Remont pomieszczeń w Zespole Placówek Oświatowych w Ruszczy
GMINA POŁANIEC
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00000163
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00000163/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-01-02 08:33
- Lokalizacja
- Połaniec, świętokrzyskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-7f1011a1-23fe-4f4b-ba86-ef13e3e82c9a
- Identyfikator
- 8661580228
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00000163 z dnia 2026-01-02 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont pomieszczeń w Zespole Placówek Oświatowych w Ruszczy
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA POŁANIEC
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 830409710
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Ruszczańska 27
1.5.2.) Miejscowość: Połaniec
1.5.3.) Kod pocztowy: 28-230
1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL722 - Sandomiersko-jędrzejowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@poczta.polaniec.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://polaniec.bip.gov.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/ftransakcja/12374591.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont pomieszczeń w Zespole Placówek Oświatowych w Ruszczy2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7f1011a1-23fe-4f4b-ba86-ef13e3e82c9a
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00000163
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-01-02
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, stanowi że zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki jeżeli ze względu na wyjątkową sytuację niewynikającą z przyczyn leżących po stronie zamawiającego, której nie mógł on przewidzieć, wymagane jest natychmiastowe wykonanie zamówienia, a nie można zachować terminów określonych dla innych trybów udzielenia zamówienia.
Budynek Zespołu Placówek Oświatowych w Ruszczy został zalany w wyniku awarii wewnętrznej instalacji wodociągowej, zalaniu uległy 3 kondygnacje. Wystąpienie tego typu awarii ma charakter działania siły wyższej, jest przyczyną losową, niemożliwą do przewidzenia oraz niezależną od Zamawiającego.
cd. w sekcji IX.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: TI.271.421.2025.TIB-3
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na remoncie pomieszczeń w Zespole Placówek Oświatowych w Ruszczy tj.
- parter część przedszkolna,
- pietro I i II – część szkolna
- klatka schodowa
Zakres prac obejmuje m.in.:
- odgrzybianie, szpachlowanie, gruntowanie, malowanie pomieszczeń,
- posadzka z żywicy epoksydowej na korytarzach i pomieszczeniach,
- demontaż I możnaż drzwi wewnętrznych,
- malowanie balustrady na klatce schodowej,
- roboty elektryczne
Dokładny zakres prac zawiera przedmiar robót.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45442100-8 - Roboty malarskie
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
44112220-6 - Podłogi z tworzyw sztucznych
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Firma Remontowo Budowlana – Spawanie Kula Tomasz
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 8661482313
7.3.4) Miejscowość: Zdzieci Nowe
7.3.6.) Województwo: świętokrzyskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-12-30
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 860667,30 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-02-278.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
cd. z sekcji 3.1.1):Niezbędne jest dokonanie natychmiastowych robót umożliwiających przywrócenie do użytkowania wszystkich pomieszczeń niezbędnych do normalnego funkcjonowania placówki oraz zapewniających uczniom odpowiednie warunki do nauki. Prace te powinny zostać przeprowadzone w najbliższym okresie, z uwagi na fakt osiągnięcia odpowiedniego poziomu wilgotności (osuszenie pomieszczeń, przegród budowlanych), umożliwiającego prowadzenie robót budowlanych zgodnie ze sztuką budowalną, z zachowaniem odpowiednich wymogów technologicznych. Wysoki poziom zawilgocenia sufitów, ścian i podłóg uniemożliwiał również ustalenie zakresu i wartości zamówienia. Stało się to możliwe dopiero w okresie bezpośrednio poprzedzającym wszczęcie postępowania. Jednocześnie zbliżający się okres świąteczny i ferii zimowych umożliwia wykonanie niezbędnych robót z minimalną ingerencją w funkcjonowanie placówki i zapewnieniem bezpieczeństwa uczniów i pracowników. Z tego powodu nie jest możliwe dochowanie tych terminów w przypadku zastosowania innych trybów udzielenia zamówienia, gdyż czas ich trwania jest dłuższy niż w przypadku trybu zamówienia z wolnej ręki.
| 2026-01-02 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |