Dostawa i przesył energii cieplnej do budynku Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Artura Grottgera w Tarnowie z siedzibą przy ul. Stanisława Westwalewicza 6, 33-100 Tarnów

Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Artura Grottgera w Tarnowie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00039457
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00039457/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-01-15 15:17
Lokalizacja
Tarnów, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-b05aa22c-7faf-4e01-a9c6-eb87eeb37632
Identyfikator
8732619855
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa

Wykonawcy

1 przyznane

'MIEJSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO ENERGETYKI CIEPLNEJ' SPÓŁKA AKCYJNATarnów, PL · lot 0
717 936,9 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00039457 z dnia 2026-01-15

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Dostawa i przesył energii cieplnej do budynku Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Artura Grottgera w Tarnowie z siedzibą przy ul. Stanisława Westwalewicza 6, 33-100 Tarnów

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Artura Grottgera w Tarnowie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 852712130

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Stanisława Westwalewicza 6

1.5.2.) Miejscowość: Tarnów

1.5.3.) Kod pocztowy: 33-100

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL217 - Tarnowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@plastyk.tarnow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.gov.pl/web/plastyktarnow

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa i przesył energii cieplnej do budynku Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Artura Grottgera w Tarnowie z siedzibą przy ul. Stanisława Westwalewicza 6, 33-100 Tarnów

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b05aa22c-7faf-4e01-a9c6-eb87eeb37632

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00039457

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-01-15

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00124843/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.1 Dostawa i przesył energii cieplnej do budynku Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Artura Grottgera w Tarnowie z siedzibą przy ul. Stanisława Westwalewicza 6, 33-100 Tarnów

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

W zawiązku z uwarunkowaniami, jakie mają miejsce na terenie miasta Tarnowa i dostępnością istniejącej sieci ciepłowniczej dostosowanej do przesyłu energii cieplnej oraz względami technicznymi związanymi z lokalizacją budynku Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Artura Grottgera w Tarnowie, do której ma być dostarczana energia cieplna, jedynym dostawcą mogącym zrealizować przedmiotowe zamówienie jest Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A w Tarnowie. Mając powyższe na uwadze do udzielenie przedmiotowego zamówienia znajdują zastosowanie zapisy art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych, pozwalające na wybór trybu zamówienia z wolnej ręki w przypadku gdy z przyczyn technicznych, technologicznych zamówienie może być zrealizowane tylko przez jednego wykonawcę.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SEK.26.4.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 583688,54 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa i przesył energii cieplnej do budynku Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Artura Grottgera w Tarnowie z siedzibą przy ul. Stanisława Westwalewicza 6, 33-100 Tarnów.

4.5.3.) Główny kod CPV: 09300000-2 - Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Miejskie Przedsiebiorstwo Energetyki Cieplnej S.A

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8731001679

7.3.4) Miejscowość: Tarnów

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-01-02

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 717936,90 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2026-01-01 do 2027-12-31

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Wartość umowy została podana orientacyjnie. Ostateczna wartość umowy wynikać będzie z faktycznego zużycia energii i naliczonych faktur za lata 2026-2027.
2026-01-15 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi