Zakup i dostawa do laboratorium GIOŚ mikroskopu prostego z wyposażeniem.

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00024714
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00024714/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-01-12 14:46
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-24e534c8-e9bb-4a78-ba71-683a00c904e4
Identyfikator
5261650857
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Mikroskopy

Wykonawcy

1 przyznane

PRECOPTIC CO. WOJCIECHOWSCY SPÓŁKA JAWNAWarszawa, PL · lot 0
239 652 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00024714 z dnia 2026-01-12

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zakup i dostawa do laboratorium GIOŚ mikroskopu prostego z wyposażeniem.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Główny Inspektorat Ochrony Środowiska

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000861593

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Bitwy Warszawskiej 1920 roku nr 3

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 02-362

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@gios.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gov.pl/gios

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zamowienia-gios.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zakup i dostawa do laboratorium GIOŚ mikroskopu prostego z wyposażeniem.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-24e534c8-e9bb-4a78-ba71-683a00c904e4

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00024714

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-01-12

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00158566/13/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.11 Zakup i dostawa do laboratorium GIOŚ mikroskopu prostego z wyposażeniem

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Dostawa realizowana w ramach Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027, obszar „Adaptacja do zmian klimatu, zapobieganie klęskom i katastrofom. Rozwój monitoringu środowiska (m.in. monitoring pól elektromagnetycznych, monitoring wód, monitoring brzegu morskiego oraz monitoring gleby i ziemi)”

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00564806

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DAG-WZP.26.1.88.2025.MRJBS

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 236750,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zakup mikroskopu prostego pozwoli na wykonywanie badań biologicznych tj. badanie okrzemek, które są objęte Państwowym Monitoringiem Środowiska dla Krajowego Laboratorium Referencyjnego ds. jakości wód powierzchniowych (KLRW). Biolog KLRW będzie mógł samodzielnie nadzorować jakość badań biologicznych wykonywanych m.in. przez Centralne Laboratorium Badawcze bez potrzeby podzlecania wykonywania badań zewnętrznym Wykonawcom (laboratoriom). Zakup przyczyni się do sprawniejszego i bardziej efektywnego monitorowania środowiska oraz minimalizowania ryzyka wystąpienia klęsk żywiołowych i zmianę klimatu poprzez: podniesienie jakości analiz, poprawi spójność i jakość danych w zakresie monitoringu wód.

4.5.3.) Główny kod CPV: 38510000-3 - Mikroskopy

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 239652,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 239652,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 239652,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PRECOPTIC Co. Wojciechowscy Sp. Jawna

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 012421330

7.3.3) Ulica: Arkuszowa 77

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 01-934

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-12-29

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 239652,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-03-20

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

UMOWA Nr GIOŚ/ZP/317/2025/KLRW/FEnIKS,
2026-01-12 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy