Odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Skarbimierz na rok 2026

GMINA SKARBIMIERZ

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00006958
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00006958/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-01-07 09:42
Lokalizacja
Skarbimierz-Osiedle, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-519bcb17-f765-4dc4-bcdc-aeba90a34815
Identyfikator
7470500548
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi wywozu odpadówUsługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowychUsługi transportu odpadówUsługi gospodarki odpadami

Wykonawcy

1 przyznane

"EKO-SKARBIMIERZ" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄSKARBIMIERZ- OSIEDLE, PL · lot 0
486 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00006958 z dnia 2026-01-07

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Skarbimierz na rok 2026

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA SKARBIMIERZ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531412728

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: PARKOWA 12

1.5.2.) Miejscowość: Skarbimierz-Osiedle

1.5.3.) Kod pocztowy: 49-318

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL523 - Nyski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: INWEST@SKARBIMIERZ.PL

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.skarbimierz.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-519bcb17-f765-4dc4-bcdc-aeba90a34815

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


ZADANIA WŁASNE

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Skarbimierz na rok 2026

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-519bcb17-f765-4dc4-bcdc-aeba90a34815

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00006958

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-01-07

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00599220

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Gmina jest w 100% właścicielem spółki Eko- Skarbimierz oraz spółka w ramach prowadzonej działalności w ponad 90% wykonuje zadania powierzone jej przez Gminę.
Ponadto, zgodnie z art. 7 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym, zadania własne gminy obejmują utrzymanie czystości i porządku. W związku z powyższym, Gmina Skarbimierz przekazuje do realizacji Spółce zadanie polegające na odbiorze odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Skarbimierz w okresie od 01.01.2026 do 31.12.2026. Wymienione zadanie wchodzi w zakres zadań własnych gminy, jego realizacja jest niezbędna z punktu widzenia zaspokojenia zbiorowych potrzeb mieszkańców Gminy Skarbimierz. Wskazane powyżej zadanie spełnia także definicję usługi publicznej świadczonej w ogólnym interesie gospodarczym.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RI.271.21.2025U

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Skarbimierz na rok 2026

4.5.3.) Główny kod CPV: 90511000-2 - Usługi wywozu odpadów

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

90513100-7 - Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych

90512000-9 - Usługi transportu odpadów

90533000-2 - Usługi gospodarki odpadami

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: EKO- SKARBIMIERZ Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7471691734

7.3.3) Ulica: AKACJOWA 9

7.3.4) Miejscowość: SKARBIMIERZ- OSIEDLE

7.3.5) Kod pocztowy: 49-318

7.3.6.) Województwo: opolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-01-05

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 486,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-12-31
2026-01-07 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi