„Odnowa nawierzchni na drodze powiatowej nr 5157 E ul. Gałczyńskiego w Zgierzu”

Powiat Zgierski

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00632809
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00632809/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-12-31 13:57
Lokalizacja
Zgierz, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-46fc293a-170d-44c6-98dd-56474b3f1c5e
Identyfikator
7322170007
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie naprawy drógRoboty w zakresie budowy dróg

Wykonawcy

1 przyznane

COLAS POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄPalędzie, PL · lot 0
835 721 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00632809 z dnia 2025-12-31

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Odnowa nawierzchni na drodze powiatowej nr 5157 E ul. Gałczyńskiego w Zgierzu”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Zgierski

1.3.) Oddział zamawiającego: Starostwo Powiatowe w Zgierzu

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 472057661

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Sadowa 6a

1.5.2.) Miejscowość: Zgierz

1.5.3.) Kod pocztowy: 95-100

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL712 - Łódzki

1.5.7.) Numer telefonu: 42 2888153, 42 2888154, 42 2888156

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi_wojcik@powiat.zgierz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiat.zgierz.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1223644

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Odnowa nawierzchni na drodze powiatowej nr 5157 E ul. Gałczyńskiego w Zgierzu”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-46fc293a-170d-44c6-98dd-56474b3f1c5e

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00632809

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-12-31

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00033639/11/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.10 Odnowa nawierzchni na drodze powiatowej Nr 5157 E ul. Gałczyńskiego w Zgierzu

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00558502

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Uzasadnienie faktyczne:
Zamówienie podstawowe zostało przeprowadzone w trybie podstawowym, na podstawie art. 275 pkt 2 Ustawy Prawo zamówień publicznych pn.: „Odnowa nawierzchni na drodze powiatowej nr 5157 E ul. Gałczyńskiego w Zgierzu”

Ogłoszenie o zamówienia przekazane do BZP w dniu 11.09.2025 r. o numerze 2025/BZP 00417846/01 oraz zawiera informacje o przewidywanym udzieleniu zamówienia, o którym mowa w art. 305 pkt. 1 w zw. z art. 214 ust. 1 pkt. 7 Ustawy.

Zamówienia podstawowego udzielono w dniu 23.10.2025 r. - umowa nr 20/2025 z COLAS POLSKA Sp z o.o. ul. Nowa nr 49, 67-070 Palędzie

Uzasadnienie prawne : art. 305 pkt. 1 w związku z art. 214 ust 1 pkt 7 Ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień

3.1.2.) Identyfikator wcześniejszego postępowania: ocds-148610-6bee8de1-26a2-4029-96db-6ff1ebde4157

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.272.26.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 679447,97 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest robota budowlana polegająca na wymianie krawężników na nowe wraz z regulacją wysokościową przyległych chodników oraz wyminą uszkodzonych płyt chodnikowych przy krawężnikach na drodze powiatowej nr 5157 E ul. Gałczyńskiego
w Zgierzu, tj. km 0+030 – 1+000 o łącznej długości 970 m.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zakres robót objętych przedmiotem zamówienia oraz wymagania dotyczące ich wykonania zawarte są w:
1) Projekcie umowy -załącznik nr 3 do Zaproszenia do negocjacji
2) Dokumentacji technicznej - załącznik nr 4 do Zaproszenia do negocjacji

4. Przedmiar robót, wchodzący w skład dokumentacji projektowej - załącznik do Zaproszenia do negocjacji -ma charakter pomocniczy. Wykonawca zobowiązany jest do dokładnego sprawdzenia ilości robót z dokumentacją niniejszego zaproszenia. Z uwagi na to, że umowa na roboty budowlane będzie umową ryczałtową w przypadku wystąpienia w trakcie prowadzenia robót większej ilości robót w jakiejkolwiek pozycji przedmiarowej nie będzie mogło być uznane za roboty dodatkowe z żądaniem dodatkowego wynagrodzenia. Ewentualny brak w przedmiarze robót, prac koniecznych do wykonania wynikających
z dokumentacji niniejszej SWZ nie zwalnia Wykonawcy od obowiązku ich wykonania na podstawie dokumentacji w cenie umownej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 835721,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 835721,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 835721,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: COLAS Polska Spółką z ograniczoną odpowiedzialnością

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7861395883

7.3.3) Ulica: Nowa 49

7.3.4) Miejscowość: Palędzie

7.3.5) Kod pocztowy: 62-070

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-12-01

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 835721,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-12-15

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Określenie terminu za pomocą konkretnej daty jest obiektywnie uzasadnione: termin wykonania robót budowlanych polegających na wymianie krawężników na nowe wraz z regulacją wysokościową przyległych chodników oraz wymianą uszkodzonych płyt chodnikowych na drodze powiatowej nr 5157 E ul. Gałczyńskiego w Zgierzu jest uzasadniony koniecznością przeprowadzenia prac budowlanych, które wymagają określonej ilości czasu, oraz uzasadniony jest ograniczeniem finansowania projektu, które obejmuje okres do końca roku budżetowego na rok 2025.
2025-12-31 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane