Zakup wraz z dostawą fabrycznie nowych materiałów stanowiących wyposażenie magazynu ochrony ludności i obrony cywilnej Gminy Pułtusk realizowany w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej

Gmina Pułtusk

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00016902
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00016902/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-01-09 10:33
Lokalizacja
Pułtusk, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-26b1c155-1cc0-4889-9e9d-2dc5fd95c90e
Identyfikator
5681540236
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

TermografySprzęt gaśniczy, ratowniczy i bezpieczeństwaSprzęt bezpieczeństwaReflektory punktowePrzenośne lampy elektryczne na akumulatoryOdzież ochronna i zabezpieczającaDrabiny strażackieLatarkiOdbiorniki radioweStacje radioweSprzęt radiowyUrządzenia sygnalizacyjnePiłyElektryczne silniki, generatory i transformatory

Wykonawcy

2 przyznane

"FIRE-MAX" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWarszawa, PL · lot 1
60 000 PLN
ADRIANA MARKIEWICZ-DROZDOWSKAPilica, PL · lot 3
23 640,6 PLN

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00016902 z dnia 2026-01-09

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zakup wraz z dostawą fabrycznie nowych materiałów stanowiących wyposażenie magazynu ochrony ludności i obrony cywilnej Gminy Pułtusk
realizowany w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Pułtusk

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 130377907

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 41

1.5.2.) Miejscowość: Pułtusk

1.5.3.) Kod pocztowy: 06-100

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL922 - Ciechanowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zzp@pultusk.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pultusk.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://bip.pultusk.pl/kategorie/90-zamowienia-publiczne-w-formie-przetargu?lang=PL

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zakup wraz z dostawą fabrycznie nowych materiałów stanowiących wyposażenie magazynu ochrony ludności i obrony cywilnej Gminy Pułtusk
realizowany w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-26b1c155-1cc0-4889-9e9d-2dc5fd95c90e

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00016902

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-01-09

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00026584/11/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.5 Zakup wraz z dostawą fabrycznie nowych materiałów stanowiących wyposażenie magazynu ochrony ludności i obrony cywilnej Gminy Pułtusk realizowany w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00543306

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZZP.271.23.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część I - Kamery
szczegółowy zakres i opis zawarty w załączniku Nr 1 do SWZ

4.5.3.) Główny kod CPV: 33111640-9 - Termografy

4.5.5.) Wartość części: 28373,98 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część II – Ratowniczy sprzęt
Szczegółowy zakres i opis zawarty w załączniku Nr 1 do SWZ

4.5.3.) Główny kod CPV: 35110000-8 - Sprzęt gaśniczy, ratowniczy i bezpieczeństwa

4.5.5.) Wartość części: 48780,49 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część III – Sprzęt różny
szczegółowy zakres i opis zawarty w załączniku Nr 1 do SWZ

4.5.3.) Główny kod CPV: 35113000-9 - Sprzęt bezpieczeństwa

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

31527000-6 - Reflektory punktowe

31521330-6 - Przenośne lampy elektryczne na akumulatory

35113400-3 - Odzież ochronna i zabezpieczająca

35110000-8 - Sprzęt gaśniczy, ratowniczy i bezpieczeństwa

44481100-6 - Drabiny strażackie

31521320-3 - Latarki

32344200-8 - Odbiorniki radiowe

32344230-7 - Stacje radiowe

32344210-1 - Sprzęt radiowy

34942000-2 - Urządzenia sygnalizacyjne

4.5.5.) Wartość części: 237186,99 PLN

Część 4

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część IV – Piły
szczegółowy zakres i opis zawarty w załączniku Nr 1 do SWZ

4.5.3.) Główny kod CPV: 43812000-8 - Piły

4.5.5.) Wartość części: 28549,59 PLN

Część 5

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część V – Agregaty
szczegółowy zakres i opis zawarty w załączniku Nr 1 do SWZ

4.5.3.) Główny kod CPV: 31100000-7 - Elektryczne silniki, generatory i transformatory

4.5.5.) Wartość części: 131670,00 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający – Gmina Pułtusk unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia w zakresie
części I na podstawie art. 255 pkt 7 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych
(Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm) ponieważ Wykonawca TRONUS POLSKA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością ul. Ordona 2A, 01-237 Warszawa uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Wykonawca wiadomością e-mail w dniu 11.12.2025 r. poinformował Zamawiającego o odstąpieniu od podpisania umowy dotyczącej sprzedaży wraz z dostawą fabrycznie nowego sprzętu w zakresie części I przedmiotowego postępowania. Z uwagi na brak możliwości skorzystania z przesłanek art. 263 ustawy Pzp tj. ponownego badania i oceny ofert spośród ofert pozostałych w postępowaniu Wykonawców (z powodu braku innych ofert w zakresie niniejszej części), Zamawiający postanawia jak na wstępie.

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 60000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 195594,77 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 60000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: FIRE - MAX Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5210083845

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-12-16

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 60000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-12-22

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający – Gmina Pułtusk unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia w zakresie części III i V na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm) ponieważ cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty. Złożone oferty znacznie przewyższają kwotę jaką Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia w poszczególnych częściach. Zamawiający obecnie nie zwiększy kwoty na realizację zamówienia objętego przedmiotową procedurą do ceny oferty najkorzystniejszej w poszczególnych częściach. Mając powyższe na względzie należy uznać, iż zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania

Część 4

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 4)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 23640,60 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 52736,31 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 23640,60 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 4)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Adrianna Markiewicz -Drozdowska Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Handlowo - Usługowe DIAMANTE

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6491805838

7.3.4) Miejscowość: Pilica

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 4)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-12-16

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 23640,60 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-12-22

Część 5

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 5)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający – Gmina Pułtusk unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia w zakresie części III i V na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm) ponieważ cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty. Złożone oferty znacznie przewyższają kwotę jaką Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia w poszczególnych częściach. Zamawiający obecnie nie zwiększy kwoty na realizację zamówienia objętego przedmiotową procedurą do ceny oferty najkorzystniejszej w poszczególnych częściach. Mając powyższe na względzie należy uznać, iż zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania

2026-01-09 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy