Zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości niezamieszkałych w 2026 roku

PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUG KOMUNALNYCH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00013836
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00013836/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-01-08 13:06
Lokalizacja
Ropczyce, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-2355deda-6569-44f0-b257-2b5904abbec1
Identyfikator
8180002050
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi związane z odpadamiUsługi gospodarki odpadami

Wykonawcy

3 przyznane

GMINA OSTRÓWOstrów, PL · lot 0
594 540 PLN
PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO-USŁUGOWE "ANMAR" ANDRZEJ PRZYWARA I MARIUSZ PRZYWARARopczyce, PL · lot 1
75 816 PLN
GMINNY ZAKŁAD USŁUG KOMUNALNYCH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄOstrów, PL · lot 2
21 988,8 PLN

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00013836 z dnia 2026-01-08

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości niezamieszkałych w 2026 roku

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUG KOMUNALNYCH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 690529720

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Przemysłowa 12

1.5.2.) Miejscowość: Ropczyce

1.5.3.) Kod pocztowy: 39-100

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL823 - Rzeszowski

1.5.7.) Numer telefonu: 17 22 18 296

1.5.8.) Numer faksu: 17 22 18 298

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@pukropczyce.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pukropczyce.eu

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/puk_ropczyce

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Przedsiębiorstwo komunalne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości niezamieszkałych w 2026 roku

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2355deda-6569-44f0-b257-2b5904abbec1

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00013836

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-01-08

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00578116

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DO/5/2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 648010,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część Nr 1 - Odpady z grupy 20 pochodzące z nieruchomości niezamieszkałych .

1) Niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne pochodzące z nieruchomości niezamieszkałych o kodzie 20 03 01
a) Szacowana ilość odpadów - 800 Mg,
Są to odpady, których z różnych względów nie można zakwalifikować do frakcji odpadów, które są odbierane w sposób selektywny, a ich skład i charakter przypomina odpady pochodzące z gospodarstw domowych.
Odpady zmieszane dostarczane będą co najmniej raz w tygodniu w workach czarnych, kontenerach lub luzem specjalistycznymi samochodami zamawiającego.
2) Odpady wielkogabarytowe pochodzące z nieruchomości niezamieszkałych o kodzie 20 03 07
a) Szacowana ilość odpadów – 4 Mg,

Są to odpady, które ze względu na duże rozmiary nie mieszczą się w standardowych pojemnikach/kontenerach. W skład tych odpadów wchodzą m.in. sofy, stoły, krzesła, biurka, regały, fotele, dywany, meble biurowe.
Odpady wielkogabarytowe dostarczane będą przez Zamawiającego luzem, z wykorzystaniem samochodów przystosowanych do przewozu odpadów, w jednym lub kilku terminach/partiach w trakcie trwania umowy.
3) Odpady kuchenne ulegające biodegradacji o kodzie 20 01 08
a) Szacowana ilość odpadów –20 Mg
Odpady kuchenne to odpady ulegające biodegradacji, do których zaliczamy roślinne odpadki takie jak: obierki, fusy z kawy czy herbaty, resztki owoców i warzyw, skorupki jaj, pieczywo, ciasto, różnego rodzaju resztki żywności (ale bez mięsa i kości), a nawet kartonowe wytłoczki po jajkach.
4) Odpady ulegające biodegradacji o kodzie 20 02 01
a) Szacowana ilość odpadów – 6 Mg
Odpady ulegające biodegradacji, do których zaliczamy roślinne.

4.5.3.) Główny kod CPV: 90500000-2 - Usługi związane z odpadami

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

90533000-2 - Usługi gospodarki odpadami

4.5.5.) Wartość części: 554710,00 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część Nr 2 - Odpady opakowaniowe segregowane pochodzące z nieruchomości niezamieszkałych.

1) Opakowania z papieru i tektury o kodzie 15 01 01
a) Szacowana ilość odpadów – 60 Mg
Są to m.in. opakowania papierowe, kartony, papier biurowy, papierowe opakowania zbiorcze po materiałach biurowych;
2) Opakowania z tworzyw sztucznych o kodzie 15 01 02
a) Szacowana ilość odpadów – 50 Mg
Są to m. in. odpady opakowaniowe z tworzyw sztucznych takie jak plastikowe butelki, pojemniki, folia opakowaniowa;
3) Opakowania ze szkła o kodzie 15 01 07
a) Szacowana ilość odpadów – 40 Mg
Są to m.in. odpady opakowaniowe ze szkła, butelki, pojemniki, słoiki;

Każdy z w/w odpadów dostarczany będzie systematycznie (co najmniej raz w miesiącu) w workach, kontenerach lub luzem specjalistycznymi samochodami zamawiającego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 90500000-2 - Usługi związane z odpadami

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

90533000-2 - Usługi gospodarki odpadami

4.5.5.) Wartość części: 68600,00 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część Nr 3 - Odpady przeznaczone do zagospodarowania na składowisku

1) Odpady z grupy 17
a) Szacowana ilość odpadów –- 20 Mg
Są to m.in. odpady gruzu ceglanego, betonowego, odpadowe materiały ceramiczne, odpady budowlane zawierające materiały izolacyjne;
Odpady dostarczane będą w kontenerach lub luzem specjalistycznymi samochodami zamawiającego kilku terminach/partiach w trakcie trwania umowy.
2) Inne odpady nieulegające biodegradacji o kodzie 20 02 03
a) Szacowana ilość odpadów – 20 Mg
Są to głównie odpady cmentarne takie jak sztuczne kwiaty, plastikowe doniczki, znicze.
Odpady dostarczane będą przez Zamawiającego w kontenerach z wykorzystaniem samochodów przystosowanych do przewozu odpadów, w jednym lub kilku terminach/partiach w trakcie trwania umowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 90500000-2 - Usługi związane z odpadami

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

90533000-2 - Usługi gospodarki odpadami

4.5.5.) Wartość części: 16000,00 PLN

Część 4

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część Nr 4 - Odpady z grupy 19

1) Skratki o kodzie 19 08 01
a) Szacowana ilość odpadów – 20 Mg
Są to odpady stałe o stosunkowo dużych wymiarach znajdujące się w ściekach takie jak resztki pożywienia, papiery, worki, folie, szmaty;
Skratki dostarczane będą przez Zamawiającego luzem, z wykorzystaniem samochodów przystosowanych do przewozu odpadów, w jednym lub kilku terminach/partiach w trakcie trwania umowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 90500000-2 - Usługi związane z odpadami

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

90533000-2 - Usługi gospodarki odpadami

4.5.5.) Wartość części: 8700,00 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 594540,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 594540,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 594540,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Gmina Ostrów - Zakład Usług Komunalnych w Ostrowie

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8181589011

7.3.4) Miejscowość: Ostrów

7.3.5) Kod pocztowy: 39-103

7.3.6.) Województwo: podkarpackie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-12-29

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 594540,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2026-01-01 do 2026-12-31

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 75816,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 79380,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 75816,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Przedsiębiorstwo Usługowo- Handlowe ANMAR A. Przywara i M. Przywara

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Przedsiębiorstwo Usługowo- Handlowe ANMAR A. Przywara i M. Przywara

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8181441107

7.3.3) Ulica: Krakowska 12

7.3.4) Miejscowość: Ropczyce

7.3.5) Kod pocztowy: 39-100

7.3.6.) Województwo: podkarpackie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-12-30

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 75816,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2026-01-01 do 2026-12-31

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 21988,80 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 21988,80 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 21988,80 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Gminny Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8181718052

7.3.4) Miejscowość: Ostrów

7.3.5) Kod pocztowy: 39-103

7.3.6.) Województwo: podkarpackie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 3)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-12-29

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 21988,80 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2026-01-01 do 2026-12-31

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Część 4

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W części IV postępowania nie złożono żadnej oferty.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 4)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

2026-01-08 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi