Konserwacja oświetlenia dróg i miejsc publicznych na trenie gminy Kościan
Gmina Kościan
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00046065
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00046065/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-01-19 10:52
- Lokalizacja
- Kościan, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-d28453f2-b99c-47e1-9b63-e68e7b4dee01
- Identyfikator
- 6981722485
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00046065 z dnia 2026-01-19 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Konserwacja oświetlenia dróg i miejsc publicznych na trenie gminy Kościan
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kościan
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 411050586
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Młyńska 15
1.5.2.) Miejscowość: Kościan
1.5.3.) Kod pocztowy: 64-000
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL417 - Leszczyński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: agnieszkamackowiak@gminakoscian.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.gminakoscian.pl/
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Konserwacja oświetlenia dróg i miejsc publicznych na trenie gminy Kościan2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d28453f2-b99c-47e1-9b63-e68e7b4dee01
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00046065
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-01-19
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00001330/08/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.2 Konserwacja oświetlenia dróg i miejsc publicznych na trenie gminy Kościan będącego na majątku ENEA Oświetlenie Sp. z o. o.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
W analizowanej sytuacji występuje następujący stan faktyczny i prawny. Obowiązkiem gmin jest finansowanie zadań własnych w zakresie oświetlenia ulic, placów i dróg znajdujących się na terenie gminy wg ustawy o samorządzie gminnym z dnia 08.03.1990 r. oraz ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne. Aby realizować usługi w zakresie oświetlenia ulic, dróg i placów znajdujących się w obrębie granic gminy Kościan, gmina musi posiadać zgodę ENEA Oświetlenie Sp. z o. o., z siedzibą w Szczecinie, na świadczenie usługi konserwacji oświetlenia ulicznego, przez innego wykonawcę niż ENEA Oświetlenie Sp. z o. o. Podmiot nie wyraził zgody na prowadzenie konserwacji oświetlenia drogowego na terenie Gminy Kościan i będącego na majątku ENEA Oświetlenie Sp. z o. o. przez inne podmioty, argumentując, że: "Z istoty prawa własności wynika, że Spółka jest co do zasady jedynym podmiotem uprawnionym do korzystania a infrastruktury oświetleniowej. (...). Poz. część uzasadn. w aktach spr.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.272.07.2025
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi konserwacji oświetlenia dróg i miejsc publicznych na terenie gminy Kościan, na urządzeniach pozostających we władaniu ENEA Oświetlenie sp. z o.o. W zakres zamówienia wchodzi wykonywanie stałych czynności nakazanych prawem i zabiegów obligatoryjnych oraz uzgodniony przez Strony pakiet prac i zabiegów eksploatacyjnych o szacowanym zakresie rocznym obejmującym m.in.: awaryjną wymianę przepalonych źródeł światła 78 szt., naprawę osprzętu liniowego napowietrznej sieci oświetleniowej - 6 szt., wymianę uszkodzonych elementów oprawy oświetleniowej - 40 szt., wymianę przepalonych bezpieczników w sieci oświetleniowej - 18 szt., wymianę zegara sterującego astronomicznego - 2 szt., zmianę nastaw czasowych zegarów sterujących na życzenie Zleceniodawcy - 17 szt., przegląd punktów świetlnych bez wymiany źródła - 2 szt., wycinka gałęzi zasłaniających oprawę - 6 szt., wymianę uszkodzonych kloszy i szyb - 6 szt., naprawę zerwanych przewodów linii napowietrznej - 1 szt., wymianę podstawy bezpiecznikowej - 1 szt.. awaryjną wymianę odcinka napowietrznej linii oświetleniowej - 1 przewód - 1 mb.
4.5.3.) Główny kod CPV: 50232100-1 - Usługi w zakresie konserwacji oświetlenia ulicznego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ENEA Oświetlenie Sp. zo.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8521962912
7.3.3) Ulica: Ku Słońcu
7.3.4) Miejscowość: Szczecin
7.3.5) Kod pocztowy: 71-080
7.3.6.) Województwo: zachodniopomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-01-12
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 199997,88 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2026-01-01 do 2026-12-31| 2026-01-19 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |