Zakup infrastruktury elektroenergetycznej oświetleniowej

Miasto Białystok

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00003937
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00003937/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-01-05 10:34
Lokalizacja
Białystok, podlaskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-9997b930-82f4-4535-be10-05082b13f589
Identyfikator
9662117220
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Oświetleniowy sprzęt ulicznyLampy i oprawy oświetlenioweLinie energetyczne

Wykonawcy

1 przyznane

PGE DYSTRYBUCJA SPÓŁKA AKCYJNALublin, PL · lot 0
242 810,64 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00003937 z dnia 2026-01-05

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zakup infrastruktury elektroenergetycznej oświetleniowej

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Białystok

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 050658640

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Słonimska 1

1.5.2.) Miejscowość: Białystok

1.5.3.) Kod pocztowy: 15-950

1.5.4.) Województwo: podlaskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL841 - Białostocki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zdm.zamowienia@um.bialystok.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.bialystok.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zakup infrastruktury elektroenergetycznej oświetleniowej

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9997b930-82f4-4535-be10-05082b13f589

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00003937

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-01-05

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Oświetlenie uliczne stanowi infrastrukturę krytyczną , która powinna stanowić własność Zarządcy drogi. Zakup urządzeń oświetleniowych pozwoli na rozpoczęcie procesu regulacji sytuacji majątkowej w zakresie oświetlenia ulicznego oraz umożliwi przeprowadzenie modernizacji wymiany opraw
na energooszczędne typu LED (wygenerowanie i uzyskanie wymiernych oszczędności w zakresie zużycia energii elektrycznej).

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZDM-XIV.271.79.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 242810,64 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zakup urządzeń oświetleniowych oświetlenia ulicznego, wskazanych w załączniku nr 1 do Zaproszenia do negocjacji .
2. Szczegółowe warunki realizacji zamówienia zostały określone w projekcie umowy – załącznik nr 2 do Zaproszenia do negocjacji .

4.5.3.) Główny kod CPV: 34928500-3 - Oświetleniowy sprzęt uliczny

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

31520000-7 - Lampy i oprawy oświetleniowe

31321000-2 - Linie energetyczne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 242810,64 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PGE Dystrybucja Spółka Akcyjna

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9462593855

7.3.3) Ulica: Garbarska

7.3.4) Miejscowość: Lublin

7.3.5) Kod pocztowy: 20-340

7.3.6.) Województwo: lubuskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-12-23

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 242810,64 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-12-23
2026-01-05 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy