Utrzymanie czystości w budynku Szkoły Podstawowej Nr 16 w Siemianowicach Śląskich ul. Karola Szymanowskiego 11 w 2026 r.

Szkoła Podstawowa nr 16 im. B. Prusa

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00010279
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00010279/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-01-07 15:12
Lokalizacja
Siemianowice Śląskie, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-8f8a3b4d-6967-47b6-a909-7f699670e874
Identyfikator
6431433391
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi sprzątania szkół

Wykonawcy

1 przyznane

Mega Clean s.r.o.Ostrava, CZ · lot 0
274 443,6 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00010279 z dnia 2026-01-07

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Utrzymanie czystości w budynku Szkoły Podstawowej Nr 16 w Siemianowicach Śląskich ul. Karola Szymanowskiego 11 w 2026 r.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Szkoła Podstawowa nr 16 im. B. Prusa

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 271503604

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Szymanowskiego 11

1.5.2.) Miejscowość: Siemianowice Śląskie

1.5.3.) Kod pocztowy: 41-103

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sp16@sp16.siemianowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.sp16.siemianowice.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-8f8a3b4d-6967-47b6-a909-7f699670e874

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Utrzymanie czystości w budynku Szkoły Podstawowej Nr 16 w Siemianowicach Śląskich ul. Karola Szymanowskiego 11 w 2026 r.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8f8a3b4d-6967-47b6-a909-7f699670e874

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00010279

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-01-07

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00531749/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.1 Utrzymanie czystości w budynku Szkoły Podstawowej Nr 16 w Siemianowicach Śląskich ul. Karola Szymanowskiego 11 w 2026 r.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00552423

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 2/2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 281532,99 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Przedmiotem zamówienia jest utrzymanie czystości w budynku Szkoły Podstawowej nr 16
w Siemianowicach Śląskich ul. Karola Szymanowskiego 11 w 2026 r.
2) Wykonawca zobowiązany jest do wykonania zamówienia zgodnie z opisem zawartym w załączniku nr 6 - (Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia).
3) W ramach zamówienia wykonawca zobowiązany jest do świadczenia usług przez min. 4 osoby zatrudnione na pełny etat i jedną osobę zatrudnioną na ½ etatu (z tym, że zamawiający dopuszcza aby pełny etat był wykonywany przez dwie osoby zatrudnione na mniejszy wymiar czasu pracy np. na ½ etatu).
4) Zamawiający umożliwi Wykonawcom przeprowadzenie wizji lokalnej na terenie szkoły. Zaleca się dokonanie przez Wykonawców wizji lokalnej w celu zapoznania się ze specyfiką zamówienia. Wizja lokalna stanowi funkcję pomocniczą przy prawidłowej wycenie przedmiotu zamówienia i umożliwia uwzględnienie przez Wykonawcę wszystkich uwarunkowań wynikających z realizacji zamówienia.
Termin wizji ustala się na dzień 28.11.2025r. godz. 10:00
Odbycie wizji lokalnej przez Wykonawcę jest fakultatywne. Chęć udziału w wizji lokalnej zainteresowany Wykonawca zobowiązany jest zgłosić e-mailem na adres: sp16@sp16.siemianowice.pl lub telefonicznie: 32 220 14 80 do dnia 27.11.2025 r. Zgłoszenie powinno zawierać imię i nazwisko osób, które mają wziąć udział w wizji. Zbiórka zainteresowanych Wykonawców nastąpi przy wejściu głównym do budynku szkoły.
Jeśli w trakcie wizji wykonawcy będą mieli pytania to pytania te zostaną zebrane przez Zamawiającego a odpowiedzi na nie (wraz z zadanymi pytaniami) zostaną umieszczone na stronie internetowej prowadzonego postępowania.

4.5.3.) Główny kod CPV: 90919300-5 - Usługi sprzątania szkół

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 274443,60 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 569145,60 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 274443,60 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: MEGA CLEAN s.r.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: CZ09117164

7.3.3) Ulica: V Zátiši 810/1

7.3.4) Miejscowość: Ostrava

7.3.5) Kod pocztowy: 709 00

7.3.7.) Kraj: Republika Czeska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-12-30

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 274443,60 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Umowa zostaje zawarta na czas określony na okres 12 miesięcy, jednak nie wcześniej niż od 01.01.2026r.
2026-01-07 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi