Świadczenie usług pocztowych dla Urzędu Miasta i Gminy Siewierz

Gmina Siewierz

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00017442
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00017442/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-01-09 11:21
Lokalizacja
Siewierz, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e37fefde-cafe-449b-bb49-7d3c371ff68b
Identyfikator
6252457481
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi pocztoweUsługi pocztowe dotyczące listówUsługi pocztowe dotyczące paczek

Wykonawcy

1 przyznane

"POCZTA POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA"Warszawa, PL · lot 0
148 559,9 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00017442 z dnia 2026-01-09

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie usług pocztowych dla Urzędu Miasta i Gminy Siewierz

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Siewierz

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276258227

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Żwirki i Wigury 16

1.5.2.) Miejscowość: Siewierz

1.5.3.) Kod pocztowy: 42-470

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22B - Sosnowiecki

1.5.7.) Numer telefonu: 32 64 99 400

1.5.8.) Numer faksu: 32 64 99 402

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: siewierz@siewierz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.siewierz.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-e37fefde-cafe-449b-bb49-7d3c371ff68b

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Świadczenie usług pocztowych dla Urzędu Miasta i Gminy Siewierz

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e37fefde-cafe-449b-bb49-7d3c371ff68b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00017442

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-01-09

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00034693/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.5 Świadczenie usług pocztowych dla Urzędu Miasta i Gminy Siewierz w 2026 roku

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00541687

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RIZP.271.31.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 148559,90 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są usługi pocztowe świadczone w obrocie krajowym i zagranicznym, w zakresie przyjmowania, przemieszczania i doręczania przesyłek pocztowych (przesyłki listowe i paczki pocztowe) oraz ich ewentualnych zwrotów, które będą realizowane według potrzeb Zamawiającego na zasadach określonych powszechnie obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności przepisami ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. Prawo pocztowe (tekst jednolity Dz. U. z 2025 r. poz. 366 z późn. zm.).
2. Usługi stanowiące przedmiot zamówienia swoim zakresem obejmują:
1) usługi pocztowe w obrocie krajowym i zagranicznym dotyczące listów, w zakresie ich przyjmowania, sortowania, przemieszczania i doręczania;
2) usługi pocztowe w obrocie krajowym i zagranicznym dotyczące paczek, w zakresie ich przyjmowania, sortowania, przemieszczania i doręczania;
3) doręczenia Zamawiającemu zwrotów potwierdzeń odbioru oraz niedoręczonych przesyłek (przesyłki listowe i paczki pocztowe), po wyczerpaniu wszystkich możliwości ich doręczenia lub wydania adresatowi/odbiorcy,
4) usługi kurierskie i ekspresowe,
5) usługi Elektronicznego Potwierdzenia Odbioru (EPO).
3. Przez przesyłki pocztowe należy rozumieć przesyłki listowe o wadze do 2000 g:
a) zwykłe ekonomiczne – przesyłka nierejestrowana niebędąca przesyłką najszybszej kategorii,
b) zwykłe priorytetowe/ekspresowe – przesyłka nierejestrowana najszybszej kategorii,
c) polecone ekonomiczne – przesyłka rejestrowana niebędąca przesyłką najszybszej kategorii, przemieszczana i doręczana w sposób zabezpieczający ją przed utratą, ubytkiem zawartości lub uszkodzeniem,
d) polecone priorytetowe/ekspresowe – przesyłka rejestrowana najszybszej kategorii, przemieszczana i doręczana w sposób zabezpieczający ją przed utratą, ubytkiem zawartości lub uszkodzeniem,
e) polecone ekonomiczne ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru (ZPO) – przesyłka niebędąca przesyłką najszybszej kategorii, przyjęta za potwierdzeniem nadania i doręczona za pokwitowaniem odbioru,
f) polecone priorytetowe/ekspresowe ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru (ZPO) – przesyłka najszybszej kategorii przyjęta za potwierdzeniem nadania i doręczona za pokwitowaniem odbioru,
g) przesyłki listowe z zadeklarowaną wartością – przesyłka rejestrowana, za której utratę, ubytek zawartości lub uszkodzenie operator ponosi odpowiedzialność do wysokości wartości przesyłki podanej przez nadawcę.
4. Przesyłka listowa w obrocie krajowym to przesyłka o wymiarach i wadze:
a) maksymalny wymiar koperty C5 (162 × 229 x 20 mm), waga do 500 g,
b) maksymalny wymiar koperty C4 (229 × 324 x 20 mm), waga do 1000 g,
c) ponad wymiar koperty C4, (suma wymiarów nie może przekroczyć 900 mm, przy czym długość nie może być większa niż 600 mm), waga do 2000 g.
5. Paczki pocztowe o wadze do 10 000 g (gabaryt A i B):
a) ekonomiczne – paczki rejestrowane niebędące paczkami najszybszej kategorii,
b) priorytetowe/ekspresowe – paczki rejestrowane najszybszej kategorii,
c) paczki pocztowe z zadeklarowaną wartością – przesyłki rejestrowane niebędące przesyłkami najszybszej kategorii z zadeklarowaną wartością,
d) ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru (ZPO) – paczki rejestrowane ekonomiczne i priorytetowe/ekspresowe przyjęte za potwierdzeniem nadania i doręczone za pokwitowaniem odbioru;
Uwaga:
Paczka pocztowa Gabaryt A to przesyłka o wymiarach:
Długość maksymalnie 60 cm, szerokość maksymalnie 50 cm, wysokość maksymalnie 30 cm
Paczka pocztowa Gabaryt B to przesyłka o wymiarach:
Choć jeden z wymiarów przekracza długość 60 cm lub szerokość 50 cm lub wysokość 30 cm, albo suma wymiarów (długość, szerokość, wysokość) nieprzekraczająca 300 cm, przy czym najdłuższy wymiar nie może przekroczyć 150 cm
6. Świadczone przez Wykonawcę usługi pocztowe w obrocie zagranicznym muszą obejmować swoim zasięgiem wszystkie kraje.
7. Przez przesyłki kurierskie należy rozumieć: przesyłki listowe będące przesyłkami rejestrowanymi lub paczki pocztowe, przyjmowane, sortowane, przemieszczane i doręczane w sposób łącznie zapewniający:
a) bezpośredni odbiór przesyłki pocztowej od nadawcy,
b) śledzenie przesyłki pocztowej od momentu nadania do doręczenia,
c) doręczenie przesyłki pocztowej w gwarantowanym terminie określonym w regulaminie świadczenia usług pocztowych lub w umowach o świadczenie usług pocztowych,
d) doręczenie przesyłki pocztowej bezpośrednio do rąk adresata lub osoby uprawnionej do odbioru,
e) uzyskanie pokwitowania odbioru przesyłki pocztowej w formie pisemnej lub elektronicznej.
8. Usługi kurierskie i ekspresowe będą świadczone w obrocie krajowym z doręczeniem pod adres, na określoną godzinę, w tym doręczenia przed godz. 9:00 i przed godz. 12:00 oraz doręczeniem do rąk własnych.
9. Usługi Elektronicznego Potwierdzenia Odbioru (EPO) obejmą udostępnienie nadawcy danych elektronicznych o doręczeniu albo zwrocie przesyłki, które będą stanowić dowód doręczenia albo informację o zwrocie przesyłki.
10. Przedmiot zamówienia winien być realizowany na zasadach określonych w powszechnie obowiązujących przepisach prawa, a w szczególności zgodnie z:
1) ustawą z dnia 23 listopada 2012 r. Prawo pocztowe (tekst jedn. Dz. U. z 2025 r. poz. 366 z późn. zm.).
2) rozporządzeniem Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 29 kwietnia 2013 r. w sprawie warunków wykonywania usług powszechnych przez operatora wyznaczonego (tekst jedn. Dz. U. 2020 r., poz. 1026);
3) rozporządzeniem Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 26 listopada 2013 r. w sprawie reklamacji usługi pocztowej (tekst jedn. Dz. U. z 2019 r., poz. 474);
4) Regulaminem Generalnego Światowego Związku Pocztowego wraz z załącznikiem – Regulaminem wewnętrznym Kongresów, Światowa Konwencja Pocztowa wraz z Protokołem końcowym, Porozumienie dotyczące pocztowych usług płatniczych, sporządzone w Dausze dnia 11 października 2012 r. (Dz. U. z 2015 r., poz. 1522);
5) Regulaminem dotyczącym Paczek pocztowych, Światowy Związek Pocztowy sporządzony w Bernie dnia 28 stycznia 2005 r. (Dz. U. z 2007 r. Nr 108, poz. 745);
6) Przepisami dotyczącymi doręczania przesyłek na zasadach określonych w ustawie z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (tekst jedn. Dz. U. z 2024 r., poz. 572 z późn. zm.) - regulującymi tryb doręczania pism nadawanych w postępowaniu administracyjnym.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Specyfikacji warunków zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 64110000-0 - Usługi pocztowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

64112000-4 - Usługi pocztowe dotyczące listów

64113000-1 - Usługi pocztowe dotyczące paczek

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 148559,90 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 148559,90 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 148559,90 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Poczta Polska S.A.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 010684960

7.3.3) Ulica: Rodziny Hiszpańskich 8

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 00-940

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-01-02

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 148559,90 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-12-31
2026-01-09 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi