Zimowe utrzymanie dróg gminnych i chodników na terenie Gminy Piecki w sezonie 2025/2026 z podziałem na 2 części

GMINA PIECKI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00025830
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00025830/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-01-13 08:58
Lokalizacja
Piecki, warmińsko-mazurskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-668e7ac1-c0cf-4763-a221-c5f7693f8ead
Identyfikator
7422123183
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi odśnieżaniaUsługi usuwania oblodzeń

Wykonawcy

2 przyznane

ZAKŁAD GOSPODARKI KOMUNALNEJ I MIESZKANIOWEJ SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄPiecki, PL · lot 0
142 992 PLN
4FUN KOP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄBrejdyny, PL · lot 1
81 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00025830 z dnia 2026-01-13

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Zimowe utrzymanie dróg gminnych i chodników na terenie Gminy Piecki
w sezonie 2025/2026 z podziałem na 2 części

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA PIECKI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 510742758

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Zwycięstwa 34

1.5.2.) Miejscowość: Piecki

1.5.3.) Kod pocztowy: 11-710

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL622 - Olsztyński

1.5.7.) Numer telefonu: 89 742 20 29

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@piecki.com.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.piecki.com.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1201433

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zimowe utrzymanie dróg gminnych i chodników na terenie Gminy Piecki
w sezonie 2025/2026 z podziałem na 2 części

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-668e7ac1-c0cf-4763-a221-c5f7693f8ead

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00025830

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-01-13

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00067841/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.3 Zimowe utrzymanie dróg gminnych i chodników

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00494990

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RZK.271.2.15.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

4.1. Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie usługi zimowego utrzymania dróg gminnych i chodników na terenie gminy Piecki w sezonie zimowym 2025/2026.
4.2. Zamawiający podzielił przedmiot zamówienia na dwie części, wskazane szczegółowo w pkt. 4.3 SWZ
Wykonawca może złożyć ofertę na jedną wybraną lub na wszystkie części przedmiotu zamówienia.

4.3. Szczegółowy opis poszczególnych części przedmiotu zamówienia :
4.3.1 Część I
1) Przedmiot zamówienia obejmuje
a) utrzymywanie przejezdności dróg oraz ciągów pieszych (chodników) poprzez odśnieżanie,
b) zmniejszanie śliskości dróg oraz ciągów pieszych (chodników), poprzez posypywanie materiałami uszorstniającymi, tj. mieszanką piaskowo-solną 10%.
2) Sołectwa objęte przedmiotem zamówienia:
Piecki, w tym: Osiedle Lawendowe , Ostrów Pieckowski, Piersławek, Szklarnia, Krzywy Róg, Dłużec, Rutkowo, Głogno, Lipowo, Dobry Lasek, Cierzpięty i Brejdyny - zgodnie z załącznikiem nr 2.1 oraz 3.1 do SWZ.
3) Szacunkowy zakres zamówienia obejmuje :
a) 100 t wysypanej mieszanki piaskowo-solnej 10%,
b) 300 godzin pracy sprzętu różnego rodzaju do odśnieżania i usuwania śliskości.

4.5.3.) Główny kod CPV: 90620000-9 - Usługi odśnieżania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

90630000-2 - Usługi usuwania oblodzeń

4.5.5.) Wartość części: 137828,40 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

4.1. Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie usługi zimowego utrzymania dróg gminnych i chodników na terenie gminy Piecki w sezonie zimowym 2025/2026.
4.2. Zamawiający podzielił przedmiot zamówienia na dwie części, wskazane szczegółowo w pkt. 4.3 SWZ
Wykonawca może złożyć ofertę na jedną wybraną lub na wszystkie części przedmiotu zamówienia.

4.3. Szczegółowy opis poszczególnych części przedmiotu zamówienia :

Część II
1) Przedmiot zamówienia obejmuje
a) utrzymywanie przejezdności dróg poprzez odśnieżanie.
2) Sołectwa objęte przedmiotem zamówienia:
Gant, Gajne, Bobrówko, Nowy Most, Goleń, Czaszkowo, Łętowo, Nowy Zyzdrój, Nowe Kiełbonki, Stare Kiełbonki, Ławny Lasek, Zgon, Babięta, Zyzdrojowa Wola, Zyzdrojowy Piecek, Krawno, dr. gruntowa do Zyzdrojowej Woli, Krutyń, Krutyński Piecek, Zielony Lasek, Chostka, Rosocha, Jakubowo, Probark Mały, Żabieniec, Machary, Nawiady, Mojtyny, Prusinowo z drogą do Nowych Kiełbonek - zgodnie z załącznikiem nr 2.2 oraz 3.2 do SWZ.
3) Szacunkowy zakres zamówienia obejmuje :
a) 300 godzin pracy sprzętu różnego rodzaju do odśnieżania.

4.5.3.) Główny kod CPV: 90620000-9 - Usługi odśnieżania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

90630000-2 - Usługi usuwania oblodzeń

4.5.5.) Wartość części: 93377,70 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 142992,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 142992,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 142992,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7422248281

7.3.3) Ulica: ul. Polna 3a

7.3.4) Miejscowość: Piecki

7.3.5) Kod pocztowy: 11-710

7.3.6.) Województwo: warmińsko-mazurskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-12-11

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 142992,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-04-30

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 81000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 96876,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 81000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 4FUN KOP Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7422290202

7.3.4) Miejscowość: Brejdyny

7.3.5) Kod pocztowy: 11-710

7.3.6.) Województwo: warmińsko-mazurskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-12-12

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 81000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-04-30

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-01-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi