sukcesywna dostawa tablic rejestracyjnych pojazdów na potrzeby Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Lesznie

Starostwo Powiatowe w Lesznie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00025569
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00025569/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-01-13 08:12
Lokalizacja
Leszno, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-017f395e-687e-4579-a512-fea3b42498cc
Identyfikator
6971952864
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

TabliceGlin

Wykonawcy

1 przyznane

"UTAL" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄGruszczyn, PL · lot 0
367 677,75 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00025569 z dnia 2026-01-13

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
sukcesywna dostawa tablic rejestracyjnych pojazdów na potrzeby Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Lesznie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Starostwo Powiatowe w Lesznie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 411102917

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Pl. Kościuszki 4B

1.5.2.) Miejscowość: Leszno

1.5.3.) Kod pocztowy: 64-100

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL417 - Leszczyński

1.5.7.) Numer telefonu: 65 529-68-11

1.5.8.) Numer faksu: 65 529-68-09

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: k.tyczynska@powiat-leszczynski.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.powiat-leszczynski.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/powiat_leszczynski

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

sukcesywna dostawa tablic rejestracyjnych pojazdów na potrzeby Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Lesznie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-017f395e-687e-4579-a512-fea3b42498cc

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00025569

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-01-13

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00033633/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.1 sukcesywna dostawa tablic rejestracyjnych pojazdów na potrzeby Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Lesznie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00587934

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IFZ.272.10.2025.KT

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 297472,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa tablic rejestracyjnych pojazdów zgodnie z obowiązującymi na dzień wykonania przepisami prawa tj. zgodnie z wymogami określonymi w ustawie z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. 2024 r., poz. 1251 ze zm.) oraz rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 8 listopada 2024 r. w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów, wymagań dla tablic rejestracyjnych oraz wzorów innych dokumentów związanych z rejestracją pojazdów (Dz. U. z 2024 r., poz. 1709 ze zm.), w tym dorabianie wtórników tablic rejestracyjnych zgodnie z rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 2 maja 2012 r. w sprawie warunków produkcji i sposobu dystrybucji tablic rejestracyjnych i znaków legalizacyjnych (Dz. U. z 2022 r., poz. 1885).
2. Wykonawca zamówienia będzie dostarczał tablice na własny koszt do siedziby Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Lesznie partiami zgodnie ze składanymi przez Zamawiającego (pisemnie, pocztą elektroniczną, faksem lub dedykowanym oprogramowaniem komputerowym dostarczonym przez Wykonawcę) zamówieniami, w ciągu 7 dni od daty złożenia zamówienia.
3. Miejscem odbioru tablic rejestracyjnych będzie magazyn Zamawiającego znajdujący się w Lesznie w Wydziale Komunikacji przy Pl. Kościuszki 4 budynek C. Każda dostawa będzie odbierana i sprawdzana pod względem ilościowym i jakościowym przez wyznaczonego pracownika Wydziału Komunikacji.
4. Zamawiający informuje, że w okresie trwania umowy zamierza zamówić łącznie 13945 wszystkich rodzajów tablic. Rodzaj tablic oraz ich ilość określono w SWZ. 5. Podane w SWZ ilości są szacunkowe. W zależności od potrzeb Zamawiający zastrzega sobie możliwość zamówienia mniejszej ilości tablic. Ilość tablic, która zostanie dostarczona zamawiającemu jest uzależniona od wielkości zapotrzebowania na nowe rejestracje lub wymianę tablic, w szczególności po zmianie przepisów. W czasie obowiązywania umowy ilość zamawianych tablic danego rodzaju może różnić się ilościowo od wartości podanych w ust.4. Łączna ilość zamówionych tablic nie przekroczy jednak 13 945 szt.
6. Tablice powinny być aluminiowe, foliowane, odblaskowe, pakowane po 50 sztuk lub 25 kompletów w kartonie i czytelnie opisane serią i numerami.
7. Wykonawca zobowiązany jest do dorabiania i dostarczania wtórników tablic rejestracyjnych w terminie określonym przez Wykonawcę w formularzu oferty, jednak nie przekraczającym 7 dni od chwili powiadomienia o tym fakcie przez zamawiającego (pisemnie, pocztą elektroniczną lub faksem).
8. W trakcie obowiązywania umowy Wykonawca zobowiązuje się do nieodpłatnego odbierania tablic wycofanych z użytku, o których mowa w art. 74b ust. 1 ustawy Prawo o ruchu drogowym, w ciągu trzech dni od daty powiadomienia Wykonawcy o konieczności odbioru. Wykonawca zobowiązany jest do postępowania z odebranymi tablicami zgodnie z art. 74b ust. 2 ustawy Prawo o ruchu drogowym.
9. W przypadku zmiany wzorów tablic rejestracyjnych wprowadzonych na skutek zmiany przepisów, o których mowa powyżej, Wykonawca będzie wykonywał i dostarczał tablice wg nowych wzorów.

4.5.3.) Główny kod CPV: 30195000-2 - Tablice

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

14721000-1 - Glin

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 367677,75 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 373749,71 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 367677,75 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: UTAL sp. z o. o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7820020695

7.3.3) Ulica: Katarzyńska 9, Gruszczyn

7.3.4) Miejscowość: Kobylnica

7.3.5) Kod pocztowy: 62-006

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-01-09

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 367677,75 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-01-31
2026-01-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy