Dostęp Uniwersytetu Śląskiego do danych (usługa baz danych) świadczony na zasadzie prenumeraty w okresie od 01.01.2026 r. - 31.12.2026 r.
Uniwersytet Śląski w Katowicach
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00042633
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00042633/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-01-16 12:33
- Lokalizacja
- Katowice, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b184c581-b452-4dc4-8b06-317811e96cde
- Identyfikator
- 6340197134
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Usługi bazy danych
Wykonawcy
3 przyznane
ABE HOLDING SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWarszawa, PL · lot 0
4415,7 PLNABE HOLDING SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWarszawa, PL · lot 1
99 210,57 PLNABE HOLDING SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWarszawa, PL · lot 2
3052,86 PLNTreść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00042633 z dnia 2026-01-16 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Dostęp Uniwersytetu Śląskiego do danych (usługa baz danych) świadczony na zasadzie prenumeraty w okresie od 01.01.2026 r. - 31.12.2026 r.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Uniwersytet Śląski w Katowicach
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001347
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Bankowa 12
1.5.2.) Miejscowość: Katowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 40-007
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki
1.5.7.) Numer telefonu: 0323591334
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dzp@us.edu.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: dzp.us.edu.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://us.ezamawiajacy.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostęp Uniwersytetu Śląskiego do danych (usługa baz danych) świadczony na zasadzie prenumeraty w okresie od 01.01.2026 r. - 31.12.2026 r.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b184c581-b452-4dc4-8b06-317811e96cde
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00042633
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-01-16
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00325648/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.8 Usługa baz danych w okresie 01.01.2026 - 31.12.2026
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00594978
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DZP.382.4.32.2025
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 89078,25 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1) Przedmiotem zamówienia jest dostęp dla Uniwersytetu Śląskiego do bazy danych L’Anne Philologique świadczony na zasadzie prenumeraty.2) Zakres zamówienia obejmuje dostęp do bazy danych, na zasadach określonych w załączniku nr 2 do SWZ.
3) Dostęp będzie świadczony na zasadzie prenumeraty w okresie od dnia 01.01.2026 r. do dnia 31.12.2026 r. Czas aktywacji dostępu do bazy nie może być dłuższy niż 5 dni roboczych od daty zawarcia umowy.
4) Czas aktywacji dostępu do bazy – oznacza termin dostarczenia potwierdzenia rejestracji usługi u producenta baz danych.
4.5.3.) Główny kod CPV: 72320000-4 - Usługi bazy danych
4.5.5.) Wartość części: 3591,25 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1) Przedmiotem zamówienia jest dostęp dla Uniwersytetu Śląskiego do baz danych Verlag C.H.Beck: Beck- online Premium; Verlag C.H.Beck: Beck- online Premium: moduł Verfahrens-und Schiedsrecht International; Verlag C.H.Beck: Beck-online Premium: moduł Zivilrecht OPTIMUM, świadczony na zasadzie prenumeraty.2) Zakres zamówienia obejmuje dostęp do bazy danych, na zasadach określonych w załączniku nr 2 do SWZ.
3) Dostęp będzie świadczony na zasadzie prenumeraty w okresie od dnia 01.01.2026 r. do dnia 31.12.2026 r. Czas aktywacji dostępu do bazy nie może być dłuższy niż 5 dni roboczych od daty zawarcia umowy.
4) Czas aktywacji dostępu do bazy – oznacza termin dostarczenia potwierdzenia rejestracji usługi u producenta baz danych.
4.5.3.) Główny kod CPV: 72320000-4 - Usługi bazy danych
4.5.5.) Wartość części: 83005,00 PLN
Część 3
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1) Przedmiotem zamówienia jest dostęp dla Uniwersytetu Śląskiego do bazy danych Trismegistos świadczony na zasadzie prenumeraty.2) Zakres zamówienia obejmuje dostęp do bazy danych, na zasadach określonych w załączniku nr 2 do SWZ.
3) Dostęp będzie świadczony na zasadzie prenumeraty w okresie od dnia 01.01.2026 r. do dnia 31.12.2026 r. Czas aktywacji dostępu do bazy nie może być dłuższy niż 5 dni roboczych od daty zawarcia umowy.
4) Czas aktywacji dostępu do bazy – oznacza termin dostarczenia potwierdzenia rejestracji usługi u producenta baz danych.
4.5.3.) Główny kod CPV: 72320000-4 - Usługi bazy danych
4.5.5.) Wartość części: 2482,00 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 4415,70 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4415,70 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 4415,70 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ABE Holding Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5272656332
7.3.3) Ulica: Annopol 4a, hala D
7.3.4) Miejscowość: Warszawa
7.3.5) Kod pocztowy: 03-236
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-12-30
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 4415,70 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2026-01-01 do 2026-12-31Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 99210,57 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 99210,57 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 99210,57 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ABE Holding Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5272656332
7.3.3) Ulica: Annopol 4a, hala D
7.3.4) Miejscowość: Warszawa
7.3.5) Kod pocztowy: 03-236
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-12-30
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 99210,57 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2026-01-01 do 2026-12-31Część 3
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3052,86 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3052,86 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 3052,86 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ABE Holding Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5272656332
7.3.3) Ulica: Annopol 4a, hala D
7.3.4) Miejscowość: Warszawa
7.3.5) Kod pocztowy: 03-236
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 3)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-12-30
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 3052,86 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2026-01-01 do 2026-12-31| 2026-01-16 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |