Przeniesienie przez Autora na UJ praw majątkowych do całości wykonanej przez Autora dokumentacji obiektów Kampusu UJ w zakresie w jakim w zakresie w jakim prawa te nie zostały przeniesione na UJ

UNIWERSYTET JAGIELLOŃSKI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00016914
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00016914/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-01-09 10:34
Lokalizacja
Kraków, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-b14be4ad-f27e-433a-b834-7f6370ac8c4b
Identyfikator
6750002236
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania

Wykonawcy

1 przyznane

Marian FikusPoznań, PL · lot 0
212 766 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00016914 z dnia 2026-01-09

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Przeniesienie przez Autora na UJ praw majątkowych do całości wykonanej przez Autora dokumentacji obiektów Kampusu UJ w zakresie w jakim w zakresie w jakim prawa te nie zostały przeniesione na UJ

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: UNIWERSYTET JAGIELLOŃSKI

1.3.) Oddział zamawiającego: Dział Zamówień Publicznych UJ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001270

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Gołębia 24

1.5.2.) Miejscowość: Kraków

1.5.3.) Kod pocztowy: 31-007

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków

1.5.7.) Numer telefonu: 012-663-39-03

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: artur.wyrwa@uj.edu.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.uj.edu.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przeniesienie przez Autora na UJ praw majątkowych do całości wykonanej przez Autora dokumentacji obiektów Kampusu UJ w zakresie w jakim w zakresie w jakim prawa te nie zostały przeniesione na UJ

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b14be4ad-f27e-433a-b834-7f6370ac8c4b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00016914

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-01-09

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00593949

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Uzasadnienie zastosowania trybu z wolnej ręki zgodnie z art. 305 w związku z art. 214 ust. 1 pkt 1) lit b).
Przedmiotem niniejszego postepowania jest przeniesienie przez Autora na Nabywcę autorskich praw majątkowych do całości wykonanej przez Autora lub na jego zlecenie dokumentacji Kompleksu Nauk Biologicznych III Kampusu UJ oraz budynku Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ w zakresie w jakim w zakresie w jakim prawa te nie zostały przeniesione na Uniwersytet Jagielloński. Marian Fikus zamieszkały w Poznaniu. przy ul. Szczęsnego Dettloffa 17, wyłącznym twórcą koncepcji urbanistycznej i architektonicznej Kompleksu Nauk Biologicznych III Kampusu Uniwersytetu Jagiellońskiego i przysługują mu w zakresie dokumentacji autorskie prawa majątkowe, a więc dostawa przedmiotu zamówienia może być zrealizowana tylko przez Mariana Fikusa ponieważ jest związana z ochroną praw wyłącznych wynikających z odrębnych przepisów.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 80.272.414.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 212766,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przeniesienie przez Autora na Nabywcę ( UJ) autorskich praw majatkowych do całości wykonanych przez Autora lub na jego zlecenie dokumentacji projektowych Kompleksu Nauk Biologicznych Kampusu UJ oraz budynku Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologi w zakresie w jakim prawa te nie zostały dotychcza przeniesione na Uniwersytet Jagielloński.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 212766,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Marian Fikus

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 38101602894

7.3.4) Miejscowość: Poznań

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-12-31

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 212766,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 1 dni

2026-01-09 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy