Doposażenie turystycznej infrastruktury terenowej Parku Narodowego „Bory Tucholskie” - Roboty Budowlane

Park Narodowy "Bory Tucholskie"

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00005735
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00005735/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-01-05 14:56
Lokalizacja
Charzykowy, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-372911b6-318b-409f-bb7e-160cb4ef5275
Identyfikator
5552105596
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie usuwania glebyRoboty w zakresie stabilizacji gruntuRoboty rozbiórkoweRoboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem drógRoboty remontowe i renowacyjne

Wykonawcy

3 przyznane

DARIUSZ KOCZYŃSKIObsza, PL · lot 0
134 685 PLN
DARIUSZ KOCZYŃSKIObsza, PL · lot 1
243 540 PLN
JAN KOŻYCZKOWSKIBytów, PL · lot 2
63 960 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00005735 z dnia 2026-01-05

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Doposażenie turystycznej infrastruktury terenowej Parku Narodowego „Bory Tucholskie” - Roboty Budowlane

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Park Narodowy "Bory Tucholskie"

1.3.) Oddział zamawiającego: PNBT

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 221580414

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Długa 33

1.5.2.) Miejscowość: Charzykowy

1.5.3.) Kod pocztowy: 89-606

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL637 - Chojnicki

1.5.7.) Numer telefonu: +48 52 39 88 397

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@pnbt.com.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.bip.pnbt.com.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-372911b6-318b-409f-bb7e-160cb4ef5275

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - inne państwowe i samorządowe osoby prawne utworzone na podstawie odrębnych ustaw w celu wykonywania zadań publicznych

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Doposażenie turystycznej infrastruktury terenowej Parku Narodowego „Bory Tucholskie” - Roboty Budowlane

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-372911b6-318b-409f-bb7e-160cb4ef5275

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00005735

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-01-05

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00092492/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Remont drewnianej kładki spacerowej przy jeziorze Gacno Wielkie.

1.1.3 Odtworzenie istniejących drewnianych ogrodzeń.

1.1.4 Odtworzenie istniejącej kładki spacerowej przy „pętli Lipnickiego”

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00377536

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: AD-3600-9/25

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 488638,8

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część 1: Odtworzenie istniejących drewnianych ogrodzeń.
1) Odtworzenie istniejących drewnianych ogrodzeń:
1. przy dębie "Bartuś" o dł. ok. 110 mb,
2. na zejściu na drewnianą kładkę nad jeziorem Kacze Oko o dł. ok. 17 mb,
3. w miejscu postoju pojazdów "Strużka" o dł. ok. 36 mb,
4. w miejscu postoju Klosnowo o dł. ok. 43 mb,
5. przy żelaznym mostku o dł. ok. 46 mb,
6. przy wydmie o dł. ok. 206 mb,
7. przy jeziorze Gacno Wielkie o dł. ok. 55 mb.
1) Przedmiot zamówienia zlokalizowany jest Bachorze oddz.: 88b, 88g, 89a, 99a, 109b, 120a, Drzewicz oddz. 84l, Dębowa Góra oddz. 143a, 160m.
2) Zadanie polega na odtworzeniu stanu pierwotnego i użytkowego drewnianych ogrodzeń.
3) Zamówienie obejmuje następujący zakres rzeczowy:
Drewniane ogrodzenia o wysokości ok. 80 cm nad ziemią (z uwagi na nierówności terenu wysokość ogrodzenia może się różnić na danej jego długości).
4) Zadanie obejmuje następujący zakres prac:
a. Roboty rozbiórkowe
a) Rozebranie poręczy drewnianych,
b) Rozebranie zastrzałów,
c) Rozebranie słupów drewnianych ø 15 cm,
d) Ręczne przeniesienie materiałów z demontażu do drogi dojazdowej,
e) Wywiezienie materiału z terenu rozbiórki,
f) Utylizacja materiału.
b. Roboty montażowe
a) Ręczne doniesienie materiałów z drogi dojazdowej
b) Montaż słupów poręczowych ø 15 cm
c) Montaż poręczy z tarcicy nasyconej.
d) Montaż zastrzałów z tarcicy nasyconej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45111230-9 - Roboty w zakresie stabilizacji gruntu

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

4.5.5.) Wartość części: 156700,85 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część 2: Remont drewnianej kładki spacerowej przy jeziorze Gacno Wielkie.
1) Przedmiot zamówienia zlokalizowany jest Dębowa Góra oddz. 143a.
2) Zadanie polega na odtworzeniu stanu pierwotnego i użytkowego drewnianej kładki spacerowej o łącznej długości ok. 121 m.
3) Zadanie obejmuje następujący zakres rzeczowy:
a. Wymianę wejścia na drewniana kładkę o długości ok. 24 m z poręczami.
b. Wymianę kładki w kształcie „uszu słonia” („serca”), rozpościerająca, się nad taflą wody. Lewe „ucho” o długości ok. 35 m, prawe „ucho” o długości ok. 62 m.
4) Zadanie obejmuje następujący zakres prac:
a. Roboty rozbiórkowe
a) Rozebranie drewnianych podłóg,
b) Rozebranie poręczy drewnianych,
c) Rozebranie słupów drewnianych ø 20 cm,
d) Rozebranie słupów drewnianych ø 15 cm,
e) Rozebranie drewnianych legarów,
f) Ręczne przeniesienie materiałów z demontażu do drogi dojazdowej
g) Wywiezienie materiału z terenu rozbiórki
h) Utylizacja materiału
b. Roboty montażowe
a) Ręczne doniesienie materiałów z drogi dojazdowej
b) Montaż słupów poręczowych ø 20 cm
c) Montaż słupów poręczowych ø 15 cm
d) Podwaliny z tarcicy nasyconej,
e) Płatwie z tarcicy nasyconej,
f) Podłogi na gotowym belkowaniu z desek,
g) Montaż poręczy z tarcicy nasyconej.
h) Montaż zastrzałów z tarcicy nasyconej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45111230-9 - Roboty w zakresie stabilizacji gruntu

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

4.5.5.) Wartość części: 273701,88 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Cześć 3: Odtworzenie istniejącej drewnianej kładki spacerowej przy pętli „Lipnickiego”.
1) Przedmiot zamówienia zlokalizowany jest Drzewicz oddz. 84a, 84g.
2) Zadanie polega na odtworzeniu stanu pierwotnego i użytkowego drewnianej kładki spacerowej o łącznej długości ok. 133 m, oraz platformy widokowej o łącznej powierzchni ok. 9 m2.
3) Zadanie obejmuje następujący zakres rzeczowy:
a. Wymianę platformy widokowej o powierzchni ok. 9 m2 z poręczami.
b. Wymianę kładki spacerowej o łącznej długości ok. 133 m.
4) Zadanie obejmuje następujący zakres prac:
a. Roboty rozbiórkowe:
a) Rozebranie drewnianych podłóg,
b) Rozebranie poręczy drewnianych,
c) Rozebranie słupów drewnianych ø 20 cm,
d) Rozebranie drewnianych legarów,
e) Ręczne przeniesienie materiałów z demontażu do drogi dojazdowej
f) Wywiezienie materiału z terenu rozbiórki
g) Utylizacja materiału
b. Roboty montażowe:
a) Ręczne doniesienie materiałów z drogi dojazdowej
b) Montaż słupów ø 20 cm
c) Podwaliny z tarcicy nasyconej,
d) Płatwie z tarcicy nasyconej,
e) Podłogi na gotowym belkowaniu z desek,
f) Montaż poręczy z tarcicy nasyconej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45111230-9 - Roboty w zakresie stabilizacji gruntu

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

4.5.5.) Wartość części: 58236,07 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 134685 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 180000 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 134685 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: F.P.H.U. DAREX Dariusz Koczyński

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 918-189-01-88

7.3.4) Miejscowość: Obsza

7.3.5) Kod pocztowy: 23-413

7.3.6.) Województwo: lubelskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-09-25

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 134685 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-11-04

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 243540 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 295200 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 243540 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: F.P.H.U. DAREX Dariusz Koczyński

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 918-189-01-88

7.3.4) Miejscowość: Obsza

7.3.5) Kod pocztowy: 23-413

7.3.6.) Województwo: lubelskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-09-25

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 243540 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-11-04

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 63960 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 68000 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 63960 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Prywatne "KOPOL" Jan Kożyczkowski

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 842-000-11-28

7.3.4) Miejscowość: Bytów

7.3.5) Kod pocztowy: 77-100

7.3.6.) Województwo: pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 3)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-09-22

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 63960 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-11-04
2026-01-05 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane