Zaopatrzenie w wodę i odprowadzanie ścieków z budynku Urzędu Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy al. KEN 61 w Warszawie.

MIASTO STOŁECZNE WARSZAWA DZIELNICA URSYNÓW

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00015326
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00015326/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-01-08 15:48
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-87d8f337-ed83-4fea-806a-96d296dcb21c
Identyfikator
5252248481
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Przesył wodyWoda pitnaUsługi odbioru ścieków, usuwania odpadów, czyszczenia/sprzątania i usługi ekologiczne

Wykonawcy

1 przyznane

MIEJSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO WODOCIĄGÓW I KANALIZACJI W M.ST. WARSZAWIE SPÓŁKA AKCYJNAWarszawa, PL · lot 0
260 708,71 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00015326 z dnia 2026-01-08

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zaopatrzenie w wodę i odprowadzanie ścieków z budynku Urzędu Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy al. KEN 61 w Warszawie.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: MIASTO STOŁECZNE WARSZAWA DZIELNICA URSYNÓW

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 01525964000138

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Al. Komisji Edukacji Narodowej 61

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 02-777

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ursynow.wzp@um.warszawa.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ursynow.um.warszawa.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zaopatrzenie w wodę i odprowadzanie ścieków z budynku Urzędu Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy al. KEN 61 w Warszawie.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-87d8f337-ed83-4fea-806a-96d296dcb21c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00015326

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-01-08

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00014399/20/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.21 Zaopatrzenie w wodę i odprowadzanie ścieków z budynku Urzędu Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy al. KEN 61.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00555140

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Podst. prawna: Zamówienie publiczne udzielane w trybie z wolnej ręki na podstawie art. na podstawie art. 305 pkt 1) w związku z art. 214 ust. 1 pkt 1 lit. a) ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Pzp. Podst. fakt.: Przedmiot zamówienia z przyczyn technicznych może być zrealizowany jedynie przez jednego Wykonawcę, tj. MPWiK S.A. z siedzibą w Warszawie, bowiem ma on monopol naturalny na świadczenie tego typu dostaw. Budynek Urzędu Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy przyłączony jest do sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, której właścicielem jest MPWiK S.A. Ponadto na terenie miasta Warszawa dostawy wody można nabyć tylko od jednego Wykonawcy tj. MPWiK SA. Tym samym, z uwagi na wystąpienie powyższych przyczyn technicznych na rynku nie istnieją inni Wykonawcy zdolni zrealizować przedmiotowe zamówienie. MPWiK S.A. z siedzibą w Warszawie jest jedynym przedsiębiorcą mogącym świadczyć dostawę wody i odprowadzanie ścieków z budynku Urzędu Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 105/WZP/2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 241396,96 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zaopatrzenie w wodę oraz odprowadzanie ścieków z budynku Urzędu Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy w okresie od dnia 01.01.2026 r.
do dnia 31.12.2028 r.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony jest w:
 projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących załącznik nr 2 do Zaproszenia.

Opis przedmiotu zamówienia według nazw i kodów określonych we Wspólnym Słowniku Zamówień:
Główny przedmiot zamówienia:
CPV 41110000-3 – woda pitna
Dodatkowe przedmioty:
CPV 65110000-7 – przesył wody
CPV 90000000-7 – usługi odbioru ścieków
2. Termin realizacji zamówienia: od dnia 01.01.2026 r. do 31.12.2028 r.

4.5.3.) Główny kod CPV: 65110000-7 - Przesył wody

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

41110000-3 - Woda pitna

90000000-7 - Usługi odbioru ścieków, usuwania odpadów, czyszczenia/sprzątania i usługi ekologiczne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 260708,71 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: MIEJSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO WODOCIĄGÓW I KANALIZACJI W M.ST. WARSZAWIE SPÓŁKA AKCYJNA

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5250005662

7.3.3) Ulica: Plac Starynkiewicza 5

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 02-015

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-12-10

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 260708,71 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2028-12-31
2026-01-08 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy