Zapewnienie wymaganego poziomu cyberbezpieczeństwa i ochrony informacji w Urzędzie Gminy w Biesiekierzu - zakup licencji i sprzętu

GMINA BIESIEKIERZ

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00012783
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00012783/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-01-08 11:25
Lokalizacja
Biesiekierz, zachodniopomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-600c8b25-06b6-4bf8-8898-1ae546940bca
Identyfikator
4990527492
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Urządzenia komputeroweKonfiguracje komputeroweUrządzenia do przechowywania i odczytu danychKomputerowe jednostki do przechowywaniaNośniki do przechowywaniaPamięci do przechowywania danychAwaryjne urządzenia energetyczneSieciowy system operacyjnySystem sieciowyUrządzenia awaryjne i zabezpieczającePakiety oprogramowania i systemy informatycznePakiety oprogramowania dla sieciPakiety oprogramowania do sieciowego systemu operacyjnegoPakiety oprogramowania dla baz danych i operacyjneSystemy operacyjnePakiety oprogramowania dla systemów operacyjnych komputerów osobistych (PC)Systemy i serwery informacyjneSerwerySerwery siecioweSerwery komputeroweSerwery plikówRóżne pakiety oprogramowania i systemy komputeroweUsługi archiwizacji komputerowej i konwersji katalogówSystemy i urządzenia nadzoru i bezpieczeństwaUrządzenia sieciowe

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00012783 z dnia 2026-01-08

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zapewnienie wymaganego poziomu cyberbezpieczeństwa i ochrony informacji w Urzędzie Gminy w Biesiekierzu - zakup licencji i sprzętu

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA BIESIEKIERZ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 330920535

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: 103

1.5.2.) Miejscowość: Biesiekierz

1.5.3.) Kod pocztowy: 76-039

1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL426 - Koszaliński

1.5.7.) Numer telefonu: 601 173 896

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@biesiekierz.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.biesiekierz.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-600c8b25-06b6-4bf8-8898-1ae546940bca

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zapewnienie wymaganego poziomu cyberbezpieczeństwa i ochrony informacji w Urzędzie Gminy w Biesiekierzu - zakup licencji i sprzętu

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-600c8b25-06b6-4bf8-8898-1ae546940bca

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00012783

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-01-08

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00016481/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.1 Zapewnienie wymaganego poziomu cyberbezpieczeństwa i ochrony informacji w Urzędzie Gminy w Biesiekierzu - zakup licencji i sprzętu

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Zadanie współfinansowane jest w ramach projektu „Cyberbezpieczny Samorząd” realizowanego z Funduszy Europejskich na Rozwój Cyfrowy 2021 2027 (FERC) Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe, Działanie 2.2. Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00599279

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: UG.SR.ZP.271.11.2025.KK

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 333333,34 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część 1 – dostawa serwerów, macierzy, przełączników i zasilacza wraz z wdrożeniem
1) Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu IT w ramach projektu pn. Zapewnienie wymaganego poziomu cyberbezpieczeństwa i ochrony informacji w Urzędzie Gminy w Biesiekierzu.
2) Zadanie współfinansowane jest w ramach projektu „Cyberbezpieczny Samorząd” realizowanego z Funduszy Europejskich na Rozwój Cyfrowy 2021 2027 (FERC) Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe, Działanie 2.2. Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa.
3) Przedmiot zamówienia musi odpowiadać parametrom ilościowym i jakościowym określonym przez Zamawiającego.
4) Do przedmiotu zamówienia należy dołączyć wszelkie akcesoria, niezbędne do prawidłowego użytkowania oraz instrukcje obsługi.
5) Funkcje oraz parametry nie mogą być gorsze niż podane w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia.
6) Do wszystkich urządzeń należy dołączyć wszelkie akcesoria, przewody i kable niezbędne do ich prawidłowego użytkowania.
7) Przedmiot zamówienia musi być fabrycznie nowy.
8) Oferta musi obejmować wszystkie koszty związane z realizacją przedmiotu zamówienia.
9) Wykonawca zobowiązuje się na czas trwania gwarancji do nieodpłatnego usuwania wad i usterek. Zadania wchodzące w zakres czynności gwarancyjnych, Wykonawca zrealizuje na własny koszt, w tym w szczególności dojazd, odbiór i zwrot naprawianego wyposażenia.
10) Dokumentacja postępowania uwzględnia wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załacznik nr 5a do SWZ

4.5.3.) Główny kod CPV: 30200000-1 - Urządzenia komputerowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

30211400-5 - Konfiguracje komputerowe

30233000-1 - Urządzenia do przechowywania i odczytu danych

30233100-2 - Komputerowe jednostki do przechowywania

30234000-8 - Nośniki do przechowywania

30234500-3 - Pamięci do przechowywania danych

31682530-4 - Awaryjne urządzenia energetyczne

32425000-8 - Sieciowy system operacyjny

32427000-2 - System sieciowy

35100000-5 - Urządzenia awaryjne i zabezpieczające

48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne

48210000-3 - Pakiety oprogramowania dla sieci

48214000-1 - Pakiety oprogramowania do sieciowego systemu operacyjnego

48600000-4 - Pakiety oprogramowania dla baz danych i operacyjne

48620000-0 - Systemy operacyjne

48624000-8 - Pakiety oprogramowania dla systemów operacyjnych komputerów osobistych (PC)

48800000-6 - Systemy i serwery informacyjne

48820000-2 - Serwery

48821000-9 - Serwery sieciowe

48822000-6 - Serwery komputerowe

48823000-3 - Serwery plików

48900000-7 - Różne pakiety oprogramowania i systemy komputerowe

72900000-9 - Usługi archiwizacji komputerowej i konwersji katalogów

4.5.5.) Wartość części: 309756,10 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część 2 – dostawa firewalla wraz z wdrożeniem
1) Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu IT w ramach projektu pn. Zapewnienie wymaganego poziomu cyberbezpieczeństwa i ochrony informacji w Urzędzie Gminy w Biesiekierzu.
2) Zadanie współfinansowane jest w ramach projektu „Cyberbezpieczny Samorząd” realizowanego z Funduszy Europejskich na Rozwój Cyfrowy 2021 2027 (FERC) Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe, Działanie 2.2. Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa.
3) Przedmiot zamówienia musi odpowiadać parametrom ilościowym i jakościowym określonym przez Zamawiającego.
4) Do przedmiotu zamówienia należy dołączyć wszelkie akcesoria, niezbędne do prawidłowego użytkowania oraz instrukcje obsługi.
5) Funkcje oraz parametry nie mogą być gorsze niż podane w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia.
6) Do wszystkich urządzeń należy dołączyć wszelkie akcesoria, przewody i kable niezbędne do ich prawidłowego użytkowania.
7) Przedmiot zamówienia musi być fabrycznie nowy.
8) Oferta musi obejmować wszystkie koszty związane z realizacją przedmiotu zamówienia.
9) Wykonawca zobowiązuje się na czas trwania gwarancji do nieodpłatnego usuwania wad i usterek. Zadania wchodzące w zakres czynności gwarancyjnych, Wykonawca zrealizuje na własny koszt, w tym w szczególności dojazd, odbiór i zwrot naprawianego wyposażenia.
10) Dokumentacja postępowania uwzględnia wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 5b do SWZ

4.5.3.) Główny kod CPV: 35120000-1 - Systemy i urządzenia nadzoru i bezpieczeństwa

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

32420000-3 - Urządzenia sieciowe

4.5.5.) Wartość części: 23577,24 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Kwota, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia wynosi:
- część 1 – 358.000,00 zł brutto.

Cena najkorzystniejszej oferty złożonej w postępowaniu na część 1, która nie podlegała odrzuceniu, wynosi 448.950,00 zł brutto.
Zamawiający nie zwiększa kwoty, którą zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia do ceny najkorzystniejszej oferty, w związku z czym unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3 Pzp.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 448950 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 542282,40 PLN

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Kwota, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia wynosi:
- część 2 – 29.000,00 zł brutto
Cena najkorzystniejszej oferty złożonej w postępowaniu na część 2, która nie podlegała odrzuceniu, wynosi 41.082,00 zł brutto.
Zamawiający nie zwiększa kwoty, którą zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia do ceny najkorzystniejszej oferty, w związku z czym unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3 Pzp.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 25830 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 41082 PLN

2026-01-08 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy