Rozbudowa sieci wodno-kanalizacyjnej w Bakałarzewie

GMINA BAKAŁARZEWO

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00020744
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00020744/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-01-12 08:16
Lokalizacja
Bakałarzewo, podlaskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-b3160e98-1009-4854-82f9-c6f6bb508f5a
Identyfikator
8442140699
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00020744 z dnia 2026-01-12

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbudowa sieci wodno-kanalizacyjnej w Bakałarzewie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA BAKAŁARZEWO

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 790670852

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Rynek 3

1.5.2.) Miejscowość: Bakałarzewo

1.5.3.) Kod pocztowy: 16-423

1.5.4.) Województwo: podlaskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL843 - Suwalski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@bakalarzewo.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bakalarzewo.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://bakalarzewo.logintrade.net/zapytania_email,217701,70ab82d0e6a286a08f8ee05e7c48a896.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Rozbudowa sieci wodno-kanalizacyjnej w Bakałarzewie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b3160e98-1009-4854-82f9-c6f6bb508f5a

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00020744

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-01-12

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00566717

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RIG.271.1.10.2025.AP

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane obejmujące rozbudowę sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej w gminie Bakałarzewo w miejscowości Bakałarzewo.
Szczegółowy zakres robót zawarty jest w dokumentacji technicznej stanowiącej Załączniki nr 7, przedmiarem robót – stanowiącym Załączniki Nr 6 oraz mapą poglądową - Załącznik nr 8 do SWZ. Przedmiar robót ma charakter pomocniczy. Wykonawca zobowiązany jest do dokładnego sprawdzenia ilości robót z dokumentacją techniczną oraz przedmiarem robót. Z uwagi na to, że wynagrodzenie w ramach umowy na roboty budowlane będzie wynagrodzeniem ryczałtowym, w przypadku wystąpienia w trakcie prowadzenia robót większej ilości robót w jakiejkolwiek pozycji przedmiarowej, nie będzie mogło być to uznane za roboty dodatkowe z żądaniem dodatkowego wynagrodzenia. Ewentualny brak w przedmiarze robót koniecznych do wykonania, nie zwalnia Wykonawcy od obowiązku ich wykonania w cenie umownej.
W zakresie realizacji:
1) Rozbudowa sieci wodociągowej w miejscowości Bakałarzewo.
2) Rozbudowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Bakałarzewo
a) sieć grawitacyjnej kanalizacji sanitarnej,
b) zasilanie energetyczne przepompowni ścieków,
c) przepompownia ścieków.;
3) Zakres obejmuje także:
a) obsługę geodezyjną:
- wytyczenie obiektu i urządzeń do wbudowania,
- inwentaryzacja geodezyjna powykonawcza - 2 kpl.,
- kopie map zasadniczych - 2 kpl. zatwierdzone w Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej Starostwa Suwalskiego.

b) przygotowanie kompletnej dokumentacji powykonawczej – 2 egz., zawierającej między innymi:
- protokoły z badań, prób i odbiorów technicznych,
- wymagane świadectwa dopuszczenia, gwarancje na urządzenia, wyposażenie, materiały,
- inne wymagane przepisami dokumenty (deklaracje zgodności, atesty, świadectwa),
- zagospodarowanie terenu budowy wraz z tymczasowymi obiektami budowlanymi Wykonawcy niezbędnymi do prowadzenia robót.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 310 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie faktyczne - postępowanie unieważniono na podstawie art. 310 ust. 1 ustawy
Pzp. Zamawiający określając warunki przedmiotowego zamówienia w sekcji VI pkt 6.7.
ogłoszenia o zamówieniu z dnia 1 grudnia 2025 r. nr 2025/BZP 00566717 przewidział
możliwość unieważnienia postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć
na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane. Realizacja ww.
inwestycji miała odbyć się przy wsparciu finansowym ze środków rezerwy ogólnej budżetu
państwa. Dnia 4 grudnia 2025 r. pismem znak: RE-III.3141.10.3.2025.BK z Podlaskiego
Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku, Gmina Bakałarzewo otrzymała informację
o odrzuceniu wniosku o dotację przez Kancelarię Prezesa Rady ministrów. Wobec
powyższego postępowanie zostało unieważnione.
2026-01-12 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane