„Dostawa energii cieplnej na potrzeby centralnego ogrzewania budynków Szkoły Podstawowej nr 4 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Pruszczu Gdańskim w 2026 r.”

Szkoła Podstawowa nr 4 im. I.J. Paderewskiego w Pruszczu Gdańskim

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00028009
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00028009/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-01-13 12:30
Lokalizacja
Pruszcz Gdański, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-75cec270-0cbe-4b96-9a28-d8945e60c513
Identyfikator
5932179514
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa

Wykonawcy

1 przyznane

PRUSZCZAŃSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO CIEPŁOWNICZE "PEC'" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄPruszcz Gdański, PL · lot 0
424 139,1 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00028009 z dnia 2026-01-13

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
„Dostawa energii cieplnej na potrzeby centralnego ogrzewania budynków Szkoły Podstawowej nr 4 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Pruszczu Gdańskim w 2026 r.”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Szkoła Podstawowa nr 4 im. I.J. Paderewskiego w Pruszczu Gdańskim

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 192943528

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Jana Kasprowicza 16

1.5.2.) Miejscowość: Pruszcz Gdański

1.5.3.) Kod pocztowy: 83-000

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL634 - Gdański

1.5.7.) Numer telefonu: 58 682 20 24 (wew. 137)

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@sp4gda.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.sp4gda.edupage.org

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-75cec270-0cbe-4b96-9a28-d8945e60c513

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Dostawa energii cieplnej na potrzeby centralnego ogrzewania budynków Szkoły Podstawowej nr 4 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Pruszczu Gdańskim w 2026 r.”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-75cec270-0cbe-4b96-9a28-d8945e60c513

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00028009

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-01-13

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00042362/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.2 Dostawa energii cieplnej na potrzeby centralnego ogrzewania budynków Szkoły Podstawowej nr 4 im. I.J Paderewskiego w Pruszczu Gdańskim w 2026 r.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00608976

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Zgodnie z art. 214 ust. 1 pkt 1 lit. a) ustawy z dnia 11.09.2019 r. PZP. Powierzenie realizacji przedmiotowego zamówienia innemu Wyk. nie jest możliwe, gdyż jedynym podmiotem, którego przedmiot działalności obejmuje przesyłanie, dystrybucję oraz sprzedaż energii cieplnej na terenie objętym przedmiotem zamówienia jest Pruszczańskie Przedsiębiorstwo Ciepłownicze „PEC” Spółka z o. o. Mając na uwadze powyższe, spełniona jest przesłanka do udzielenia zamówienia publicznego w trybie zamówienia z wolnej ręki, ponieważ przesyłanie, dystrybucja oraz sprzedaż energii cieplnej na terenie działania Zam. mogą być świadczone tylko przez jednego Wyk. z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze i nie istnieje rozsądne rozwiązanie alternatywne lub rozwiązanie zastępcze, a brak konkurencji nie jest wynikiem celowego zawężenia parametrów zamówienia. Zastosowanie trybu pozostaje w zgodzie z poszanowaniem i uwzględnieniem zasad celowego, efektywnego, oszczędnego wydatkowania środków publicznych.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.4.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 424139,10 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii cieplnej z sieci c.o. do budynków Szkoły Podstawowej nr 4 im. Ignacego Jana Paderewskiego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 09300000-2 - Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Pruszczańskie Przedsiębiorstwo Ciepłownicze "PEC" Spółka z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5930100075

7.3.3) Ulica: Tysiąclecia 16

7.3.4) Miejscowość: Pruszcz Gdański

7.3.5) Kod pocztowy: 83-000

7.3.6.) Województwo: pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-12-29

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 424139,10 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2026-01-01 do 2026-12-31
2026-01-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy