„Dostawa sprzętu do bazy magazynowej Gminy Pszczew na potrzeby ochrony ludności i obrony cywilnej"

Gmina Pszczew

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00020303
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00020303/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-01-10 08:43
Lokalizacja
Pszczew, lubuskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-5a735e69-8efa-4ec0-a387-228e3343299b
Identyfikator
5950007798
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Sprzęt hydrauliczny

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00020303 z dnia 2026-01-10

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
„Dostawa sprzętu do bazy magazynowej Gminy Pszczew na potrzeby ochrony ludności i obrony cywilnej"

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Pszczew

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 210966800

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 13

1.5.2.) Miejscowość: Pszczew

1.5.3.) Kod pocztowy: 66-330

1.5.4.) Województwo: lubuskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL431 - Gorzowski

1.5.7.) Numer telefonu: 95 749 23 10

1.5.8.) Numer faksu: 95 749 23 12

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@pszczew.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.pszczew.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-5a735e69-8efa-4ec0-a387-228e3343299b

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Dostawa sprzętu do bazy magazynowej Gminy Pszczew na potrzeby ochrony ludności i obrony cywilnej"

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5a735e69-8efa-4ec0-a387-228e3343299b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00020303

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-01-10

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00039462/12/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.4 „Dostawa sprzętu do bazy magazynowej Gminy Pszczew na potrzeby ochrony ludności i obrony cywilnej

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00584734

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.9.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 162601,62 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Informacje podstawowe:
Rodzaj zamówienia: Dostawy
Znak sprawy: ZP.271.9.2025

2. Opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa sprzętu specjalistycznego na potrzeby Gminy Pszczew, w ramach zadania, pn. „Dostawa sprzętu do bazy magazynowej Gminy Pszczew na potrzeby ochrony ludności i obrony cywilnej”, w ramach „Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026”, w obszarze 1 „Obiekty zbiorowej ochrony”, obszarze 2 „ Zabezpieczenie logistyczne i zapewnienie ciągłości dostaw”, obszarze 4 „Edukacja, szkolenia oraz baza i zaplecze szkoleniowe”.
Zamówienie zostało podzielone na 2 części.

1) Część I zamówienia - dostawa sprzętu hydraulicznego typ I

1. Agregat hydrauliczny P 635 SG Turbo = 1 sztuka
- Silnik 4-suwowy o mocy min.2,2 kW
- Jednoczesne zasilanie dwóch narzędzi
- Wbudowana funkcja Turbo
- Wydajność niskie-wysokie ciśnienie: 2 × 3 – 2 × 0,7 l/min
- Wydajność Turbo niskie-wysokie ciśnienie: 1 × 5,8 – 1 × 1,35 l/min
- Poj emność użytkowa oleju hydraulicznego: min.5 l
- Waga: min. 32,5 kg
2. Nożyce hydrauliczne S 378 – 1 sztuka
- Maksymalne rozwarcie ostrzy: 202 mm
- Siła cięcia: min. 760 kN
- Ostrza wykonane w technologii kutej
- Waga: min. 14,8 kg
3. Rozpieracz ramieniowy SP 555 – 1 sztuka
- Minimalna siła rozpierania: 52 kN
- Maksymalna siła rozpierania: 658 kN
- Rozwarcie ramion: min. 730 mm
- Urządzenie umożliwia montaż łańcuchów w gotowe
otwory bez konieczności ściągania końcówek
- Waga: min. 16,2 kg
4. Wąż przedłużający = min. 10 m – 2 sztuki
5. Deska ewakuacyjna S4C – 1 sztuka
6. Nóż ratowniczy Life Line – 1 sztuka
7. Mata narzędziowa – 1 sztuka

Uwaga! Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, szczegółowe warunki realizacji dostawy oraz minimalne wymagania techniczne dla sprzętu specjalistycznego dla części I zostały podane w załączniku nr 5a do SWZ – Specyfikacji szczegółowej dostawy sprzętu

4.5.3.) Główny kod CPV: 39715300-0 - Sprzęt hydrauliczny

4.5.5.) Wartość części: 81300,81 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Informacje podstawowe:
Rodzaj zamówienia: Dostawy
Znak sprawy: ZP.271.9.2025

2. Opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa sprzętu specjalistycznego na potrzeby Gminy Pszczew, w ramach zadania, pn. „Dostawa sprzętu do bazy magazynowej Gminy Pszczew na potrzeby ochrony ludności i obrony cywilnej”, w ramach „Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026”, w obszarze 1 „Obiekty zbiorowej ochrony”, obszarze 2 „ Zabezpieczenie logistyczne i zapewnienie ciągłości dostaw”, obszarze 4 „Edukacja, szkolenia oraz baza i zaplecze szkoleniowe”.
Zamówienie zostało podzielone na 2 części.

2) Część II zamówienia - dostawa sprzętu hydraulicznego typ II

1. Agregat hydrauliczny P 635 SG Turbo – 1 sztuka
- Silnik 4-suwowy o mocy min. 2,2 kW
- Jednoczesne zasilanie dwóch narzędzi
- Wbudowana funkcja Turbo
- Wydajność niskie-wysokie ciśnienie: 2 × 3 – 2 × 0,7 l/min
- Wydajność Turbo niskie-wysokie ciśnienie: 1 × 5,8 – 1 × 1,35 l/min
- Pojemność użytkowa oleju hydraulicznego: min. 5 l
- Waga: min. 32,5 kg
2. Nożyce hydrauliczne S 378 – 1 sztuka
- Maksymalne rozwarcie ostrzy: 202 mm
- Siła cięcia: min. 760 kN
- Ostrza wykonane w technologii kutej
- Waga: min. 14,8 kg
3. Rozpieracz ramieniowy SP 555 – 1 sztuka
- Minimalna siła rozpierania: 52 kN
- Maksymalna siła rozpierania: 658 kN
- Rozwarcie ramion: min. 730 mm
- Urządzenie umożliwia montaż łańcuchów w gotowe
otwory bez konieczności ściągania końcówek
- Waga: min. 16,2 kg
4. Cylinder rozpierający R 412 – 1 sztuka
- Siłownik: 1-stopniowy
- Długość w stanie złożonym: min. 679 mm
- Długość w stanie rozłożonym: min. 1 179 mm
- Siła tłoka: min. 137 kN
- Skok tłoka: min. 500 mm
- Waga: min. 17,7 kg
5. Wąż przedłużający min. 10 m – 2 sztuki
6. Deska ewakuacyjna S4C – 1 sztuka
7. Nóż ratowniczy LifeLine – 1 sztuka
8. Wspornik progowy FMRS – 1 sztuka
9. Mata narzędziowa – 1 sztuka


Uwaga! Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, szczegółowe warunki realizacji dostawy oraz minimalne wymagania techniczne dla sprzętu specjalistycznego dla części II zadania zostały podane w załączniku nr 5b do SWZ – Specyfikacji szczegółowej sprzętu

4.5.3.) Główny kod CPV: 39715300-0 - Sprzęt hydrauliczny

4.5.5.) Wartość części: 81300,81 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z art. 255 pkt.3 ustawy Pzp, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie
zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną
przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia,
chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z art. 255 pkt.3 ustawy Pzp, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Zadanie realizowane w ramach „Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026”, w obszarze 1 „Obiekty zbiorowej ochrony”, obszarze 2 „ Zabezpieczenie logistyczne i zapewnienie ciągłości dostaw”, obszarze 4 „Edukacja, szkolenia oraz baza i zaplecze szkoleniowe”.
2026-01-10 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy