Odbiór i transport odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych z terenu gminy Oleśnica w 2026 roku.

Gmina Oleśnica

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00031455
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00031455/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-01-14 10:07
Lokalizacja
Oleśnica, świętokrzyskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-5ad03b6a-a652-4233-95c1-5f41dfc48708
Identyfikator
8661581989
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi związane z odpadamiUsługi wywozu odpadówUsługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowychUsługi transportu odpadów

Wykonawcy

1 przyznane

BIOSELECT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄRaków, PL · lot 0
330 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00031455 z dnia 2026-01-14

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Odbiór i transport odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych z terenu gminy Oleśnica w 2026 roku.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Oleśnica

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 291010458

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Nadstawie 1

1.5.2.) Miejscowość: Oleśnica

1.5.3.) Kod pocztowy: 28-220

1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL722 - Sandomiersko-jędrzejowski

1.5.7.) Numer telefonu: 413774036

1.5.8.) Numer faksu: 413774036

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@gminaolesnica.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://gminaolesnica.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/gminaolesnica

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Odbiór i transport odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych z terenu gminy Oleśnica w 2026 roku.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5ad03b6a-a652-4233-95c1-5f41dfc48708

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00031455

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-01-14

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00063219/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.4 Odbiór i transport odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych z terenu gminy Oleśnica w 2026 roku

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00603254

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BKŚ.I.271.16.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 296962,96 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest realizacja usługi odbioru odpadów komunalnych na terenie gminy Oleśnica od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych, z domków letniskowych, z cmentarza, z koszy ulicznych umieszczonych w pasach drogowych, z koszy zlokalizowanych przy przystankach autobusowych na terenie gminy Oleśnica, z punktów zbiorki przeterminowanych leków (Ośrodek Zdrowia oraz Apteka przy ul. Rynek 14) oraz z PSZOK-u. Wykonawca zapewni transport wszystkich odebranych z odpadów (za wyjątkiem odpadów wykazanych w pkt. 3) do Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych – Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi Sp. z o.o., Rzędów 40, 28-142 Tuczępy.
Odpady komunalne klasyfikowane jako odpady niebezpieczne, odzież i tekstylia a także przeterminowane leki oraz odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałe w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji – odbierane z PSZOK i punktów zbiórek – Wykonawca odbiera, transportuje i przekazuje do utylizacji we własnym zakresie w ramach niniejszego zadania. Wykonawca, z którym będzie podpisana umowa na realizację zamówienia będzie zobowiązany do podpisania umowy na utylizację ww. odpadów z wybraną przez siebie firmą, posiadającą niezbędne zezwolenia w tym zakresie.
Ww. wymagania nie dotyczą pozostałych frakcji odpadów odbieranych
i transportowanych w ramach niniejszego zamówienia.
4. Usługa odbierania odpadów komunalnych na terenie gminy Oleśnica obejmuje:
1) odbiór następujących frakcji odpadów bezpośrednio od właścicieli nieruchomości zamieszkałych, niezamieszkałych i z domków letniskowych:
a) niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych,
b) tworzyw sztucznych, metali, opakowań wielomateriałowych,
c) papieru i tektury,
d) szkła,
e) bioodpadów,
f) mebli i innych odpadów wielkogabarytowych,
g) zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego,
h) zużytych opon,
2) odbiór odpadów z PSZOK-u, zlokalizowanego w Oleśnicy przy ul. Wiejskiej 19:
a) odpady klasyfikowane jako niebezpieczne,
b) odpady komunalne zbierane w sposób selektywny,
c) przeterminowane leki oraz odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałe w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji,
d) odpady ulegające biodegradacji,
e) odpady wielkogabarytowe,
f) zużyte opony,
g) odzież i tekstylia,
h) odpady budowalne,
3) odbiór przeterminowanych leków zbieranych przez mieszkańców w punktach zbiórki, zlokalizowanych w Samodzielnym Gminnym Ośrodku Zdrowia w Oleśnicy przy ul. Nadstawie 28 oraz w Aptece przy ul. Rynek 14,
4) odbiór odpadów komunalnych z cmentarza parafialnego,
5) odbiór odpadów z koszy ulicznych oraz z koszy przy przystankach autobusowych,
6) odbiór popiołu z gospodarstw domowych.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik Nr 11 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 90500000-2 - Usługi związane z odpadami

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

90511000-2 - Usługi wywozu odpadów

90513100-7 - Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych

90512000-9 - Usługi transportu odpadów

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 245198,88 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 269236,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 245198,88 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: BIOSELECT Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6572955559

7.3.3) Ulica: ul. Łagowska 37

7.3.4) Miejscowość: Raków

7.3.5) Kod pocztowy: 26-035

7.3.6.) Województwo: świętokrzyskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-01-13

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 330000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2026-01-13 do 2026-12-31

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-01-14 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi