Usługi opiekuńcze i specjalistyczne usługi opiekuńcze (pielęgnacyjne) oraz specjalistyczne usługi opiekuńcze świadczone na rzecz osób dorosłych i dzieci z zaburzeniami psychicznymi

Miasto Rybnik - Ośrodek Pomocy Społecznej w Rybniku

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00002256
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00002256/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-01-02 13:47
Lokalizacja
Rybnik, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-14f439c2-53fe-49aa-b56a-38e5451b4599
Identyfikator
6422476946
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi w zakresie zdrowia i opieki społecznej

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00002256 z dnia 2026-01-02

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Usługi opiekuńcze i specjalistyczne usługi opiekuńcze (pielęgnacyjne) oraz specjalistyczne usługi opiekuńcze świadczone na rzecz osób dorosłych i dzieci z zaburzeniami psychicznymi

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Rybnik - Ośrodek Pomocy Społecznej w Rybniku

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 003445760

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Żużlowa 25

1.5.2.) Miejscowość: Rybnik

1.5.3.) Kod pocztowy: 44-200

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL227 - Rybnicki

1.5.7.) Numer telefonu: 32-43-99-325

1.5.8.) Numer faksu: 32-42-601-21

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zampubliczne@opsrybnik.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.opsrybnik.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-14f439c2-53fe-49aa-b56a-38e5451b4599

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


pomoc społeczna

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Usługi opiekuńcze i specjalistyczne usługi opiekuńcze (pielęgnacyjne) oraz specjalistyczne usługi opiekuńcze świadczone na rzecz osób dorosłych i dzieci z zaburzeniami psychicznymi

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-14f439c2-53fe-49aa-b56a-38e5451b4599

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00002256

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-01-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00000202/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.1 Usługi opiekuńcze i specjalistyczne usługi opiekuńcze (pielęgnacyjne) oraz specjalistyczne usługi opiekuńcze świadczone na rzecz osób dorosłych i dzieci z zaburzeniami psychicznymi

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00547630

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DA.2715.1.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 1569971 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są usługi opiekuńcze i specjalistyczne usługi opiekuńcze (pielęgnacyjne) - obejmujące:
1) usługi opiekuńcze- orientacyjna liczba godzin – 16 422,
2) specjalistyczne usługi opiekuńcze – pielęgnacyjne, jako wspieranie procesu leczenia (nie dotyczy osób z zaburzeniami
psychicznymi) - orientacyjna liczba godzin 4 500,
Do czasu świadczenia usługi opiekuńczej wlicza się wyłącznie czas poświęcony podopiecznemu (bez dojazdu). Przez godzinę świadczenia usługi opiekuńczej Zamawiający rozumie godzinę zegarową. Pod pojęciem osoby korzystającej z usług rozumie się podopiecznych – dorosłych i dzieci. Podana wyżej liczba godzin jest liczbą orientacyjną, jeżeli w trakcie wykonywania usług wzrośnie liczba godzin w poszczególnych usługach, wówczas Wykonawca może zwiększyć liczbę realizatorów zadań, ale zobowiązany jest odpowiednio wcześniej dostarczyć do Zamawiającego oświadczenie
potwierdzające spełnianie wyżej opisanych warunków przez konkretną osobę realizującą usługi. Przyjmując do wiadomości, że umowa będzie realizowana wg potrzeb, Wykonawca wyraża zgodę na zmianę ilości osób korzystających z usług, jak również na zmianę ilości godzin w okresie obowiązywania umowy. Zamawiający liczby te będzie korygował zgodnie z potrzebami, przy czym łączna liczba godzin w danym zadaniu nie będzie mniejsza niż 70 % sumy godzin podanych powyżej. Zmiana polegająca na zmniejszeniu (z zachowaniem ww. minimum) lub zwiększeniu nie będzie skutkować żadnymi konsekwencjami dla Zamawiającego z tytułu zmiany liczby godzin przedmiotu zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 85000000-9 - Usługi w zakresie zdrowia i opieki społecznej

4.5.5.) Wartość części: 999990 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są usługi opiekuńcze specjalistyczne świadczone na rzecz osób dorosłych i dzieci z zaburzeniami psychicznymi - obejmujące:
1) specjalistyczne usługi opiekuńcze świadczone na rzecz osób dorosłych z zaburzeniami psychicznymi - orientacyjna liczba godzin – 5 143,
2) specjalistyczne usługi opiekuńcze świadczone na rzecz dzieci z zaburzeniami psychicznymi - orientacyjna liczba godzin – 2 300.
Do czasu świadczenia usługi opiekuńczej wlicza się wyłącznie czas poświęcony podopiecznemu (bez dojazdu). Przez godzinę świadczenia usługi opiekuńczej Zamawiający rozumie godzinę zegarową. Pod pojęciem osoby korzystającej z usług rozumie się podopiecznych – dorosłych i dzieci. Podana wyżej w tabeli liczba godzin jest liczbą orientacyjną, jeżeli w trakcie wykonywania usług wzrośnie liczba godzin w poszczególnych usługach, wówczas Wykonawca może zwiększyć liczbę realizatorów zadań, ale zobowiązany jest odpowiednio wcześniej dostarczyć do Zamawiającego oświadczenie potwierdzające spełnianie wymaganych warunków przez konkretną osobę realizującą usługi. Przyjmując do wiadomości, że umowa będzie realizowana wg potrzeb, Wykonawca wyraża zgodę na zmianę ilości osób korzystających z usług, jak również na zmianę ilości godzin w okresie obowiązywania umowy. Zamawiający liczby te będzie korygował zgodnie z potrzebami, przy czym łączna liczba godzin w danym zadaniu nie będzie mniejsza niż 70% sumy godzin wynikającej z tabeli dla danego zadania. Zmiana polegająca na zmniejszeniu (z zachowaniem ww. minimum) lub zwiększeniu nie będzie skutkować żadnymi konsekwencjami dla Zamawiającego z tytułu zmiany liczby godzin przedmiotu zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 85000000-9 - Usługi w zakresie zdrowia i opieki społecznej

4.5.5.) Wartość części: 569981 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W postępowaniu tym w zakresie zadania nr 1 złożone zostały dwie oferty, jednak cena obu ofert przewyższa kwotę, którą Zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1002794,16 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1107756 PLN

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W postępowaniu tym w zakresie zadania nr 2 złożone zostały dwie oferty, jednak w toku postępowania obydwie oferty zostały odrzucone

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 483050,70 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 595153 PLN

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Wartość zamówienia z uwzględnieniem przewidzianych w postępowaniu opcji oraz zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 PZP w nawiązaniu do art. 305 pkt 1 (zamówień podobnych) wynosi łącznie 2 825 947,80 zł, w tym dla zadania nr 1: 1 799 982,00 zł, a dla zadania nr 2: 1 025 965,80 zł.
2026-01-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi