Zakup wraz z dostawą materiału roślinnego - byliny.
Miejski Zarząd Usług Komunalnych
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00493635
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00493635/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2024-09-11 08:38
- Lokalizacja
- Gliwice, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-eef46d60-c8e7-408e-80fa-fa7e8a68476d
- Identyfikator
- 6310112268
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00493635 z dnia 2024-09-11 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zakup wraz z dostawą materiału roślinnego - byliny.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miejski Zarząd Usług Komunalnych
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 271048212
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Strzelców Bytomskich 25c
1.5.2.) Miejscowość: Gliwice
1.5.3.) Kod pocztowy: 44-109
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL229 - Gliwicki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@mzuk.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mzuk.gliwice.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-eef46d60-c8e7-408e-80fa-fa7e8a68476d1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zakup wraz z dostawą materiału roślinnego - byliny.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-eef46d60-c8e7-408e-80fa-fa7e8a68476d
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00493635
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-09-11
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00030678/13/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.5 Zakup materiału roślinnego
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00478712
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
w postępowaniu prowadzonym uprzednio w trybie podstawowym nie złożono żadnej oferty
3.1.2.) Identyfikator wcześniejszego postępowania: ocds-148610-298f248d-18c7-11ef-bfd3-e6cc5d6d04e5
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: MZUK.EPZ.50.61.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 44210,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zakup wraz z dostawą materiału roślinnego - bylin w ilościach oraz według
gatunków i odmian podanych w Załączniku nr 4 stanowiącego integralną część
Zaproszenia do negocjacji, zgodnie z normami Szkółkarzy Polskich dla danego gatunku i odmiany, wybór 1.
Miejsce dostawy materiału szkółkarskiego dla Miejskiego Zarządu Usług
Komunalnych w Gliwicach, do jednostek pod niżej wskazane adresy:
- Dział Zieleni, ul. Strzelców Bytomskich 25c, 44-109 Gliwice, tel. 32 231-29-67,
- Cmentarze Komunalne, ul. Kozielska 120, 44-100 Gliwice, tel. 32 335-04-65,
- Palmiarnia Miejska, ul. Fredry 6, 44-100 Gliwice, tel. 32 335-04-37.
Wymagania konieczne dla wszystkich gatunków roślin kwietnikowych:
1. Rośliny muszą być w pierwszym wyborze, gatunki ozdobne z kwiatów,
wykwitnięte w 50%, dojrzałe technicznie,
2. Rośliny muszą być jednolite w całej partii, zdrowe, nie zwiędnięte,
3. Pokrój roślin, barwa kwiatów i liści powinny być charakterystyczne dla gatunku i odmiany,
4. Stopień rozwoju, wielkość i sposób uformowania powinny być jednakowe
w całej partii,
5. Bryła korzeniowa powinna być wilgotna, dobrze przerośnięta i proporcjonalna do wielkości rośliny, a korzenie równomiernie rozmieszczone w pojemniku,
6. Cały materiał roślinny do obsadzenia powinien być pojemnikowany,
7. Rośliny (byliny) muszą być oznakowane etykietami zawierającymi pełną nazwę rośliny, w tym nazwę łacińską (w przypadku dostawy jednolitej partii materiału, wystarczy zaopatrzyć w etykietę 3-5 roślin),
Wady niedopuszczalne:
1. Występowanie w partii roślin innych gatunków i odmian,
2. Występowanie na roślinach chorób, szkodników i śladów porażenia przez
choroby i szkodniki,
3. Uszkodzenia mechaniczne,
4. Uszkodzenie lub przesuszenie bryły korzeniowej,
5. Zwiędnięcie liści i kwiatów,
6. Wybiegnięcie roślin,
7. Niedopuszczalne jest dostarczenie roślin sadzonych bezpośrednio przed
dostawą lub w takim okresie, że rośliny przed dostawą nie miały możliwości
wytworzenia wystarczającej ilości korzeni w pojemniku.
Szczegółowy wykaz materiału roślinnego i szkółkarskiego zawiera Załącznik nr 4 do Zaproszenia do negocjacji.
4.5.3.) Główny kod CPV: 03121100-6 - Żywe rośliny, bulwy, korzenie, sadzonki i rozsady
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
03120000-8 - Produkty ogrodnicze i szkółkarskie
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 8 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zaproszony do negocjacji Wykonawca nie przystąpił do negocjacji. Negocjacje nie doprowadziły do zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.| 2024-09-11 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |