Sukcesywna dostawa produktów mięsnych dla Domu Pomocy Społecznej w Krakowie, ul. Krakowska 55, w okresie styczeń – luty 2026 r.

DOM POMOCY SPOŁECZNEJ W KRAKOWIE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00027251
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00027251/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-01-13 11:23
Lokalizacja
Kraków, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-7eb3787b-6c75-47ec-92b4-2a00fbfb9b86
Identyfikator
9441028328
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Produkty zwierzęce, mięso i produkty mięsneProdukty wędliniarskieWędliny

Wykonawcy

1 przyznane

WIESŁAW LEŚNIAKNowy Sącz, PL · lot 0
34 301,4 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00027251 z dnia 2026-01-13

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Sukcesywna dostawa produktów mięsnych dla Domu Pomocy Społecznej w Krakowie, ul. Krakowska 55, w okresie styczeń – luty 2026 r.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: DOM POMOCY SPOŁECZNEJ W KRAKOWIE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000292994

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Krakowska 55

1.5.2.) Miejscowość: Kraków

1.5.3.) Kod pocztowy: 31-066

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@dpskrakowska.krakow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.dpskrakowska.krakow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-7eb3787b-6c75-47ec-92b4-2a00fbfb9b86

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Pomoc społeczna

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Sukcesywna dostawa produktów mięsnych dla Domu Pomocy Społecznej w Krakowie, ul. Krakowska 55, w okresie styczeń – luty 2026 r.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7eb3787b-6c75-47ec-92b4-2a00fbfb9b86

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00027251

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-01-13

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Postępowanie na sukcesywną dostawę m.in. produktów mięsnych dla Domu Pomocy Społecznej w Krakowie, ul. Krakowska 55, prowadzone w trybie podst. bez negocjacji (art. 275 pkt 1 ustawy pzp) zostało dla części II: produkty mięsne unieważnione na podstawie art. 255 pkt 7) w zw. z art. 259 oraz art. 263 ustawy Pzp. Zamawiający unieważnił post. z uwagi na uchylenie się od podpisania umowy Wykonawcy, którego oferta była najkorzystniejsza, pozostałe złożone w post. oferty zostały odrzucone na podst. art. 226 ust. 1 pkt 3, pkt 4 i pkt 5 ustawy pzp. Wcześniejsza umowa wygasała w dniu 31.12.2025 r.
W zw. z powyższym, z uwagi na zapewnienie podst. potrzeb Mieszkańców tj. potrzeb żywnościowych wskazane jest udzielenie jak najszybszego zam. publ. na dostawę prod. mięsnych. Umowa będzie zawarta na okres od 01.01.2026 r. do 28.02.2026 r., aby zabezpieczyć potrzeby żywnościowe Mieszkańców, na kolejne m-ce 2026 r. zostanie przeprowadzone post. o udzielenie zam. publ. w trybie art. 275 pkt 1 ustawy Pzp.

3.1.2.) Identyfikator wcześniejszego postępowania: ocds-148610-7f0d6af0-6882-4f0e-aa1a-468299203c3a

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DPS-OP.271.64.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dostawa do zamawiającego produktów mięsnych w okresie I-II 2026 r.

4.5.3.) Główny kod CPV: 15100000-9 - Produkty zwierzęce, mięso i produkty mięsne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

15131120-2 - Produkty wędliniarskie

15131130-5 - Wędliny

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakłady Mięsne Wiesław Leśniak

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 490224576

7.3.3) Ulica: Axentowicza

7.3.4) Miejscowość: Nowy Sącz

7.3.5) Kod pocztowy: 33-300

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-12-29

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 34301,40 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2026-01-01 do 2026-02-28
2026-01-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy