Dostawa energii elektrycznej wraz z udostępnieniem sieci energetycznej na potrzeby działalności Muzeum Polskie Piosenki przy ul. Piastowskiej 14a w Opolu w 2026 r.

MUZEUM POLSKIEJ PIOSENKI W OPOLU

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00017259
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00017259/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-01-09 11:04
Lokalizacja
Opole, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-53259cfb-3f44-49ea-8c66-de80247d7635
Identyfikator
7542965252
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa

Wykonawcy

1 przyznane

NARODOWE CENTRUM POLSKIEJ PIOSENKIOpole, PL · lot 0
626 221,52 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00017259 z dnia 2026-01-09

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa energii elektrycznej wraz z udostępnieniem sieci energetycznej na potrzeby działalności Muzeum Polskie Piosenki przy ul. Piastowskiej 14a w Opolu w 2026 r.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: MUZEUM POLSKIEJ PIOSENKI W OPOLU

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 160234900

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: pl. Kopernika 1

1.5.2.) Miejscowość: Opole

1.5.3.) Kod pocztowy: 45-040

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: muzeum@muzeumpiosenki.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.muzeumpiosenki.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa energii elektrycznej wraz z udostępnieniem sieci energetycznej na potrzeby działalności Muzeum Polskie Piosenki przy ul. Piastowskiej 14a w Opolu w 2026 r.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-53259cfb-3f44-49ea-8c66-de80247d7635

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00017259

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-01-09

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Pomieszczenia Muzeum Polskiej Piosenki znajdują się w obiektach Amfiteatru Tysiąclecia przy ul. Piastowskiej 14a w Opolu, należących do Narodowego Centrum Polskiej Piosenki. Infrastruktura energetyczna zasilająca te pomieszczenia, w tym sieć wewnętrzna, przyłącza oraz układ rozliczeniowy, stanowi własność Narodowego Centrum Polskiej Piosenki i jest integralnie wpięta w instalację obiektu NCPP. Muzeum nie posiada własnego, odrębnego układu zasilania, który umożliwiałby podłączenie do sieci innego dostawcy energii. Aby pozyskać energię od podmiotu innego niż NCPP, konieczne byłoby wykonanie nowego, niezależnego przyłącza energetycznego oraz przebudowa istniejącej infrastruktury technicznej wewnątrz obiektu. Tego rodzaju ingerencja nie jest możliwa bez zgody właściciela obiektu, a ponadto generowałaby nieproporcjonalne, znaczne koszty, niewspółmierne do przedmiotu zamówienia. Mając na względzie powyższe zachodzi przesłanka udzielenia zamówienia z wolnej ręki.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 2026/1

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 626221,52 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest udostępnienie Zamawiającemu zasobów wewnętrznej sieci energetycznej znajdującej się w posiadaniu Wykonawcy, zlokalizowanej w obiektach Amfiteatru Tysiąclecia przy ul. Piastowskiej 14a w Opolu i zapewnienie Zamawiającemu za pośrednictwem tej sieci dostaw energii elektrycznej dla potrzeb działalności Zamawiającego w ramach tzw. budynku obsługi widza.

4.5.3.) Główny kod CPV: 09300000-2 - Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 626221,52 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 626221,52 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 626221,52 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Narodowe Centrum Polskiej Piosenki w Opolu

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7541019285

7.3.3) Ulica: Piastowska 14a

7.3.4) Miejscowość: Opole

7.3.5) Kod pocztowy: 45-081

7.3.6.) Województwo: opolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-12-22

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 626221,52 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2026-01-01 do 2027-12-31
2026-01-09 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy