacji stanu lasu (ISL) dla lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa dla gmin (...) położonych na terenie powiatu zgierskiego”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Zgierski

1.3.) Oddział zamawiającego: Starostwo Powiatowe w Zgierzu

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 472057661

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Sadowa 6a

1.5.2.) Miejscowość: Zgierz

1.5.3.) Kod pocztowy: 95-100

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL712 - Łódzki

1.5.7.) Numer telefonu: 42 2888153, 42 2888154, 42 2888156

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi_wojcik@powiat.zgierz,pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiat.zgierz.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1214064

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie uproszczonych planów urządzenia lasu (UPUL) oraz inwentaryzacji stanu lasu (ISL) dla lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa dla gmin (...) położonych na terenie powiatu zgierskiego”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-213b8e58-ccc8-4c71-98b6-457fb199983e

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00631817

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-12-31

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00033639/11/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.7 „Wykonanie uproszczonych planów urządzenia lasu (UPUL) oraz inwentaryzacji stanu lasu (ISL) dla lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa ( ...)

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00552365

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.272.23.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 398260,80 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi polegającej na:
1) sporządzeniu uproszczonych planów urządzenia lasu (UPUL) dla lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa, należących do osób fizycznych i wspólnot gruntowych,
2) sporządzeniu inwentaryzacji stanu lasu (ISL) dla lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa,

dla gmin: Gmina Aleksandrów Łódzki (część wiejska), Gmina Zgierz, Gmina Głowno oraz Gmina Parzęczew, położonych na terenie powiatu zgierskiego.

2. Całkowita, szacowana powierzchnia gruntów leśnych objęta zamówieniem wynosi ok. 3073 ha w tym: szacowana łączna powierzchnia lasów objęta UPUL: ok. 2906 ha, szacowana łączna powierzchnia lasów objęta ISL: ok. 167 ha. Wykaz obrębów dla poszczególnych gmin oraz szacunkowe powierzchnie gruntów leśnych dla UPUL i ISL zawarto w Załączniku Nr 1 do Opisu Przedmiotu Zamówienia.
3. Przedmiot niniejszego zamówienia realizowany jest w ramach: Dofinansowanie sporządzenia uproszczonych planów urządzenia lasu (UPUL) ze środków funduszu leśnego w 2026 roku. Podmiotem udzielającym dofinansowania jest Generalna Dyrekcja Lasów Państwowych.
Uwaga: Dofinansowanie nie dotyczy sporządzania inwentaryzacji stanu lasu (ISL).
5 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zakres usług objętych przedmiotem zamówienia oraz wymagania dotyczące ich wykonania, zawierają następujące opracowania:
1) Projekt umowy - załącznik nr 4 do SWZ;
2) Opis przedmiotu zamówienia - załącznik nr 5 do SWZ;

4.5.3.) Główny kod CPV: 77231900-7 - Usługi sektorowego planowania lasów

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

77231000-8 - Usługi gospodarki leśnej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 239694,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 307300,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 239694,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: TAXUS UL Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5223004274

7.3.3) Ulica: Ochocka 14

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 02-495

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-12-30

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 300000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-10-01

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Ustala się następujące terminy realizacji przedmiotu zamówienia:
1) termin rozpoczęcia realizacji umowy: od dnia podpisania umowy;
2) termin przekazania do wyłożenia do publicznego wglądu projektów UPUL:
do 30 kwietnia 2026 r.; - termin przekazania do wyłożenia do publicznego wglądu projektów UPUL stanowiło kryterium oceny ofert
3) termin zakończenia prac tj. przekazanie Zamawiającemu przedmiotu umowy: do 01 października 2026 r.
2025-12-31 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi