Opracowanie dokumentacji projektowej dla inwestycji pn.: Budowa ścieżki rowerowej Murowana Goślina – Boduszewo, gmina Murowana Goślina – rozbudowa dróg powiatowych nr 2393P i 2394P.

ZARZĄD DRÓG POWIATOWYCH W POZNANIU

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00494831
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00494831/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2024-09-11 13:09
Lokalizacja
Poznań, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-15e186a1-b9dd-4eec-be4c-457b80892ae8
Identyfikator
7772367112
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaPrzygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00494831 z dnia 2024-09-11

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie dokumentacji projektowej dla inwestycji pn.: Budowa ścieżki rowerowej Murowana Goślina – Boduszewo, gmina Murowana Goślina – rozbudowa dróg powiatowych nr 2393P i 2394P.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: ZARZĄD DRÓG POWIATOWYCH W POZNANIU

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631281080

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Zielona 8

1.5.2.) Miejscowość: Poznań

1.5.3.) Kod pocztowy: 61-851

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL415 - Miasto Poznań

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@zdp.poznan.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://zdp.poznan.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/zdp_poznan

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Opracowanie dokumentacji projektowej dla inwestycji pn.: Budowa ścieżki rowerowej Murowana Goślina – Boduszewo, gmina Murowana Goślina – rozbudowa dróg powiatowych nr 2393P i 2394P.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-15e186a1-b9dd-4eec-be4c-457b80892ae8

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00494831

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-09-11

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00031090/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.12 Opracowanie dokumentacji na Budowę ścieżki rowerowej Murowana Goślina - Boduszewo , gmina Murowana Goślina

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00464462

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WZ.261.2.25.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej dla inwestycji pn.: Budowa ścieżki rowerowej Murowana Goślina – Boduszewo, gmina Murowana Goślina – rozbudowa dróg powiatowych nr 2393P i 2394P.
2. Zamawiający na podstawie art. 441 ustawy Pzp przewiduje prawo opcji.
3. Zakres usług objętych zamówieniem:
Niniejszym zamówieniem objęto odcinek dróg powiatowych nr 2393P i 2394P o łącznej długości około 2,7 km, zgodnie z załączonym orientacyjnym zakresem inwestycji.
Zamawiający zleca opracowanie dokumentacji projektowej budowy drogi dla pieszych i rowerów (ścieżki pieszo – rowerowej zgodnie ze starym nazewnictwem) w ciągu dróg powiatowych w gminie Murowana Goślina:
• nr 2393P na odcinku od istniejącego przejścia w rejonie skrzyżowania ul. Gnieźnieńskiej (droga powiatowa) z ul. S. Motylewskiego w m. Murowana Goślina do rejonu posesji nr 31f położonej przy drodze powiatowej nr 2393P w m. Boduszewo - odcinek o długości około 2,5 km,
• nr 2394P na odcinku od skrzyżowania dróg powiatowych nr 2393P i 2394P do rejonu posesji nr 32 położonej przy drodze powiatowej nr 2394P w m. Boduszewo - odcinek o długości około 0,2 km.

Zakres usług obejmuje:
a) zamówienie podstawowe - wykonanie kompleksowej pełnobranżowej dokumentacji projektowej dla inwestycji pn.: „Budowa ścieżki rowerowej Murowana Goślina – Boduszewo, gmina Murowana Goślina – rozbudowa dróg powiatowych nr 2393P i 2394P” wraz z uzyskaniem ostatecznych decyzji lub innych dokumentów zezwalających na rozpoczęcie robót budowlanych, w tym wykonanie projektów podziałów nieruchomości,
b) opcję – pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją zadania pn.: „Budowa ścieżki rowerowej Murowana Goślina – Boduszewo, gmina Murowana Goślina – rozbudowa dróg powiatowych nr 2393P i 2394P”.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi zał. nr 9 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający przed otwarciem ofert podał kwotę jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj. 250 000,00 zł. Cena brutto złożonej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający w chwili obecnej nie może zwiększyć finansowania dla realizacji przedmiotowego zadania, stąd spełnione zostają przesłanki unieważnienia postępowania.
Uzasadnienie prawne:
Zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
2024-09-11 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi