Świadczenie usługi odbioru odpadów komunalnych z obiektów użyteczności publicznej Gminy Dolice w 2026 roku

Gmina Dolice

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00027681
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00027681/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-01-13 12:03
Lokalizacja
Dolice, zachodniopomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-9fdf9383-a7c5-40ac-b36f-87b01c563ee8
Identyfikator
8542226207
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi związane z odpadamiUsługi wywozu odpadówUsługi transportu odpadów

Wykonawcy

1 przyznane

'SPÓŁKA GMIN DOLNEJ ODRY' SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄChojna, PL · lot 0
222 049,24 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00027681 z dnia 2026-01-13

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie usługi odbioru odpadów komunalnych z obiektów użyteczności publicznej Gminy Dolice w 2026 roku

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Dolice

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 811685651

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Ogrodowa 16

1.5.2.) Miejscowość: Dolice

1.5.3.) Kod pocztowy: 73-115

1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL428 - Szczeciński

1.5.7.) Numer telefonu: 915640129

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@dolice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.dolice.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-9fdf9383-a7c5-40ac-b36f-87b01c563ee8

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Świadczenie usługi odbioru odpadów komunalnych z obiektów użyteczności publicznej Gminy Dolice w 2026 roku

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9fdf9383-a7c5-40ac-b36f-87b01c563ee8

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00027681

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-01-13

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00045739/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.3 Świadczenie usługi odbioru odpadów komunalnych z obiektów użyteczności publicznej Gminy Dolice

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00547430

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 205601,15 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi polegającej na odbiorze odpadów komunalnych zmieszanych i segregowanych z obiektów użyteczności publicznej, należących do Gminy Dolice, z częstotliwością raz na 1 miesiąc lub raz na 2 tygodnie, lub częściej w zależności od potrzeb.
2. Wykaz punktów odbioru odpadów z obiektów użyteczności publicznej Gminy Dolice stanowi załącznik nr 2 do SWZ.
3. Zamawiający dopuszcza możliwość zmian w wykazie punktów odbioru odpadów z obiektów użyteczności publicznej Gminy Dolice na podstawie aneksu do umowy oraz ilości i częstotliwości wywozu odpadów po uprzednim zgłoszeniu przez zamawiającego.
W przypadku zmian w wykazie, skutkujących zwiększeniem listy punktów wywozowych, Wykonawca zobowiązany będzie do:
- odbioru odpadów komunalnych z tej nieruchomości, począwszy od tygodnia następującego po tygodniu, w którym nastąpiła zmiana,
- uwzględnienia w rozliczeniu zwiększenia liczby punktów wywozowych zgodnie ze stawkami przedstawionymi w ofercie Wykonawcy.
W przypadku zmian w wykazie, skutkujących zmniejszeniem listy punktów wywozowych lub pojemników ujętych w wykazie, Wykonawca zobowiązany będzie do:
- zakończenia świadczenia usług odbioru odpadów komunalnych z tych nieruchomości, począwszy od tygodnia następującego po tygodniu, w którym otrzymał informację o wykreśleniu punktu wywozowego z wykazu,
- uwzględnienia w rozliczeniu zmniejszenia liczby punktów wywozowych zgodnie ze stawkami przedstawionymi w ofercie Wykonawcy,
- zamawiający wymaga aby worki do odpadów segregowanych w terminie trzech dni od podpisania umowy dostarczył wykonawca, a następnie sukcesywnie uzupełniał ich ilość,
- zamawiający zobowiązuje się do wyposażenia obiektów użyteczności publicznej w pojemniki do gromadzenia odpadów zmieszanych i segregowanych.
4. Obowiązki Wykonawcy:
1) Wykonawca zobowiązany będzie do odbioru odpadów zmieszanych i segregowanych, zgodnie
z wykazem punktów odbioru odpadów z obiektów użyteczności publicznej Gminy Dolice oraz harmonogramem odbioru tych odpadów.
2) Wykonawca zobowiązany jest do opracowania i dostarczenia harmonogramu wywozu odpadów
z terenu Gminy Dolice w celu zatwierdzenia Zamawiającemu w terminie 5 dni od dnia podpisania umowy. Pierwszy harmonogram obejmuje okres od 01.01.2026 do 31.12.2026 roku.
3) Harmonogram na 2026 rok Wykonawca jest zobowiązany opracować i dostarczyć Zamawiającemu najpóźniej do dnia 31 grudnia 2025 roku.
4) Usługa odbioru odpadów będzie wykonywana w dni robocze od poniedziałku do piątku zawsze w ten sam dzień tygodnia dla określonego punktu wywozowego.
5) W razie awarii pojazdu Wykonawca zobowiązany jest zapewnić pojazd zastępczy o zbliżonych parametrach, tak aby nie zakłócić harmonogramu odbioru odpadów komunalnych maksymalnie 2 godziny po wystąpieniu awarii.
6) Wykonawca zobowiązany jest do uprzątnięcia odpadów z miejsc ich gromadzenia, w tym także tych, nieumieszczonych w pojemnikach.
7) Wykonawca zobowiązany jest do świadczenia usług dodatkowych – płatnych na zlecenie, poprzez obsługę imprez organizowanych na terenie Gminy Dolice według stawki przedstawionej w ofercie wykonawcy.
8) Wykonawca jest zobowiązany do przekazywania Zamawiającemu kwartalnych raportów, w terminach do 10 dnia następnego kwartału, za kwartał poprzedni, zawierających informacje o ilości odebranych odpadów komunalnych.
9) Wykonawca zobowiązany jest do przekazania odebranych odpadów do Instalacji Komunalnych przetwarzania odpadów.

4.5.3.) Główny kod CPV: 90500000-2 - Usługi związane z odpadami

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

90511000-2 - Usługi wywozu odpadów

90512000-9 - Usługi transportu odpadów

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 222049,24 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 222049,24 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 222049,24 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Spółka Gmin Dolnej Odry Sp. z o. o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 362189741

7.3.4) Miejscowość: Chojna

7.3.5) Kod pocztowy: 74-500

7.3.6.) Województwo: zachodniopomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-12-29

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 222049,24 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2026-01-01 do 2026-12-31
2026-01-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi