Dobudowa windy zewnętrznej do istniejącego budynku w Bielsku-Białej przy ul. Regera 81

Powiat Bielski

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00496355
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00496355/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-09-12 11:06
Lokalizacja
Bielsko-Biała, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c8e23505-1a74-4c14-9f37-4dc1e9a856ea
Identyfikator
9372185644
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty instalacyjne elektryczneRoboty w zakresie okablowania elektrycznegoWindy

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00496355 z dnia 2024-09-12

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Dobudowa windy zewnętrznej do istniejącego budynku w Bielsku-Białej przy ul. Regera 81

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Bielski

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072181706

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Piastowska 40

1.5.2.) Miejscowość: Bielsko-Biała

1.5.3.) Kod pocztowy: 43-300

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski

1.5.7.) Numer telefonu: (33) 81-36-900

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: kancelaria@powiat.bielsko.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.powiat.bielsko.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://powiat-bielsko.logintrade.net/zapytania_email,158470,8e67ee69573010543bd48066cc2fb04f.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dobudowa windy zewnętrznej do istniejącego budynku w Bielsku-Białej przy ul. Regera 81

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c8e23505-1a74-4c14-9f37-4dc1e9a856ea

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00496355

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-09-12

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00047174/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.7 Dobudowa windy zewnętrznej do istniejącego budynku w Bielsku-Białej przy ul. Regera 81

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00456123

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZI.272.11.2024.OJ

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dobudowa windy zewnętrznej do istniejącego budynku biurowego w Bielsku-Białej przy ul. Regera 81.
Winda wykonana będzie w technologii żelbetowej o grubości ściany 20 cm oraz ociepleniem
zewnętrznym o grubości 15 cm wełną mineralną. Jako element wykańczający zewnętrzny
przewidziano tynk akrylowy w kolorze grafitowym. Na wykończenie ścian wewnętrznych przewiduje się tynk cementowo wapienny. Na szczycie szybu windowego przewiduje się wentylację grawitacyjną.
Zadaszenie szybu windowego będzie wykonane w konstrukcji żelbetowej pokryte blachą na rąbek
stojący z odprowadzeniem wody do istniejącego spustu rynnowego.
Otwory wyjściowe z windy zaplanowano w miejscu istniejących okien budynku. W trakcie prac
budowlanych należy sprawdzić istniejące nadproża, ich wysokość oraz stan techniczny. W razie
konieczności należy przewidzieć wymianę nadproży.
Szyb windy wykonany będzie również w miejscu istniejących otworów okiennych z przeznaczeniem do zamurowania.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony został w dokumentacji projektowej, specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, które stanowią integralną część SWZ.
Zamówienie dofinansowane jest ze środków PFRON w ramach programu „Dostępna przestrzeń publiczna” projektu pod nazwą: „Łamiemy bariery w Zarządzie Dróg Powiatowych w Bielsku-Białej”.
Wykonawca powinien niezwłocznie zawiadomić Zamawiającego o stwierdzonych nieprawidłowościach w dokumentacji projektowej, które mogłyby przeszkodzić prawidłowemu wykonaniu robót.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

42416100-6 - Windy

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 256 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Pomijając fakt, że każde realizowane zamówienie powinno spełniać warunki „dostępności”, to w/w zamówienie jest współfinansowane przez PFRON w ramach programu „Dostępna przestrzeń publiczna” projekt pod nazwą: „ Łamiemy bariery w Zarządzie Dróg Powiatowych w Bielsku-Białej.”
W związku z powyższym z przedmiotu zamówienia muszą mieć możliwość korzystania osoby niepełnosprawne, w tym osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich.
W trakcie prowadzonego postępowania okazało się, że zaprojektowany szyb nie daje możliwości instalacji windy z kabiną kątową o wymiarach spełniających wymagania prawa budowlanego, dostępnej dla osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich.
Koniecznym jest zmiana całej dokumentacji projektowej wraz z pozwoleniem budowlanym.
Wobec powyższego Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art. 256 ustawy z dnia 11 września 2019r. – Prawo zamówień publicznych – Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia odpowiednio przed upływem terminu składnia ofert, jeżeli wystąpiły okoliczności powodujące, że dalsze prowadzenie postępowania jest nieuzasadnione.
2024-09-12 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane