Dostawa pojazdów oraz sprzętu przeciwpożarowego dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Sztabin

GMINA SZTABIN

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00001459
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00001459/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-01-02 11:52
Lokalizacja
Sztabin, podlaskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-26c2000c-9dda-4faa-979b-a0231ddcd90c
Identyfikator
8461597891
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Sprzęt gaśniczy, ratowniczy i bezpieczeństwa

Wykonawcy

3 przyznane

ROLTOMA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄSokoły, PL · lot 0
482 750 PLN
ALBERT LEWKODobrzyniewo Duzę, PL · lot 1
93 172,5 PLN
ZWIĄZEK OCHOTNICZYCH STRAŻY POŻARNYCH RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJBrzeziny, PL · lot 3
46 650 PLN

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00001459 z dnia 2026-01-02

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa pojazdów oraz sprzętu przeciwpożarowego dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Sztabin

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA SZTABIN

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 790671024

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Augustowska 53

1.5.2.) Miejscowość: Sztabin

1.5.3.) Kod pocztowy: 16-310

1.5.4.) Województwo: podlaskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL843 - Suwalski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ugsztabin@sztabin.ug.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.sztabin.ug.gov.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-26c2000c-9dda-4faa-979b-a0231ddcd90c

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa pojazdów oraz sprzętu przeciwpożarowego dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Sztabin

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-26c2000c-9dda-4faa-979b-a0231ddcd90c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00001459

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-01-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00051956/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.3 Dostawa pojazdów oraz sprzętu przeciwpożarowego dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Sztabin

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00561697

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: OAG.271.11.2025.JL

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część 1 zamówienia obejmuje:
- dostawę 3 pojazdów typu quad w tym:
• 1 pojazd quad UTV ( z kabiną) i z zamontowanym wysokociśnieniowym agregatem wodno – pianowym, przyczepką i zbiornikiem na wodę
• 1 pojazd quad UTV ( z kabiną)
• 1 pojazd quad ATV (bez kabiny)
dostawę wysokociśnieniowego agregatu wodno – pianowego – 1 szt.

Zamawiający zastrzega sobie przed dokonaniem odbioru pojazdów wchodzących w skład przedmiotu zamówienia, prawo do sprawdzenia faktycznego stanu technicznego, wyposażenia oraz danych pojazdu ze stanem deklarowanym w ofercie przez Wykonawcę. W przypadku nie spełniania przez oferowane pojazdy wymagań określonych przez Zamawiającego i deklarowanych przez Wykonawcę, skutkować będzie według wyboru Zamawiającego wezwaniem do przedstawienia innego pojazdu spełniającego kryteria lub odstąpienia od umowy i naliczeniem kar umownych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 35110000-8 - Sprzęt gaśniczy, ratowniczy i bezpieczeństwa

4.5.5.) Wartość części: 460000,00 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część 2 zamówienia obejmuje:
- dostawę motopompy pożarniczej przenośnej o mocy 48 KW – 1 szt.
- dostawę węży pożarniczych W 75 – 19 szt. , W 52 – 19 szt. , W 42 – 4 szt.

4.5.3.) Główny kod CPV: 35110000-8 - Sprzęt gaśniczy, ratowniczy i bezpieczeństwa

4.5.5.) Wartość części: 101385,00 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część 3 zamówienia obejmuje dostawę motopompy pożarniczej przenośnej o mocy 44 KW – 1 szt.

4.5.3.) Główny kod CPV: 35110000-8 - Sprzęt gaśniczy, ratowniczy i bezpieczeństwa

4.5.5.) Wartość części: 50000,00 PLN

Część 4

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część 4 zamówienia obejmuje dostawę sprzętu specjalistycznego ( m.in. radiotelefony, latarki, prądownica, tłumice, myjka do węży, opryskiwacz, anteny do radiotelefonu)

4.5.3.) Główny kod CPV: 35110000-8 - Sprzęt gaśniczy, ratowniczy i bezpieczeństwa

4.5.5.) Wartość części: 46401 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 482750,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 606404,66 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 482750,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ROLTOMA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 361640843

7.3.3) Ulica: ul. Księdza Jerzego Popiełuszki 4

7.3.4) Miejscowość: Sokoły

7.3.5) Kod pocztowy: 18-218

7.3.6.) Województwo: podlaskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-12-17

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 482750,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-12-29

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 93172,50 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 151601,17 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 93172,50 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PHU DAFO Albert Lewko

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 380965450

7.3.3) Ulica: Pogorzałki 119A

7.3.4) Miejscowość: Dobrzyniewo Duże

7.3.5) Kod pocztowy: 16-002

7.3.6.) Województwo: podlaskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-12-18

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 93172,50 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-12-29

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie:

1. W postępowaniu, w terminie wyznaczonym na składanie ofert, na realizację Części 3 zamówienia wpłynęły dwie oferty następujących wykonawców:
1) Tronus Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, ul. Juliana Konstantego Ordona 2A, 01-237 Warszawa,
cena 194 049,49 PLN,
2) PHU DAFO Albert Lewko,
Pogorzałki 119A, 16-002 Dobrzyniewo Duże,
cena 82 410,00 PLN.
2. Na sfinansowanie Części 3 zamówienia, Zamawiający zamierzał przeznaczyć kwotę 50 000,00 zł brutto
3. Zamawiający po dokonaniu oceny oferty Wykonawców stwierdził, iż ceny obu złożonych ofert, znacząco przewyższają kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.
4. W zaistniałej sytuacji, Zamawiający na podstawie art. 255 ust. 3 Pzp, unieważnił postępowanie.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 82410 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 194049,49 PLN

Część 4

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 4)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 46650,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 218305,68 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 46650,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 4)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Oddział Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Województwa Podlaskiego

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 007024050

7.3.3) Ulica: Warszawska 3

7.3.4) Miejscowość: Białystok

7.3.5) Kod pocztowy: 15-062

7.3.6.) Województwo: podlaskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 4)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-12-17

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 46650,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-12-29
2026-01-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy