„Termomodernizacja budynku oświatowego przy ulicy Żeromskiego 1 w Olkuszu”.
Powiat Olkuski
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00011512
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00011512/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-01-08 09:28
- Lokalizacja
- Olkusz, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-3e823e29-69e4-4031-9cfb-e3caad8889e0
- Identyfikator
- 6372024678
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Roboty elewacyjneRoboty instalacyjne elektryczneInstalowanie centralnego ogrzewaniaInstalacje słoneczne
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
—
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00011512 z dnia 2026-01-08 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Termomodernizacja budynku oświatowego przy ulicy Żeromskiego 1 w Olkuszu”.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Olkuski
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276255045
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Mickiewicza 2
1.5.2.) Miejscowość: Olkusz
1.5.3.) Kod pocztowy: 32-300
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@sp.olkusz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.sp.olkusz.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/11828221.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Termomodernizacja budynku oświatowego przy ulicy Żeromskiego 1 w Olkuszu”.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3e823e29-69e4-4031-9cfb-e3caad8889e0
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00011512
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-01-08
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021–2027, Priorytet 8 Fundusze europejskie dla sprawiedliwej transformacji Małopolski Zachodniej, Działanie 8.11 Transformacja energetyczna, typ projektu C. Kompleksowe inwestycje w renowację i dekarbonizację budynków z uwzględnieniem priorytetowego traktowania projektów uwzględniających zasady Nowego Europejskiego Bauhausu.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00454283
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: OZP.272.23.2025
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w ramach zadania pn. „Termomodernizacja budynku oświatowego przy ulicy Żeromskiego 1 w Olkuszu”. Zakres zamówienia obejmuje kompleksową modernizację energetyczną wskazanego budynku, zgodnie z dokumentacją projektową, audytem energetycznym oraz specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlanych. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w SWZ oraz dokumentacji.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45443000-4 - Roboty elewacyjne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
09332000-5 - Instalacje słoneczne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Wykonawca, którego oferta została uznana za najkorzystniejszą uchylił się od podpisania umowy oraz nie wniósł zabezpieczenia należytego wykonania umowy.Jednocześnie zamawiający działając zgodnie z art. 263 ustawy Pzp nie dokonywał ponownej oceny ofert i wyboru oferty najkorzystniejszej spośród ofert pozostałych w postępowaniu, gdyż cena najtańszej z nich przewyższa środki jakie zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 12507717,94 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 19249500,00 PLN
| 2026-01-08 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |