Odnowienie trzech licencji dla posiadanego przez Polską Agencję Kosmiczną oprogramowania Ansys STK Premium Space oraz trzech licencji Ansys ODTK

POLSKA AGENCJA KOSMICZNA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00001099
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00001099/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-01-02 11:04
Lokalizacja
Gdańsk, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-13d7dd9b-10c0-4b18-ae0b-943fc6a81b82
Identyfikator
9571077443
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Różne pakiety oprogramowania i systemy komputeroweUsługi wdrażania oprogramowania

Wykonawcy

1 przyznane

SYMKOM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWarszawa, PL · lot 0
694 243,89 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00001099 z dnia 2026-01-02

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Odnowienie trzech licencji dla posiadanego przez Polską Agencję Kosmiczną oprogramowania Ansys STK Premium Space oraz trzech licencji Ansys ODTK

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: POLSKA AGENCJA KOSMICZNA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 360992221

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Trzy Lipy 3

1.5.2.) Miejscowość: Gdańsk

1.5.3.) Kod pocztowy: 80-172

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@polsa.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://polsa.gov.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - agencja wykonawcza

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Wspieranie polskiego przemysłu kosmicznego

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Odnowienie trzech licencji dla posiadanego przez Polską Agencję Kosmiczną oprogramowania Ansys STK Premium Space oraz trzech licencji Ansys ODTK

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-13d7dd9b-10c0-4b18-ae0b-943fc6a81b82

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00001099

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-01-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00095413/18/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

2.2.1 AGI STK/ODTK aktualizacja

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00573479

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Firma Symcom Sp. z o.o. przedstawiła ofertę oraz przedstawiła poświadczenie autoryzacji (Autorization Certificate), stanowiące załącznik nr 3, w którym potwierdza, że jest jedynym Partnerem Ansys autoryzowanym przez Ansys w zakresie sprzedaży i wsparcia produktów: ANSYS STK, ANSYS ODTK dla Polskiej Agencji Kosmicznej. Wynika to z polityki firmy ANSYS autoryzującej tego Partnera, który dokonał pierwotnej sprzedaży licencji wieczystych, a do których to licencji jest odnawiana usługa wsparcia technicznego TECS. W ocenie Zamawiającego, spełnione zostały wszystkie przesłanki wymagane przez art. 214 ust.1 pkt. 1 lit. a Pzp, gdyż nie istnieje rozwiązanie alternatywne lub rozwiązanie zastępcze. Biorąc pod uwagę interoperacyjność systemu informatycznego i wykorzystywanego środowiska programowego wykorzystywanego przez POLSA, dostawa przedmiotowej usługi wsparcia technicznego wraz z licencjami może być świadczona tylko przez jednego wykonawcę firmę Symcom Sp. z o.o.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BO/51/2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 564425,93 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest realizacja na rzecz Zamawiającego usługi odnowy opłaty technicznej (Technical Enhacements and Customer Support), zwanej dalej „TECS” dla trzech licencji AGI STK Premium Space oraz trzech licencji AGI Orbit Determination Tool Kit z terminem obowiązywania w wymiarze jednego roku od daty wygaśnięcia dotychczasowej usługi czyli 31.12.2025 roku.

4.5.3.) Główny kod CPV: 48900000-7 - Różne pakiety oprogramowania i systemy komputerowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

72263000-6 - Usługi wdrażania oprogramowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 694243,89 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 694243,89 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 694243,89 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Symkom sp. z o.o.,

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5213933764

7.3.3) Ulica: ul. Głogowa 24

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 02-639

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-12-16

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 694243,89 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 5 dni

2026-01-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi