Modernizacja infrastruktury oświetleniowej na terenie Gminy Komarówka Podlaska
GMINA KOMARÓWKA PODLASKA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00495167
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00495167/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2024-09-11 14:16
- Lokalizacja
- Komarówka Podlaska, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-4b94f840-372c-4213-874d-8580ebc2301a
- Identyfikator
- 5381850234
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00495167 z dnia 2024-09-11 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Modernizacja infrastruktury oświetleniowej na terenie Gminy Komarówka Podlaska
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA KOMARÓWKA PODLASKA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 030237575
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Krótka 7
1.5.2.) Miejscowość: Komarówka Podlaska
1.5.3.) Kod pocztowy: 21-311
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL811 - Bialski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: komarowka@home.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.komarowkapodlaska.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-4b94f840-372c-4213-874d-8580ebc2301a1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja infrastruktury oświetleniowej na terenie Gminy Komarówka Podlaska2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4b94f840-372c-4213-874d-8580ebc2301a
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00495167
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-09-11
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00068482/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.2 Modernizacja infrastruktury oświetleniowej na terenie Gminy Komarówka Podlaska
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00449521
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.9.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest modernizacja na terenie gminy Komarówka Podlaska nieenergooszczędnego oświetlenia, polegająca na wymianie opraw nieenergooszczędnych (397 szt.) na nowe oprawy, celem poprawy efektywności energetycznej poprzez redukcję mocy o co najmniej 50%, obniżenie emisji gazów cieplarnianych oraz pyłów poprzez modernizację określonej ilości opraw oświetleniowych. Zadanie przewiduje wymianę istniejących opraw na energooszczędne przystosowane do inteligentnych systemów sterowania zgodnych ze standardem Zhaga oraz posiadające certyfikaty ENEC, ENEC+, ZD4i.
W ramach powyższego zadania należy przeprowadzić pełną inwentaryzację istniejącego oświetlenia i na jej podstawie wykonać dokumentację projektową, dokonać jej uzgodnienia z lokalnym zakładem energetycznym PGE Dystrybucja S.A. Rejon Energetycznym Radzyń Podlaski oraz dokonać zgłoszenia właściwemu organowi. Po zatwierdzeniu dokumentacji należy przystąpić do wykonać modernizacji istniejącego oświetlenia zgodnie z projektem.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
31520000-7 - Lampy i oprawy oświetleniowe
31527200-8 - Oświetlenie zewnętrzne
45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
79421200-3 - Usługi projektowe inne niż w zakresie robót budowlanych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 5 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Po otwarciu ofert Zamawiający otrzymał z Banku Gospodarstwa Krajowego, który monitoruje realizację Rządowego Funduszu Polski Ład z Programu Inwestycji Strategicznych, w ramach którego Zamawiający miał uzyskać dofinansowanie na realizację inwestycji pn. „Modernizacja infrastruktury oświetleniowej na terenie Gminy Komarówka Podlaska” informację odmowną zmiany zakresu realizowanej inwestycji.Biorąc pod uwagę, że dalsze prowadzenie postepowania prowadziłoby do odmowy udzielenia dofinansowania w kwocie 603 440,00 zł co stanowi 80% zadania finansowanego w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład z Programu Inwestycji Strategicznych i skutkowałoby brakiem możliwości sfinalizowania całości inwestycji ze środków własnych Zamawiającego. Skutkiem byłaby konieczność odstąpienie od umowy przez Zamawiającego. Powyższa istotna zmiana okoliczności z całą pewnością powoduje, że prowadzenie postępowania, nie leży w interesie publicznym, czego Zamawiający nie mógł wcześniej przewidzieć. Interes publiczny zostałby naruszony, gdyż skutkowałby nie tylko brakiem uzyskania znaczącego dofinansowania lecz również obciążeniem lokalnej społeczności kosztami odstąpienia od umowy.
| 2024-09-11 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |