Zakup usługi subskrypcji Wymiana Międzyinstancyjna "SR-SO-SR"

SĄD OKRĘGOWY W KATOWICACH

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00008671
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00008671/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-01-07 12:36
Lokalizacja
Katowice, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-0643a931-ff62-4f36-a9d4-bcd6bf945a16
Identyfikator
6341996676
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi dostawy oprogramowaniaUsługi w zakresie konserwacji i wsparcia systemów

Wykonawcy

1 przyznane

'CURRENDA' SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄSopot, PL · lot 0
54 735 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00008671 z dnia 2026-01-07

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zakup usługi subskrypcji Wymiana Międzyinstancyjna "SR-SO-SR"

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: SĄD OKRĘGOWY W KATOWICACH

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000321997

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Francuska 38

1.5.2.) Miejscowość: Katowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 40-028

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@katowice.so.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.katowice.so.gov.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ kontroli państwowej i ochrony prawa oraz sąd i trybunał

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


wymiar sprawiedliwości

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zakup usługi subskrypcji Wymiana Międzyinstancyjna "SR-SO-SR"

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0643a931-ff62-4f36-a9d4-bcd6bf945a16

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00008671

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-01-07

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00114413/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.4 Zakup usługi subskrypcji Wymiana Międzyinstancyjna "SR-SO-SR"

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Zamawiający jest w posiadaniu systemu SAWA firmy Currenda który jest programem autorskim. Wykonawca posiada wyłączne prawa autorskie do systemu pozwalające tylko jemu na jakąkolwiek ingerencję w system. Wszystkie zmiany w oprogramowaniu mogą być wykonywane wyłącznie przez autora systemu. Wykonawca zna jego strukturę co zapewnia pełną kompatybilność i gwarantuje poprawność jego działania. Jednocześnie nie istnieje na rynku rozsądne rozwiązanie alternatywne (wiązałoby się to z koniecznością stworzenia prawdopodobnie na szczeblu centralnym oprogramowania o analogicznych funkcjonalnościach stanowiącego własność Ministerstwa Sprawiedliwości, które to oprogramowanie mogłoby być wykorzystywane przez jednostki sądownictwa powszechnego), ani zastępcze. Wykonywanie zamówienia przez innego Wykonawcę jest niemożliwe ze względu na przysługującą firmie Currenda ochronę praw wyłącznych, która ma charakter nieprzezwyciężalny. Pozostała część uzasadnienia w protokole postępowania

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: OG.261.8.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 46000,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje zakup subskrypcji Wymiany Międzyinstancyjnej „SR-SO-SR” dla:
- Sądu Okręgowego w Katowicach
- Sądu Rejonowego Katowice-Wschód w Katowicach
- Sądu Rejonowego Katowice-Zachód w Katowicach
- Sądu Rejonowego w Bytomiu
- Sądu Rejonowego w Chorzowie
- Sądu Rejonowego w Mikołowie
- Sądu Rejonowego w Mysłowicach
- Sądu Rejonowego w Pszczynie
- Sądu Rejonowego w Siemianowicach Śląskich
- Sądu Rejonowego w Tychach

4.5.3.) Główny kod CPV: 72268000-1 - Usługi dostawy oprogramowania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

72250000-2 - Usługi w zakresie konserwacji i wsparcia systemów

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Currenda Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5851349001

7.3.3) Ulica: Al. Niepodległości 703A

7.3.4) Miejscowość: Sopot

7.3.5) Kod pocztowy: 81-853

7.3.6.) Województwo: pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-12-22

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 54735,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2026-01-01 do 2026-12-31
2026-01-07 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy