ZP.271.22.2025 Bieżące utrzymanie dróg gminnych w granicach administracyjnych Gminy Pruszcz w 2026r.

GMINA PRUSZCZ

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00010870
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00010870/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-01-08 08:07
Lokalizacja
Pruszcz, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-6f2b1d3e-3612-4956-84a3-d678197c3151
Identyfikator
5591241441
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie naprawy drógUsługi odśnieżaniaUsługi czyszczenia i opróżniania kanałów ściekowychUsługi usuwania oblodzeńUsługi sprzątania i zamiatania ulicUsługi związane z odpadamiWynajem pojazdów do transportu towarów wraz z kierowcąUsługi naprawcze i konserwacyjneUsługi okrzesywania drzew oraz przycinania żywopłotówUsługi budowlaneUrządzenia wodne

Wykonawcy

1 przyznane

SPÓŁKA KOMUNALNA "BŁYSK" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄPruszcz, PL · lot 0
556 162 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00010870 z dnia 2026-01-08

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
ZP.271.22.2025 Bieżące utrzymanie dróg gminnych w granicach administracyjnych Gminy Pruszcz w 2026r.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA PRUSZCZ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092351050

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Główna 33

1.5.2.) Miejscowość: Pruszcz

1.5.3.) Kod pocztowy: 86-120

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL618 - Świecki

1.5.7.) Numer telefonu: 522624323

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@pruszcz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pruszcz.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-6f2b1d3e-3612-4956-84a3-d678197c3151

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

ZP.271.22.2025 Bieżące utrzymanie dróg gminnych w granicach administracyjnych Gminy Pruszcz w 2026r.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6f2b1d3e-3612-4956-84a3-d678197c3151

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00010870

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-01-08

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00029767/11/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.2 Realizacja usług związanych z bieżącym utrzymaniem dróg gminnych w granicach administracyjnych Gminy Pruszcz w 2026 roku

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00556209

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Zgodnie z art. 214 ust. 1 pkt. 11 ustawy z dnia 11 września 2019r. Prawo zamówień publicznych Spółka Komunalna "Błysk" spełnia wobec Gminy Pruszcz warunek polegający na tym, że „ponad 90% działalności kontrolowanej osoby prawnej dotyczy wykonywania zadań powierzonych jej przez zamawiającego sprawującego kontrolę lub przez inną osobę prawną, nad którą ten zamawiający sprawuje kontrolę”, o której mowa w art. 214 ust. 1 pkt 11 lit. a.
W dniu 25.11.2025r. SK "Błysk" złożyła Burmistrzowi Miasta i Gminy Pruszcz oświadczenie o spełnieniu warunków wykonywania zadań powierzonych jej przez zamawiającego. Udział wartości procentowej z działalności na rzecz Gminy Pruszcz w ogólnej wartości przychodów kształtuje się na poziomie: w 2022 roku - 90,26%, w 2023 roku - 93,78 %, w 2024 roku - 90,20 %

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.22.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 464487,23 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usług pn.: „Bieżące utrzymanie dróg gminnych w granicach administracyjnych gminy Pruszcz w 2026 roku”.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

90620000-9 - Usługi odśnieżania

90640000-5 - Usługi czyszczenia i opróżniania kanałów ściekowych

90630000-2 - Usługi usuwania oblodzeń

90610000-6 - Usługi sprzątania i zamiatania ulic

90500000-2 - Usługi związane z odpadami

60180000-3 - Wynajem pojazdów do transportu towarów wraz z kierowcą

50000000-5 - Usługi naprawcze i konserwacyjne

77340000-5 - Usługi okrzesywania drzew oraz przycinania żywopłotów

71315000-9 - Usługi budowlane

34930000-5 - Urządzenia wodne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 556162 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Spółka Komunalna "Błysk" Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 559-18-16-930

7.3.3) Ulica: Wyzwolenia 1

7.3.4) Miejscowość: Pruszcz

7.3.5) Kod pocztowy: 86-120

7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-12-29

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 556162 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-12-31

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-01-08 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi