Opracowanie dokumentacji projektowej na rozbudowę sieci kanalizacji sanitarnej na terenie Gminy Wierzchlas

Gmina Wierzchlas

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00040049
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00040049/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-01-16 07:48
Lokalizacja
Wierzchlas, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-0e38afc0-1893-4f6c-86fa-90f17ac60522
Identyfikator
8321979227
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaUsługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolneUsługi inżynieryjne

Wykonawcy

2 przyznane

SANMAT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄBudziszewice, PL · lot 0
95 000 PLN
SANMAT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄBudziszewice, PL · lot 1
239 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00040049 z dnia 2026-01-16

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie dokumentacji projektowej na rozbudowę sieci kanalizacji sanitarnej na terenie Gminy Wierzchlas

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Wierzchlas

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 730934766

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Szkolna 7

1.5.2.) Miejscowość: Wierzchlas

1.5.3.) Kod pocztowy: 98-324

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL714 - Sieradzki

1.5.7.) Numer telefonu: 43 88 66 112

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@wierzchlas.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://wierzchlas.biuletyn.net/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-0e38afc0-1893-4f6c-86fa-90f17ac60522

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Opracowanie dokumentacji projektowej na rozbudowę sieci kanalizacji sanitarnej na terenie Gminy Wierzchlas

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0e38afc0-1893-4f6c-86fa-90f17ac60522

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00040049

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-01-16

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00020535/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.3 Opracowanie dokumentacji projektowej na rozbudowę sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Przywóz

1.3.4 Opracowanie dokumentacji projektowej na rozbudowę sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Mierzyce

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00533710

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.18.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 408000 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

część 1 zamówienia – „Opracowanie dokumentacji projektowej na rozbudowę sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Przywóz”.
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi opracowania dokumentacji projektowo - kosztorysowej na rozbudowę sieci kanalizacji sanitarnej dla miejscowości Przywóz wraz z uzyskaniem decyzji pozwolenia na budowę.
Projekt kanalizacji sanitarnej dla miejscowości Przywóz (Przywóz Górny i Przywóz Kolonia). Szacunkowa długość sieci wynosi około 4,3 km, długość sieci może się zmienić w zależności od przyjętych rozwiązań projektowych. Opracowanie obejmuje sieć kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej i ciśnieniowej wraz z niezbędnymi przepompowniami ścieków oraz wewnętrznymi liniami zasilającymi do przepompowni i zagospodarowaniem terenu pompowni (w razie potrzeby) oraz z odejściami przyłączy do granicy działki na głębokości umożliwiającej właścicielowi działki grawitacyjne odprowadzenie ścieków z istniejącego budynku. Miejsce odejść do granicy działki należy pisemnie ustalić z właścicielem działki.
Działkę można pominąć wyłącznie w przypadku gdy:
-nie uzyskano stosownej zgody właściciela na wejścia w teren działki - projektant zobowiązany jest poinformować zamawiającego o takim przypadku, spisać z właścicielem stosowną notatkę potwierdzająca brak zgody lub
-jest to uzasadnione ze względów ekonomicznych np. budowa dodatkowej przepompowni ścieków, zbyt duże zagłębienie kanału sanitarnego lub
-innych powodów które zaakceptuje Zamawiający.
Ilość pompowni jest uzależniona od rozwiązań projektowych przyjętych przez projektanta. Włączenie sieci kanalizacji sanitarnej dla miejscowości Przywóz należy przewidzieć do ostatniej studni na terenie miejscowości Toporów.
Miejscem włączenia do sieci kanalizacji sanitarnej będzie studnia S1.49 na istniejącej sieci kanalizacyjnej w miejscowości Toporów na wysokości działki ewidencyjnej 386.
Projektant zobowiązany jest przedstawić zamawiającemu do akceptacji koncepcję przebiegu sieci kanalizacji sanitarnej (w jak największym stopniu w systemie grawitacyjnym). Sieć w miarę możliwości technicznych projektować w poboczach dróg. Proponowany przebieg sieci kanalizacyjnej przedstawiono na załączniku graficznym nr 1 do SWZ (kolor niebieski).
Zamawiający na etapie uzgadniania koncepcji ustali z wykonawcą podział dokumentacji projektowej na ewentualne etapy.
Wykonawca będzie zobowiązany do współpracy z osobą wykonującą projekt kanalizacji Mierzyce w zakresie połączenia/styku sieci by stanowiła funkcjonalną całość.
Dokumentacja projektowa musi spełniać wymogi wskazane w przepisach art. 99-103 ustawy Prawo zamówień publicznych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

71300000-1 - Usługi inżynieryjne

4.5.5.) Wartość części: 129000 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

część 2 zamówienia – „Opracowanie dokumentacji projektowej na rozbudowę sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Mierzyce”.
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi opracowania dokumentacji projektowo - kosztorysowej na rozbudowę sieci kanalizacji sanitarnej dla miejscowości Mierzyce wraz z uzyskaniem decyzji pozwolenia na budowę.
Projekt kanalizacji sanitarnej dla miejscowości Mierzyce. Szacunkowa długość sieci wynosi około 9,3 km, długość sieci może się zmienić w zależności od przyjętych rozwiązań projektowych. Opracowanie obejmuje sieć kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej i ciśnieniowej wraz z niezbędnymi przepompowniami ścieków oraz wewnętrznymi liniami zasilającymi do przepompowni i zagospodarowaniem terenu pompowni (w razie potrzeby) oraz z odejściami przyłączy do granicy działki na głębokości umożliwiającej właścicielowi działki grawitacyjne odprowadzenie ścieków z istniejącego budynku. Miejsca odejść do granicy działki należy pisemnie ustalić z właścicielem działki.
Działkę można pominąć wyłącznie w przypadku gdy:
-nie uzyskano stosownej zgody właściciela na wejścia w teren działki - projektant zobowiązany jest poinformować zamawiającego o takim przypadku, spisać z właścicielem stosowną notatkę potwierdzająca brak zgody lub
-jest to uzasadnione ze względów ekonomicznych np. budowa dodatkowej przepompowni ścieków, zbyt duże zagłębienie kanału sanitarnego lub
-innych powodów które zaakceptuje Zamawiający.
Ilość pompowni jest uzależniona od rozwiązań projektowych przyjętych przez projektanta. Włączenie sieci kanalizacji sanitarnej dla miejscowości Mierzyce należy przewidzieć do studni na terenie miejscowości Przywóz. Projektant zobowiązany jest przedstawić zamawiającemu do akceptacji koncepcję przebiegu sieci kanalizacji sanitarnej (w jak największym stopniu w systemie grawitacyjnym). Sieć w miarę możliwości technicznych projektować w poboczach dróg. Proponowany przebieg sieci kanalizacyjnej przedstawiono na załączniku graficznym nr 1 do SWZ (kolor zielony).
Zamawiający na etapie uzgadniania koncepcji ustali z wykonawcą podział dokumentacji projektowej na ewentualne etapy.
Wykonawca będzie zobowiązany do współpracy z osobą wykonującą projekt kanalizacji Przywóz w zakresie połączenia/styku sieci by stanowiła funkcjonalną całość.
Dokumentacja projektowa musi spełniać wymogi wskazane w przepisach art. 99-103 ustawy Prawo zamówień publicznych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

71300000-1 - Usługi inżynieryjne

4.5.5.) Wartość części: 279000 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 95000 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 559650 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 95000 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: SANMAT SP. Z O. O.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 524488697

7.3.3) Ulica: SADOWA 17A

7.3.4) Miejscowość: BUDZISZEWICE

7.3.5) Kod pocztowy: 97-212

7.3.6.) Województwo: łódzkie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-12-23

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 95000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 24 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 239000 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 867150 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 239000 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: SANMAT SP. Z O. O.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 524488697

7.3.3) Ulica: SADOWA 17A

7.3.4) Miejscowość: BUDZISZEWICE

7.3.5) Kod pocztowy: 97-212

7.3.6.) Województwo: łódzkie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-12-23

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 239000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 24 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

1). Umowa na opracowanie projektu kanalizacji Przywóz Część I (Nr 129/2025 z dn. 23.12.2025 r.) - wartość umowy 93 000,00 zł brutto
2). Umowa na opracowanie projektu kanalizacji Mierzyce Część II (Nr 131/2025 z dn. 23.12.2025 r.) - wartość umowy 237 000,00 zł brutto


Umowy te realizujemy dopiero na etapie wykonywania robót budowlanych:
1). Umowa o sprawowanie nadzoru autorskiego nad projektem kanalizacji Przywóz Część I (Nr 130/2025 z dn. 23.12.2025 r.) - wartość umowy 2 000,00 zł brutto
2). Umowa o sprawowanie nadzoru autorskiego nad projektem kanalizacji Mierzyce Część II (Nr 132/2025 z dn. 23.12.2025 r.) - wartość umowy 2 000,00 zł brutto
2026-01-16 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi