Tryb podstawowy bez negocjacji na wykonanie zadania pn. „Budowa sieci wodno – kanalizacyjnych na terenie gmin: Kcynia, Nakło, Szubin”.

Związek Gmin Kcynia Nakło Szubin

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00496201
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00496201/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-09-12 10:30
Lokalizacja
Nakło nad Notecią, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-52d1244a-2899-11ef-87ba-8eb060fd7bb8
Identyfikator
5581545903
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneRoboty budowlane w zakresie oczyszczalni ściekówUsługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnejUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaRoboty budowlaneRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli

Wykonawcy

1 przyznane

KOMUNALNE PRZEDSIĘBIORSTWO WODOCIĄGÓW I KANALIZACJI SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄSzubin, PL · lot 0
5 078 108,75 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00496201 z dnia 2024-09-12

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Tryb podstawowy bez negocjacji na wykonanie zadania pn. „Budowa sieci wodno – kanalizacyjnych na terenie gmin: Kcynia, Nakło, Szubin”.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.) Nazwa zamawiającego: Związek Gmin Kcynia Nakło Szubin

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 091659082

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Ks. P. Skargi 7

1.5.2.) Miejscowość: Nakło nad Notecią

1.5.3.) Kod pocztowy: 89-100

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL617 - Inowrocławski

1.5.7.) Numer telefonu: 523867901

1.5.8.) Numer faksu: 523867902

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@umig.naklo.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zgkns.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/937990

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - związek jednostek samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Tryb podstawowy bez negocjacji na wykonanie zadania pn. „Budowa sieci wodno – kanalizacyjnych na terenie gmin: Kcynia, Nakło, Szubin”.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-52d1244a-2899-11ef-87ba-8eb060fd7bb8

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00496201

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-09-12

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00313718/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Budowa sieci wodno-kanalizacyjnych na terenie gmin: Kcynia, Nakło, Szubin

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00366437

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZG.7021.82.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 5345327,28 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest budowa sieci wodno – kanalizacyjnych na terenie gmin: Kcynia, Nakło, Szubin, w zakres którego wchodzą zadania:
1) Budowa sieci wodociągowej oraz budowa kanalizacji sanitarnej wraz z przepompownią ścieków między ulicami Słoneczną i Brzozową w Kcyni – wykonanie robót budowlanych – określony w niniejszym SWZ jako Zakres I;
2) Budowa kanalizacji sanitarnej w msc. Wieszki oraz w ul. Szubińskiej w Paterku – w formie zaprojektuj i wybuduj – określony w niniejszym SWZ jako Zakres II;
3) Modernizacja oczyszczalni ścieków w Szubinie – wykonanie robót budowlanych – określony w niniejszym SWZ jako Zakres III;

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla każdego zakresu znajduje się w dokumentacji projektowej załączonej do niniejszego postępowania.

Przedmiary robót zawarte w dokumentacjach należy traktować orientacyjnie, jako materiał poglądowy.


2. Postanowienia dla całości przedmiotu zamówienia - Obowiązki wykonawcy:

1) Koszty związane z utylizacją odpadów z budowy, opłatami za uczestnictwo w odbiorach technicznych przedstawicieli służb utrzymania sieci uzbrojenia terenu, ryzykiem związanym z bezpieczeństwem i odpowiedzialnością cywilną, koszty ewentualnego odwodnienia terenu budowy, koszty ubezpieczenia budowy, wszelkie koszty związane z prowadzoną budową, należy ująć w kosztach ogólnych budowy.
2) Wykonawca, jako wytwórca odpadów, ma obowiązek wywiezienia i utylizacji odpadów (np.: gruzu, ziemi, itp.) zgodnie z ustawą o odpadach (wywóz, miejsce składowania oraz utylizacja po stronie wykonawcy).
3) Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia obsługi geodezyjnej zadania. Ustawa Prawo Geodezyjne obliguje jednostki uczestniczące w zadaniu do ochrony wszystkich znaków geodezyjnych i osnów szczegółowych. W związku z powyższym Zamawiający wymaga, by Wykonawca dołączył do inwentaryzacji geodezyjnej obiektu, oświadczenie geodety biorącego udział w realizacji zadania, iż wszystkie istniejące znaki geodezyjne i osnowy szczegółowe, znajdujące się w miejscu prowadzenia robót na przedmiotowym zadaniu nie zostały uszkodzone.
4) Wykonawca zobowiązany jest do sporządzenia geodezyjnej dokumentacji powykonawczej polegającej na wykonaniu robót pomiarowych dla inwentaryzacji powykonawczej wraz
z wykonaniem mapy powykonawczej (wersja papierowa + cyfrowa, format .dxf lub .dwg)
i włączenia jej do zasobów geodezyjnych odpowiedniej jednostki.
5) Wykonawca prac podczas przygotowywania czasowej organizacji ruchu na zadaniu musi uwzględnić zapewnienie ciągłego dojazdu, do zlokalizowanych w miejscu prowadzenia prac budynków użyteczności publicznej jak i placówek prowadzących działalność gospodarczą oraz budynków mieszkalnych.
6) Wykonawca ma obowiązek uzyskać od gestorów sieci warunki wykonania robót. Koszt warunków od gestorów należy uwzględnić w cenie oferty.
7) Wykonawca ma obowiązek z 14-dniowym wyprzedzeniem, powiadomić poszczególnych gestorów sieci o rozpoczęciu prac oraz wykonać prace zgodnie z wydanymi od gestorów warunkami.
8) aktualizacja wydanych przez gestorów sieci warunki wykonania robót. Koszt aktualizacji warunków od gestorów należy uwzględnić w cenie oferty.
9) Wykonawca zobowiązany jest w terminie 7 dni od podpisania umowy do przygotowania projektu harmonogramu rzeczowo - finansowego do akceptacji zamawiającego, który będzie uwzględniał zasady rozliczenia za elementy i za całość wykonanego przedmiotu zamówienia.
10) W terminie 14 dni od dnia zawarcia umowy wykonawca ma obowiązek opracowania kosztorysu ofertowego – kalkulacji w wersji uproszczonej, z cenami jednostkowymi, uwzględniającymi stawkę roboczogodziny. Zamawiający ponadto wymaga podziału kosztorysu na zakresy zamówienia realizowane w formule „wybuduj” dla których zamawiający przekazał dokumentację projektową.
11) W przypadku natrafienia na obiekt archeologiczny w trakcie prowadzenia prac ziemnych, osoby prowadzące roboty są zobowiązane wstrzymać wszelkie prace, zabezpieczyć znalezisko i niezwłocznie zawiadomić Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.
12) Wykonawca własnym staraniem i na własny koszt uzyska zgodę na użytkowanie obiektu od właściwej jednostki (Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego lub Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego - zawiadomienie o zakończeniu budowy robót lub uzyskanie pozwolenie na użytkowanie).
13) Przygotowanie rozliczenia końcowego robót i sporządzenia w 1 egz. Operatu kolaudacyjnego, (wersja papierowa) i 1 egz. w wersji elektronicznej który ma zawierać: umowę, ofertę, protokół przekazania terenu budowy, protokoły odbioru robót zakrywanych, badania materiałów, recepty, wyniki pomiarów: wyniki badań laboratoryjnych, deklaracje zgodności materiałów, krajowych ocen technicznych, sprawozdanie techniczne Wykonawcy, geodezyjną inwentaryzację powykonawczą, rozliczenie finansowe, potwierdzenie zakończenia robót, oświadczenie uprawnionych kierowników robót o wykonaniu zadania zgodnie z przepisami.
14) Uporządkowanie terenu budowy i terenu przyległego po wykonaniu robót budowlanych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45252127-4 - Roboty budowlane w zakresie oczyszczalni ścieków

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45000000-7 - Roboty budowlane

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 5078108,75 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 9288960,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 5078108,75 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Komunalne Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5620004199

7.3.3) Ulica: Powstańców Wlkp. 76

7.3.4) Miejscowość: Szubin

7.3.5) Kod pocztowy: 89-200

7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Firma "DOM" Projektowanie , Nadzór, Wykonawstwo Robót Budowlanych mgr Andrzej Teska - roboty budowlane żelbetowe 30% z zakresu III- Modernizacja Oczyszczalnie ścieków w Szubinie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-09-12

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 5078108,75 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 27 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Zadanie dofinansowane jest z Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji
Strategicznych
2024-09-12 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane