Kompleksowe sprzątanie pomieszczeń biurowych Zarządu Dróg Powiatowych w Poznaniu w 2026 roku
ZARZĄD DRÓG POWIATOWYCH W POZNANIU
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00022822
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00022822/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-01-12 12:01
- Lokalizacja
- Poznań, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-a6f85ea0-864d-4d04-9d00-6f05890c391d
- Identyfikator
- 7772367112
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Usługi sprzątania
Wykonawcy
3 przyznane
WALDEMAR ROGODZIŃSKIKonin, PL · lot 0
100 368 PLNWALDEMAR ROGODZIŃSKIKonin, PL · lot 1
28 044 PLNWALDEMAR ROGODZIŃSKIKonin, PL · lot 2
28 044 PLNTreść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00022822 z dnia 2026-01-12 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Kompleksowe sprzątanie pomieszczeń biurowych Zarządu Dróg Powiatowych w Poznaniu w 2026 roku
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: ZARZĄD DRÓG POWIATOWYCH W POZNANIU
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631281080
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Zielona 8
1.5.2.) Miejscowość: Poznań
1.5.3.) Kod pocztowy: 61-851
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL415 - Miasto Poznań
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@zdp.poznan.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://zdp.poznan.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/zdp_poznan1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Kompleksowe sprzątanie pomieszczeń biurowych Zarządu Dróg Powiatowych w Poznaniu w 2026 roku2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a6f85ea0-864d-4d04-9d00-6f05890c391d
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00022822
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-01-12
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00038043/10/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.20 Świadczenie usługi sprzątania siedziby Zarządu Dróg Powiatowych w Poznaniu w budynku przy ulicy Zielonej 8 w Poznaniu oraz w Obwodach Drogowych w Biskupicach i Zamysłowie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00533331
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WZ.261.2.45.2025
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 290257,14 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zadanie 1 - Sprzątanie pomieszczeń w budynku przy ul. Zielonej 8 w Poznaniu1. Przedmiotem zamówienia jest sprzątanie pomieszczeń w budynku przy ul. Zielonej 8 w Poznaniu 61-851, na:
1) Parterze budynku o łącznej powierzchni 62,6 m2 (część 1).
2) Parterze budynku o łącznej powierzchni 175 m2, w tym pomieszczenia socjalnego i dwóch sanitariatów (część 2)
3) 1. piętrze budynku o łącznej powierzchni 215 m2, w tym części wspólnych, pomieszczenia socjalnego i trzech sanitariatów.
4) 5. piętrze budynku o łącznej powierzchni 206,6 m2, w tym części wspólnych, 2 pomieszczeń socjalnych i dwóch sanitariatów.
5) 6. piętrze budynku o łącznej powierzchni 96,1 m2, w tym części wspólnych i dwóch sanitariatów.
6) Piwnicy budynku o łącznej powierzchni 81,5 m2.
2. Wykonawca zobowiązany jest do wykonywania usługi codziennie od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem dni ustawowo wolnych) w godzinach popołudniowych od 16:00 do 19:00.
3. Zakres przedmiotu zamówienia, sposób świadczenia usług oraz wymagania co do sposobu świadczenia usług, zostały określone w opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym zał. 2 do SWZ oraz projektowanych postanowieniach umowy stanowiących zał. 6 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 90910000-9 - Usługi sprzątania
4.5.5.) Wartość części: 207712,69 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zadanie 2 - Sprzątanie pomieszczeń w budynku przy ul. Poznańskiej 37 w Jerzykowie1. Przedmiotem zamówienia jest sprzątanie pomieszczeń w budynku przy ul. Poznańskiej 37 w Jerzykowie, 62-007 Biskupice (gm. Pobiedziska), o łącznej powierzchni 120 m2 w tym pomieszczenia socjalnego, szatni i 3 sanitariatów.
2. Wykonawca zobowiązany jest do wykonywania usługi codziennie od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy) w godzinach porannych od godz. 7:00 do 9:00.
3. Zakres przedmiotu zamówienia, sposób świadczenia usług oraz wymagania co do sposobu świadczenia usług, zostały określone w opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym zał. 2 do SWZ oraz projektowanych postanowieniach umowy stanowiących zał. 6 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 90910000-9 - Usługi sprzątania
4.5.5.) Wartość części: 45220,98 PLN
Część 3
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zadanie 3 - Sprzątanie pomieszczeń w budynkach przy ul. Moderskiej 10, w Zamysłowie1. 1. Przedmiotem zamówienia jest sprzątanie pomieszczeń w budynkach przy ul. Moderskiej 10 w Zamysłowie, 62-060 Zamysłowo (gm. Stęszew), o łącznej powierzchni 138,76 m2 w tym pomieszczeń socjalnych, 1 szatni i 3 sanitariatów.
2. Wykonawca zobowiązany jest do wykonywania usługi w poniedziałki, środy i piątki (z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy) w godzinach od 7:00 do 15:00.
3. Zakres przedmiotu zamówienia, sposób świadczenia usług oraz wymagania co do sposobu świadczenia usług, zostały określone w opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym zał. 2 do SWZ oraz projektowanych postanowieniach umowy stanowiących zał. 6 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 90910000-9 - Usługi sprzątania
4.5.5.) Wartość części: 37323,47 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 17
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 16
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 5
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 100368,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 252000,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 100368,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PUH "CLEANEX" Waldemar Rogodziński
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 6671282158
7.3.3) Ulica: Poznańska 74 lok. 106
7.3.4) Miejscowość: Konin
7.3.5) Kod pocztowy: 62-510
7.3.6.) Województwo: wielkopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-12-23
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 100368,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-12-318.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 13
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 12
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 4
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 28044,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 50184,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 28044,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PUH "CLEANEX" Waldemar Rogodziński
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 6671282158
7.3.3) Ulica: Poznańska 74 lok. 106
7.3.4) Miejscowość: Konin
7.3.5) Kod pocztowy: 62-510
7.3.6.) Województwo: wielkopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-12-23
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 28044,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-12-318.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
Część 3
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 11
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 11
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 28044,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 74065,68 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 28044,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PUH "CLEANEX" Waldemar Rogodziński
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 6671282158
7.3.3) Ulica: Poznańska 74 lok. 106
7.3.4) Miejscowość: Konin
7.3.5) Kod pocztowy: 62-510
7.3.6.) Województwo: wielkopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 3)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-12-23
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 28044,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-12-318.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Ponadto w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego pn.: Kompleksowe sprzątanie pomieszczeń biurowych Zarządu Dróg Powiatowych w Poznaniu w 2026 roku ofertę złożył jeszcze jeden Wykonawca (brak możliwości otwarcia plików) – oferta odrzucona.Dane nieujęte w informacjach w ogłoszeniu powyżej.
| 2026-01-12 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |