Analiza dokumentów finansowych przedstawionych przez Powoda w ramach postępowania przed sądem brytyjskim ... w zakresie zarzutu błędnego wyliczenia odszkodowania przez Trybunał Arbitrażowy

Ministerstwo Klimatu i Środowiska

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00000038
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00000038/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-01-02 07:29
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-2ba5b37b-36a4-4c27-9b24-e54369026ee3
Identyfikator
5261647453
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Doradztwo finansowe

Wykonawcy

1 przyznane

The Brattle Group, Inc.Boston Massachiusetts, US · lot 0
65 080 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00000038 z dnia 2026-01-02

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Analiza dokumentów finansowych przedstawionych przez Powoda w ramach postępowania przed sądem brytyjskim ... w zakresie zarzutu błędnego wyliczenia odszkodowania przez Trybunał Arbitrażowy

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Ministerstwo Klimatu i Środowiska

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 001064858

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Wawelska 52/54

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 00-922

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dorota.liwarska@klimat.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.mos.gov.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Analiza dokumentów finansowych przedstawionych przez Powoda w ramach postępowania przed sądem brytyjskim ... w zakresie zarzutu błędnego wyliczenia odszkodowania przez Trybunał Arbitrażowy

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2ba5b37b-36a4-4c27-9b24-e54369026ee3

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00000038

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-01-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

zamówienie z wolnej ręki, w oparciu o art. 305 pkt 1 Pzp, w wyniku wystąpienia okoliczności, o których mowa w art. 214 ust 1 pkt 5 ustawy Pzp, zgodnie z którymi ze względu na wyjątkową sytuację niewynikającą z przyczyn leżących po stronie zamawiającego, której nie mógł on przewidzieć, wymagane jest natychmiastowe wykonanie zamówienia, przy czym nie można zachować terminów określonych dla innych trybów udzielenia zamówienia.
Zamawiający nie mógł wcześniej przewidzieć konieczności udzielenia przedmiotowego zamówienia publicznego, bowiem powstała ona dopiero w związku wydaniem niekorzystnego dla Rzeczypospolitej Polskiej wyroku w postępowaniu arbitrażowym w sprawie nr PCA 2020-52 (PDZ Holdings Pty Ltd. przeciwko Rzeczypospolitej Polskiej), a następnie podjęcia decyzji o zaskarżeniu tego wyroku do właściwego sądu brytyjskiego, i wynika bezpośrednio z potrzeby pilnej reakcji na zmieniającą się na bieżąco sytuację procesową.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BDG-wzp-260/45/2025/DL

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest analiza dokumentów finansowych przedstawionych przez Powoda w ramach postępowania przed sądem brytyjskim, dotyczących sposobu finansowania inwestycji w Polsce oraz wsparcie prawników brytyjskich (w tym przygotowanie ich do rozprawy) w zakresie zarzutu błędnego wyliczenia odszkodowania przez Trybunał Arbitrażowy

4.5.3.) Główny kod CPV: 66171000-9 - Doradztwo finansowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 65080 EUR

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: The Brattle Group, Inc.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 043254813

7.3.3) Ulica: One Beacon Street

7.3.4) Miejscowość: Boston Massachiusetts

7.3.5) Kod pocztowy: 02108

7.3.7.) Kraj: Stany Zjedn. Ameryki

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-12-23

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 65080 EUR

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-12-23
2026-01-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi