Dostawa dwóch nowych, mobilnych zespołów prądotwórczych (agregatów) na potrzeby Powiatu Łowickiego i jego jednostek organizacyjnych w ramach realizacji Programu OLiOC

POWIAT ŁOWICKI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00027793
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00027793/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-01-13 12:12
Lokalizacja
Łowicz, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-fcdb6a0d-d512-4248-9fbf-ed35a6545e6b
Identyfikator
8341882519
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Jednostki prądotwórczeZestawy prądnicowePrzyczepy

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00027793 z dnia 2026-01-13

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa dwóch nowych, mobilnych zespołów prądotwórczych (agregatów) na potrzeby Powiatu Łowickiego i jego jednostek organizacyjnych w ramach realizacji Programu OLiOC

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIAT ŁOWICKI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 750147768

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Stanisława Stanisławskiego 30

1.5.2.) Miejscowość: Łowicz

1.5.3.) Kod pocztowy: 99-400

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL715 - Skierniewicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: fiz@powiatlowicki.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiat.lowicz.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-fcdb6a0d-d512-4248-9fbf-ed35a6545e6b

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa dwóch nowych, mobilnych zespołów prądotwórczych (agregatów) na potrzeby Powiatu Łowickiego i jego jednostek organizacyjnych w ramach realizacji Programu OLiOC

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-fcdb6a0d-d512-4248-9fbf-ed35a6545e6b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00027793

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-01-13

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00583837

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: FIZ.272.20.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 183609,76 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa dwóch nowych, mobilnych zespołów prądotwórczych (agregatów) na potrzeby Powiatu Łowickiego i jego jednostek organizacyjnych w ramach realizacji Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej, zwanym dalej Programem OLiOC.

2. Zamawiający wymaga by przedmiot zamówienia był fabrycznie nowy, nieużywany, kompletny, wolny od wad konstrukcyjnych, materiałowych, jakościowych, gotowy do użytkowania bez konieczności ponoszenia jakichkolwiek dodatkowych zakupów inwestycyjnych (posiadający wszelkie akcesoria niezbędne do użytkowania), nie posiadał żadnych śladów użytkowania, spełniał wymagania obowiązujących norm i przepisów prawa oraz nie był przedmiotem praw osób trzecich. Nie dopuszcza się egzemplarzy powystawowych, rekondycjonowanych, demonstracyjnych.

3. Wykonawca zobowiązany jest przekazać Zamawiającemu sporządzone w języku polskim instrukcje obsługi, dokumentację techniczno-rozruchową, karty gwarancyjne oraz wszelkie inne dokumenty niezbędne do prawidłowej eksploatacji i skutecznego zarejestrowania przedmiotu zamówienia wraz z dostawą urządzeń.

4. Miejsce dostawy:
Starostwo Powiatowe w Łowiczu, ul. Stanisławskiego 30, 99-400 Łowicz.

4.5.3.) Główny kod CPV: 31122000-7 - Jednostki prądotwórcze

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

31121000-0 - Zestawy prądnicowe

34223300-9 - Przyczepy

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone w trybie podstawowym na podstawie art. 275 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, zwanej dalej Ustawą, którego przedmiotem jest: „Dostawa dwóch nowych, mobilnych zespołów prądotwórczych (agregatów) na potrzeby Powiatu Łowickiego i jego jednostek organizacyjnych w ramach realizacji Programu OLiOC” zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 3 Ustawy – oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Zgodnie z art. 222 ust. 4 ustawy Pzp, na stronie prowadzonego postępowania, przed otwarciem ofert, udostępniono informację, że na sfinansowanie zamówienia Zamawiający zamierza przeznaczyć kwotę w wysokości 25 000,00 zł brutto. Wartość oferty z najniższą ceną wynosi 246 000,00 zł. Po przeanalizowaniu aktualnych możliwości finansowych Powiatu Łowickiego ustalono, że nie ma nie ma możliwości zwiększenia środków na sfinansowanie zamówienia. W związku z powyższym postanowiono jak na wstępie.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 246000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 369000,00 PLN

2026-01-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy