Terminale łączności satelitarnej Starlink wraz z oprzyrządowaniem, akcesoriami i pakietami transmisji danych.

Instytut Łączności - Państwowy Instytut Badawczy

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00021121
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00021121/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-01-12 09:13
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-7e309949-0304-4e5a-8685-f98e67d8531f
Identyfikator
5250009312
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi telekomunikacyjne

Wykonawcy

1 przyznane

STARLINK INTERNET SERVICES LTDDublin, IE · lot 0
266 043,61 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00021121 z dnia 2026-01-12

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Terminale łączności satelitarnej Starlink wraz z oprzyrządowaniem, akcesoriami i pakietami transmisji danych.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Instytut Łączności - Państwowy Instytut Badawczy

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000132629

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Szachowa 1

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 04-894

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dz@il-pib.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.il-pib.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Bdania naukowe i prace rozwojowe

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Terminale łączności satelitarnej Starlink wraz z oprzyrządowaniem, akcesoriami i pakietami transmisji danych.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7e309949-0304-4e5a-8685-f98e67d8531f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00021121

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-01-12

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Zgodnie z informacjami posiadanym przez IŁ-PIB w związku z wcześniejszą współpracą ze Starlink, dystrybucja ww. terminali na rynku polskim jest efektem decyzji Starlink i jest uzależniona od rodzaju potencjalnego nabywcy. Dla osób fizycznych terminale mogą być dystrybuowane jedynie przez podmioty prowadzące sprzedaż detaliczną – podmioty te nie mogą oferować terminali przedsiębiorcom niezależnie od ich formy prawnej oraz innym niż osobom fizycznym podmiotom prawa. Podmioty inne niż osoby fizyczne mogą nabyć terminale bezpośrednio od Starlink albo od VISIONCUBE S.A. lub od IŁ, gdyż IŁ – w celu realizacji zawartych wcześniej umów – zawarł ze Starlink umowę o prowadzenie sprzedaży terminali (umowa dystrybucji).

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DZ.667.25.ZZ

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 266043,61 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Terminale łączności satelitarnej Starlink wraz z oprzyrządowaniem, akcesoriami i pakietami transmisji danych

4.5.3.) Główny kod CPV: 64200000-8 - Usługi telekomunikacyjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: STARLINK INTERNET SERVICES LTD

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: DE337877604

7.3.4) Miejscowość: Dublin

7.3.7.) Kraj: Irlandia

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-12-23

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 266043,61 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-12-31
2026-01-12 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy