Wykonanie bieżącej obsługi (bieżących napraw) i konserwacji oraz przeglądy techniczne w budynkach placówek oświatowych będących własnością Gminy Tychy

Gmina Miasta Tychy

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00000659
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00000659/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-01-02 09:56
Lokalizacja
Tychy, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-5f239ba0-9749-4eac-9705-acddd73b9c35
Identyfikator
6460013450
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi napraw i konserwacji obiektów użyteczności społecznejUsługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolneUsługi w zakresie napraw i konserwacji instalacji budynkowychUsługi w zakresie napraw i konserwacji centralnego ogrzewaniaUsługi w zakresie konserwacji windUsługi w zakresie napraw i konserwacji wyposażenia placów zabaw

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00000659 z dnia 2026-01-02

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Wykonanie bieżącej obsługi (bieżących napraw) i konserwacji oraz przeglądy techniczne w budynkach placówek oświatowych będących własnością
Gminy Tychy

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasta Tychy

1.3.) Oddział zamawiającego: Gmina Miasta Tychy

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276255507

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Niepodległości 49

1.5.2.) Miejscowość: Tychy

1.5.3.) Kod pocztowy: 43-100

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22C - Tyski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@umtychy.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.umtychy.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://tychy.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie bieżącej obsługi (bieżących napraw) i konserwacji oraz przeglądy techniczne w budynkach placówek oświatowych będących własnością
Gminy Tychy

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5f239ba0-9749-4eac-9705-acddd73b9c35

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00000659

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-01-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00020818/22/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.11 Wykonanie bieżącej obsługi (bieżących napraw) i konserwacji oraz przeglądy techniczne w budynkach placówek oświatowych będących własnością gminy Tychy

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00579201

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: PZP.271.72.2025.JM

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 860175,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie bieżącej obsługi (bieżących napraw) i konserwacji oraz przeglądy techniczne w budynkach placówek oświatowych będących własnością Gminy Tychy z podziałem na zadania:
• Zadanie 1: Wykonanie bieżącej obsługi (bieżących napraw) i konserwacji
w budynkach placówek oświatowych będących własnością Gminy Tychy: szkoły podstawowe, przedszkola, technika, zespoły szkół, zespoły szkolno-przedszkolne, szkoły artystyczne, młodzieżowe domy kultury oraz poradnia psychologiczno-pedagogiczna.
• Zadanie 2: Wykonanie przeglądów technicznych sprawności instalacji elektrycznej, natężenia oświetlenia oraz instalacji monitoringu w placówkach oświatowych w Tychach.
• Zadanie 3: Wykonanie przeglądów technicznych placów zabaw oraz budynków wraz z instalacją i zagospodarowaniem terenu placówek oświatowych w Tychach.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 4 do SWZ

4.5.3.) Główny kod CPV: 50760000-0 - Usługi napraw i konserwacji obiektów użyteczności społecznej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

50700000-2 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji instalacji budynkowych

50720000-8 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji centralnego ogrzewania

50750000-7 - Usługi w zakresie konserwacji wind

50870000-4 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji wyposażenia placów zabaw

4.5.5.) Wartość części: 438333,33 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie bieżącej obsługi (bieżących napraw) i konserwacji oraz przeglądy techniczne w budynkach placówek oświatowych będących własnością Gminy Tychy z podziałem na zadania:
• Zadanie 1: Wykonanie bieżącej obsługi (bieżących napraw) i konserwacji
w budynkach placówek oświatowych będących własnością Gminy Tychy: szkoły podstawowe, przedszkola, technika, zespoły szkół, zespoły szkolno-przedszkolne, szkoły artystyczne, młodzieżowe domy kultury oraz poradnia psychologiczno-pedagogiczna.
• Zadanie 2: Wykonanie przeglądów technicznych sprawności instalacji elektrycznej, natężenia oświetlenia oraz instalacji monitoringu w placówkach oświatowych w Tychach.
• Zadanie 3: Wykonanie przeglądów technicznych placów zabaw oraz budynków wraz z instalacją i zagospodarowaniem terenu placówek oświatowych w Tychach.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 4 do SWZ

4.5.3.) Główny kod CPV: 50700000-2 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji instalacji budynkowych

4.5.5.) Wartość części: 349666,67 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie bieżącej obsługi (bieżących napraw) i konserwacji oraz przeglądy techniczne w budynkach placówek oświatowych będących własnością Gminy Tychy z podziałem na zadania:
• Zadanie 1: Wykonanie bieżącej obsługi (bieżących napraw) i konserwacji
w budynkach placówek oświatowych będących własnością Gminy Tychy: szkoły podstawowe, przedszkola, technika, zespoły szkół, zespoły szkolno-przedszkolne, szkoły artystyczne, młodzieżowe domy kultury oraz poradnia psychologiczno-pedagogiczna.
• Zadanie 2: Wykonanie przeglądów technicznych sprawności instalacji elektrycznej, natężenia oświetlenia oraz instalacji monitoringu w placówkach oświatowych w Tychach.
• Zadanie 3: Wykonanie przeglądów technicznych placów zabaw oraz budynków wraz z instalacją i zagospodarowaniem terenu placówek oświatowych w Tychach.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 4 do SWZ

4.5.3.) Główny kod CPV: 50870000-4 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji wyposażenia placów zabaw

4.5.5.) Wartość części: 72175,00 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

ZADANIE NR 1
• uzasadnienie prawne
art. 255 pkt 3) ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.”
• uzasadnienie faktyczne
W postępowaniu cena jedynej złożonej oferty (1 164 810,00 zł) przewyższa kwotę jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia (600 000,00 zł) i kwota ta nie może zostać zwiększona do ceny najkorzystniejszej oferty.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1164810,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1164810,00 PLN

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Nie rozstrzygnięto

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Nie rozstrzygnięto

2026-01-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi