DOSTAWA PODZIEMNEGO ZBIORNIKA RETENCYJNEGO, SEPARATORA ORAZ OSADNIKA WRAZ Z ICH MONTAŻEM W MIEJSCOWOŚCI WIERZBINEK PRZY STRAŻNICY OSP
PRZEDSIĘBIORSTWO GOSPODARKI KOMUNALNEJ SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ W WIERZBINKU
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00495556
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00495556/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2024-09-11 17:42
- Lokalizacja
- Wierzbinek, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-1f73ef22-2259-4b37-b41f-fe0a7178d706
- Identyfikator
- 6652969138
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00495556 z dnia 2024-09-11 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
DOSTAWA PODZIEMNEGO ZBIORNIKA RETENCYJNEGO, SEPARATORA ORAZ OSADNIKA WRAZ Z ICH MONTAŻEM W MIEJSCOWOŚCI WIERZBINEK PRZY STRAŻNICY OSP
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: PRZEDSIĘBIORSTWO GOSPODARKI KOMUNALNEJ SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ W WIERZBINKU
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 301704975
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: 65
1.5.2.) Miejscowość: Wierzbinek
1.5.3.) Kod pocztowy: 62-619
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL414 - Koniński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@pgkwierzbinek.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.pgkwierzbinek.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-1f73ef22-2259-4b37-b41f-fe0a7178d7061.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - inne państwowe i samorządowe osoby prawne utworzone na podstawie odrębnych ustaw w celu wykonywania zadań publicznych
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
DOSTAWA PODZIEMNEGO ZBIORNIKA RETENCYJNEGO, SEPARATORA ORAZ OSADNIKA WRAZ Z ICH MONTAŻEM W MIEJSCOWOŚCI WIERZBINEK PRZY STRAŻNICY OSP2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1f73ef22-2259-4b37-b41f-fe0a7178d706
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00495556
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-09-11
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00451317
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 1/2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Zbiornik retencyjny wykonany jako zbiornik prefabrykowany z żelbetowych elementów z wodoszczelnego min. W8 betonu klasy C 45/55 w klasie ekspozycji XC4/XA1 według PN EN 206. Grubość ścian zbiornika min. 200mm. Grubość pokrywy zbiornika min. 300mm.
Prefabrykaty musza być fabrycznie wyposażone w elementy łączące poszczególne segmenty zbiornika zapewniające całkowitą szczelność oraz zabezpieczone antykorozyjnie. Zbiornik wyposażony we właz rewizyjny w klasie obciążenia D400 z drabinkami złazowymi zabezpieczonymi antykorozyjnie oraz rząpią umożliwiająca opróżnienie zbiornika. Zbiornik wyposażony w króciec ssawny zakończony strażackim złączem hydrantowym oraz króciec wentylacjyjny. Zbiornik wyposażony w otwór wlotowy i wylotowy dla włączenia rurociągu doprowadzającego DN315 i przelewu awaryjnego DN315.
Ze względu na ukształtowania terenowe, sposób docelowego zagospodarowania terenu oraz ukształtowanie wysokościowe wymagane wielkości zbiornika przedstawiono poniżej
• Długość zbiornika: 12,50 m (+/- 0,25m)
• Szerokość zbiornika: 6,00 m (+/- 0,25m)
• Wysokość całkowita z pokrywą: 3,50 m (+/- 0,25m)
• Pojemność min: 205,00 m3
• Nie są wymagane ściany wsporcze przy szerokości wewnętrznej nie mniejszej niż 5,6m (zew. 6,0m) nie
2. Separator koalescencyjny zabudowany w monolitycznym zbiorniku cylindrycznym DN1200 w klasie C35/45, wodoszczelność W8 z włazem typu D400 z wlotem i wylotem dla rurociągu PVC315. Przepływ nominalny 20 l/s.
3. Osadnik do gromadzenia zawiesin przeznaczony do zastosowania przed separatorem wykonany jako cylindryczny, monolityczny zbiornik DN1200 w klasie C35/45, wodoszczelność W8 z włazem typu D400 z wlotem i wylotem dla rurociągu PVC315. Pojemność czynna osadnika 2m3.
Po stronie zamawiającego jest przygotowanie wykopu wraz z wykonanie fundamentu dla posadowienia zbiornika oraz zapewnienie sprzętu do rozładunku i montażu.
Wykonanie przedmiotu zamówienia musi być zgodne z dokumentację projektową stanowiącą załącznik nr 9 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 44611500-1 - Zbiorniki na wodę
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45247270-3 - Budowa zbiorników
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Działając na podstawie art. 260 ust. 1 ustawy z 11.9.2019 r. – Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2021 r. poz. 1129 ze zm. – dalej: PrZamPubl), Zamawiający – Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Wierzbinku Sp. z o.o. – zawiadamia Wykonawcę, który złożył ofertę w postępowaniu pn. Dostawa podziemnego zbiornika retencyjnego, separatora oraz osadnika wraz z ich montażem w miejscowości Wierzbinek przy strażnicy OSP, iż unieważnia przedmiotowe postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3 PrZamPubl, ponieważ cena najkorzystniejszej oferty, przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.Uzasadnienie
Zgodnie z treścią art. 255 pkt 3 PrZamPubl, zamawiający unieważnia postępowanie
o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Zamawiający, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Wierzbinku Sp. z o.o., stosownie do treści art. 222 ust. 4 PrZamPubl, bezpośrednio przed otwarciem ofert podał kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj. 265 000,00 zł brutto (słownie: dwieście sześćdziesiąt pięć tysięcy złotych 00/100).
Zgodnie z Punktem 17 Specyfikacji Warunków Zamówienia, jednym z kryteriów wyboru najkorzystniejszej oferty w przedmiotowym postępowaniu była cena. Po otwarciu ofert Zamawiający stwierdził, iż oferta przekracza kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Wskutek analizy swych możliwości finansowych
(w szczególności środków przeznaczonych na ten cel w budżecie Zamawiającego) Zamawiający stwierdził, iż nie jest możliwe zwiększenie kwoty wstępnie przeznaczonej na realizację zamówienia do ceny najkorzystniejszej oferty.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 257070 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 689800 PLN
| 2024-09-11 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |