Konserwacja oświetlenia dróg i miejsc publicznych na terenie Gminy Nowe Miasto nad Wartą, na urządzeniach pozostających we władaniu ENEA Oświetlenie sp. z o.o.

Gmina Nowe Miasto nad Wartą

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00046979
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00046979/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-01-19 12:29
Lokalizacja
Nowe Miasto nad Wartą, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-aa2bfc6c-9b7a-48f8-a851-60a428bd9d81
Identyfikator
7861623752
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi w zakresie konserwacji oświetlenia ulicznego

Wykonawcy

1 przyznane

ENEA OŚWIETLENIE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄSzczecin, PL · lot 0
259 978,49 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00046979 z dnia 2026-01-19

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Konserwacja oświetlenia dróg i miejsc publicznych na terenie Gminy Nowe Miasto nad Wartą, na urządzeniach pozostających we władaniu ENEA Oświetlenie sp. z o.o.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Nowe Miasto nad Wartą

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631258201

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Poznańska 14

1.5.2.) Miejscowość: Nowe Miasto nad Wartą

1.5.3.) Kod pocztowy: 63-040

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL418 - Poznański

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@gmina-nowe-miasto.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gmina-nowe-miasto.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Konserwacja oświetlenia dróg i miejsc publicznych na terenie Gminy Nowe Miasto nad Wartą, na urządzeniach pozostających we władaniu ENEA Oświetlenie sp. z o.o.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-aa2bfc6c-9b7a-48f8-a851-60a428bd9d81

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00046979

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-01-19

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00064431/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.3 Konserwacja oświetlenia dróg i miejsc publicznych na terenie Gminy Nowe Miasto nad Wartą na urządzeniach pozostających we władaniu ENEA Oświetlenie sp. z o.o.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Usługa może być świadczona tylko przez jednego wykonawcę z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze oraz związanych z ochroną praw wyłącznych wynikających z odrębnych przepisów, a nie istnieje rozsądne rozwiązanie alternatywne lub rozwiązanie zastępcze. Brak konkurencji nie jest wynikiem celowego zawężenia parametrów zamówienia. Część znajdującej się na terenie Gminy Nowe Miasto nad Wartą infrastruktury oświetleniowej jest własnością ENEA Oświetlenie z o.o. z siedzibą w Szczecinie, ul. Ku Słońcu 34. Spółka jako właściciel tego majątku samodzielnie może decydować o sposobie eksploatacji sieci oświetleniowej i wyborze podwykonawców. Spółka nie wyraża Zamawiającemu zgody na konserwację oświetlenia na urządzeniach pozostających we władaniu ENEA Oświetlenie sp. z o.o. przez inny podmiot świadczący usługi w tym zakresie.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.10.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi w zakresie utrzymania i konserwacji oświetlenia drogowego. Eksploatacją zostają objęte urządzenia oświetlenia drogowego pozostające we władaniu ENEA Oświetlenie Sp. z o.o. w obszarze administrowanym przez Gminę Nowe Miasto nad Wartą.

4.5.3.) Główny kod CPV: 50232100-1 - Usługi w zakresie konserwacji oświetlenia ulicznego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ENEA Oświetlenie Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 852-19-62-912

7.3.3) Ulica: Ku Słońcu

7.3.4) Miejscowość: Szczecin

7.3.5) Kod pocztowy: 71-080

7.3.6.) Województwo: zachodniopomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-01-19

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 259978,49 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2026-01-01 do 2026-12-31
2026-01-19 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi