Dostawa gazów medycznych dla Szpitala Chorób Płuc i Opieki Długoterminowej im. św. Jana Pawła II w Górnie

Szpital Chorób Płuc i Opieka Długoterminowa im. św. Jana Pawła II w Górnie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00001011
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00001011/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-01-02 10:51
Lokalizacja
Górno, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e4890b81-04b7-4bf4-b6c4-52090921f183
Identyfikator
8140002902
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Gazy medyczne

Wykonawcy

1 przyznane

LINDE GAZ POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄKraków, PL · lot 0
190 188 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00001011 z dnia 2026-01-02

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa gazów medycznych dla Szpitala Chorób Płuc i Opieki Długoterminowej im. św. Jana Pawła II w Górnie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Szpital Chorób Płuc i Opieka Długoterminowa im. św. Jana Pawła II w Górnie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000291747

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rzeszowska 5

1.5.2.) Miejscowość: Górno

1.5.3.) Kod pocztowy: 36-051

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL823 - Rzeszowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@gorno.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gorno.eu

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-e4890b81-04b7-4bf4-b6c4-52090921f183

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa gazów medycznych dla Szpitala Chorób Płuc i Opieki Długoterminowej im. św. Jana Pawła II w Górnie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e4890b81-04b7-4bf4-b6c4-52090921f183

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00001011

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-01-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00579735

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ST/DZP/24/2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa gazów medycznych wraz z dzierżawą zbiornika o poj. 3000 l (w tym przeglądem instalacji i urządzeń będących przedmiotem dzierżawy). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zamieszczony został w Załączniku Nr 2 do SWZ (Formularz cenowy).
2. Ciekły tlen medyczny
Zamawiający nie posiada własnego zbiornika na tlen ciekły. Wykonawca zabezpieczy zbiornik o pojemności 3000 l którego techniczna obsługa oraz zapewnienie sprawności leży po stronie Wykonawcy. Zamawiający przewiduje zużycie tlenu medycznego w ilościach zgodnie z załącznikiem – formularz cenowy. Na podstawie obecnych potrzeb przewiduje się, że w danym miesiącu odbywać się będzie średnio 2 krotne zasilenie zbiornika w ilości ok. 2 300 - 3 000 kg. Z oczywistych względów, wymieniona ilość stanowi wielkość szacunkową, która może ulec zmianie zgodnie z rzeczywistymi potrzebami szpitala.
3. Tlen medyczny w wiązkach
Zamawiający posiada własne wiązki oznakowane - 12 szt. butli o pojemności 50 l -200B, których techniczna obsługa oraz zapewnienie sprawności leży po stronie Zamawiającego. Zamawiający przewiduje dostawę tlenu medycznego w wiązkach tylko w stanach awaryjnych. Zamawiający szacuje roczne zapotrzebowanie na ok. 4 wiązki, jednakże zastrzega sobie prawo do realizacji dostaw w ilościach wynikających z rzeczywistego zapotrzebowania, które na dzień dzisiejszy nie można przewidzieć np. w przypadkach awaryjnych sieci lub zbiornika tlenu ciekłego.
4. Zaoferowane gazy będące produktem leczniczym muszą posiadać aktualne na dzień składania oferty pozwolenia na dopuszczenie do obrotu na terenie RP wydane przez Ministra Zdrowia lub pozwolenie na dopuszczenie do obrotu wydane przez Radę Unii Europejskiej lub Komisję Europejską zgodnie z ustawą z dnia 6 września 2001 r. Prawo farmaceutyczne (Dz. U. z 2022 poz. 2301 t.j.). Zaoferowane gazy będące wyrobem medycznym muszą spełniać wymogi ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (t. j. Dz.U. 2022 r., poz. 974 z zm.).
5. Zamawiający wymaga podania dla zaoferowanego produktu nazwy handlowej, producenta i kodu EAN produktów leczniczych zgodnie z Formularzem cenowym –Załącznik Nr 2.

4.5.3.) Główny kod CPV: 24111500-0 - Gazy medyczne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 190188 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 190188 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 190188 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Linde Gaz Polska Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 677-00-67-397

7.3.4) Miejscowość: Kraków

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-12-30

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 190188 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

2026-01-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy