Konserwacja oświetlenia dróg i miejsc publicznych na terenie gminy Recz, na urządzeniach pozostających we władaniu ENEA Oświetlenie Sp. z o.o. oraz Gminy Recz od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r.
GMINA RECZ
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00037781
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00037781/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-01-15 12:48
- Lokalizacja
- Recz, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-10c8dc44-569c-4878-8777-8d31abf7d219
- Identyfikator
- 5941535345
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00037781 z dnia 2026-01-15 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Konserwacja oświetlenia dróg i miejsc publicznych na terenie gminy Recz, na urządzeniach pozostających we władaniu ENEA Oświetlenie Sp. z o.o. oraz Gminy Recz od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA RECZ
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 210966941
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Ratuszowa 17
1.5.2.) Miejscowość: Recz
1.5.3.) Kod pocztowy: 73-210
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL427 - Szczecinecko-pyrzycki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: recz@recz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.recz.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Konserwacja oświetlenia dróg i miejsc publicznych na terenie gminy Recz, na urządzeniach pozostających we władaniu ENEA Oświetlenie Sp. z o.o. oraz Gminy Recz od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-10c8dc44-569c-4878-8777-8d31abf7d219
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00037781
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-01-15
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00018778/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.4 Konserwacja oświetlenia dróg i miejsc publicznych na terenie Gminy Recz, na udządzeniach pozostających we władaniu ENEA Oświetlenie Sp z o.o. oraz Gminy Recz w okresie od 01.01.2026 do 31.12.2026 r.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Z uwagi na strukturę własności infrastruktury oświetlenia ulicznego na terenie gminy Recz, w celu zrealizowania obowiązku konserwacji oświetlenia ulicznego na obszarze gminy, Zamawiający zwrócił się do właściciela o zgodę na świadczenie tych usług przez inny podmiot. ENEA Oświetlenie Sp. z o. o. jako właściciel sieci, nie wyraziła zgody na podejmowanie jakichkolwiek działań na własnej sieci oświetleniowej przez podmioty trzecie podnosząc, iż z istoty prawa własności wynika, że Spółka jest co do zasady jedynym podmiotem uprawnionym do korzystania z infrastruktury oświetleniowej.
Z związku z powyższym postępowanie prowadzone jest na podstawie art. 305 pkt. 1 PZP w związku z art. 214 ust. 1 pkt 1 lit. b PZP, tj. dostawy, usługi lub roboty budowlane mogą być świadczone tylko przez jednego Wykonawcę z przyczyn związanych z ochroną praw wyłącznych wynikających z prawa własności.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.12.2025
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem postępowania jest wykonanie konserwacji oświetlenia dróg i miejsc publicznych na terenie Gminy Recz na urządzeniach pozostających we władaniu ENEA Oświetlenie sp. z o.o. oraz Gminy Recz w terminie od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r.
4.5.3.) Główny kod CPV: 50232110-4 - Obsługa instalacji oświetlenia publicznego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ENEA Oświetlenie Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 811084325
7.3.4) Miejscowość: Szczecin
7.3.6.) Województwo: zachodniopomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
Naprawy bieżące oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Recz - 50%, PHU Multi Instal Robert Garbiak, Smoleń 28, 73-200 Choszczno
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-12-30
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 348578,40 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2026-01-01 do 2026-12-31| 2026-01-15 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |