„Utrzymanie czystości centrum miasta wraz z czyszczeniem przejść podziemnych na terenie Miasta Bielska – Białej”

Miasto Bielsko-Biała Urząd Miejski w Bielsku-Białej

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00012734
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00012734/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-01-08 11:21
Lokalizacja
Bielsko-Biała, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-7dea862c-dd8a-4667-9e72-385fb4d7f26f
Identyfikator
9372686990
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi sprzątania i zamiatania ulicUsługi wywozu odpadów

Wykonawcy

1 przyznane

SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA SYNERGIABielsko-Biała, PL · lot 0
959 999,04 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00012734 z dnia 2026-01-08

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
„Utrzymanie czystości centrum miasta wraz z czyszczeniem przejść podziemnych na terenie Miasta Bielska – Białej”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Bielsko-Biała Urząd Miejski w Bielsku-Białej

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072181741

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: pl. Ratuszowy 1

1.5.2.) Miejscowość: Bielsko-Biała

1.5.3.) Kod pocztowy: 43-300

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@um.bielsko-biala.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.um.bielsko.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Utrzymanie czystości centrum miasta wraz z czyszczeniem przejść podziemnych na terenie Miasta Bielska – Białej”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7dea862c-dd8a-4667-9e72-385fb4d7f26f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00012734

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-01-08

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00042302/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.16 Utrzymanie czystości ścisłego centrum miasta wraz ze zmywaniem przejść podziemnych

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00557358

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 13 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Zamówienie ma zostać udzielone Spółdzielni Socjalnej Synergia, która posiada osobowość prawną i działa przez swoje organy w sposób przewidziany przepisami prawa oraz postanowieniami Statutu Spółdzielni. W niniejszym postępowaniu spełnione zostały przesłanki tj.: a) Zamawiający - Miasto Bielsko-Biała Urząd Miejski w Bielsku-Białej wspólnie z innym Zamawiającym - Gminą Kozy, sprawuje nad Spółdzielnią kontrolę, która odpowiada kontroli sprawowanej przez nich nad własnymi jednostkami: - W skład organów decyzyjnych Spółdzielni wchodzą przedstawiciele ww. Zamawiających, -
Zamawiający wspólnie wywierają dominujący wpływ na cele strategiczne oraz istotne decyzje Spółdzielni, - Spółdzielnia nie działa w interesie sprzecznym z interesami ww. Zamawiających, b) ponad 90% działalności Spółdzielni dotyczy
wykonywania zadań powierzonych jej przez ww. Zamawiających sprawujących nad nią kontrolę, Ciąg dalszy uzasadnienia znajduje się w SEKCJI VI NFORMACJE DODATKOWE.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.2.152.2025.WM

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 832619,66 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest utrzymanie czystości ścisłego centrum miasta wraz ze zmywaniem przejść podziemnych na terenie Miasta Bielska – Białej w 2026 r. Zadanie oczyszczania polega na cyklicznym, zgodnym z harmonogramem podejmowaniu prac mających na celu utrzymanie przestrzeni ścisłego centrum i przejść podziemnych we właściwym stanie estetycznym, zgodnie z zapisami zawartymi w Opisie przedmiotu zamówienia. Zakres świadczonej usługi obejmuje m.in.:
a) mechaniczne i ręczne oczyszczanie chodników, schodów, placów, ciągów pieszych i innych nawierzchni utwardzonych (zgodnie z wykazem);
b) mycie szyb wagi miejskiej na bieżąco, wg potrzeb;
c) mycie „schodów NOT”;
d) mycie płyty placu Bolesława Chrobrego (bez kostki) i elementów małej architektury (1 raz w miesiącu);
e) mycie przejść podziemnych (zgodnie z wykazem);
f) wywóz nieczystości do Instalacji Komunalnej – Zakładu Gospodarki Odpadami S.A. w Bielsku-Białej przy ul. Krakowskiej 315 d, a w przypadku odpadów, które nie mogą być przyjęte we wskazanym miejscu - do najbliższej instalacji zastępczej wraz z poniesieniem opłat za ich zagospodarowanie.

4.5.3.) Główny kod CPV: 90610000-6 - Usługi sprzątania i zamiatania ulic

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

90511000-2 - Usługi wywozu odpadów

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 959999,04 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Spółdzielnia Socjalna Synergia

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5472218602

7.3.3) Ulica: Aleja Armii Krajowej 220

7.3.4) Miejscowość: Bielsko-Biała

7.3.5) Kod pocztowy: 43-316

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-01-02

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 959999,04 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 364 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Termin realizacji:
Przedmiot umowy będzie realizowany w terminie: niezwłocznie po podpisaniu umowy, jednak nie wcześniej niż od dnia 2 stycznia przez okres 364 dni
2026-01-08 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi